Teminės ekskursijos

Mažieji Klaipėdos stebuklai

Tai ekskursija, kurią rekomenduojame mažiesiems, bet tinka ir suaugusiems.

Ekskursijos metu aplankysite "mažuosius Klaipėdos gyventojus" ir sužinosite jų atsiradimo istoriją. Jūs būsite supažindinti su jau daugelį metų Klaipėdos senamiesčio traukos objektu tapusia skulptūra - "Katinas džentelmeno veidu", atrasite "paslaptingąjį peliuką" bei sužinosite kokias galias jis turi, sužinosite, ką užsiropštęs ant sienos veikia Slibinas ir ant kurio namo stogo yra įsikūręs kaminkrėtys...

  • Ekskursijos kaina - 65,00 €, trukmė - 2 valandos

Ekskursiją užsakyti galite telefonu +370 46 412186 arba el.paštu: tic@klaipedainfo.lt

 

Ant žaliųjų šanselių

Ekskursija „Ant žaliųjų šanselių“ pasakoja apie įdomią, turtingą įvykių ir istorinio paveldo Naujamiesčio dalį. Prisiminsime, kaip vokiškas miestas Mėmelis virto lietuviška Klaipėda, kur važinėjo bonikė, o kur tramvajus, kur ruošė šulmistrus ir kaip gyvavo pirmoji lietuviška gimnazija, kas yra bauhauzas, istorizmas ir neogotika, kur vyko prašmatnūs šokių vakarai, ką reklamavo Kipras Petrauskas, kas nešė Stalino saulę, o kas nuo jos bėgo... Nedidelis miesto lopinėlis toks turtingas, kad niekur toli nenužengus pusantros valandos prabėgs kaip kelios minutės. Maršrutas: geležinkelio stotis, S. Nėries gatvė, S. Daukanto gatvė, Šaulių gatvė Lietuvininkų aikštė ir Vilties gatvė. 

Ekskursiją veda Dalia Kiseliūnaitė. 

 

Prūsijos Karalių takais

Klaipėda mena garsių valdovų žingsnius, jų likimus, patirtus jausmus, priimtus sprendimus, dariusius įtaką Klaipėdos (Memelio) plėtrai bei kaitai.
Ekskursiją pradėsite istorinėje Klaipėdos senamiesčio vietoje prie įėjimo į Friedricho pasažą. Karalių takas vingiuos Tiltų gatve pro buvusios šv.Jono bažnyčios vietą miesto Rotušės link. Didingas karališkų žingsnių aidas ves iki Liepų gatvės pasakodamas istoriją apie karalienę Luizę, apie valdovų meilę bei pagarbą vienas kitam, apie viltį ir tikėjimą, kurį jie teikė tautos žmonėms, apie visoje Prūsijoje veikusius ediktus, kurie buvo paskelbti būtent Klaipėdoje (Memelyje).

  • Ekskursijos kaina: 79,00 Eurai

Teirautis telefonu +370 46 412186 arba el.paštu: tic@klaipedainfo.lt

 

Klaipėdos ABC

Ekskursija priešmokyklinukų grupėms ir 1-4 klasių mokiniams

Ekskursijos turinys. Ekskursijos "Klaipėdos ABC" metu gidas žaismingai, vaizdžiai, aiškia ir suprantama kalba pateiks mažiesiems klaipėdiečiams ar jų svečiams svarbiausius ir įdomiausius Klaipėdos senamiesčio faktus.

Ekskursijos dalyviai ne tik klausysis gido pasakojimų, bet ir patys aktyviai dalyvaus Klaipėdos miesto istorijoje: Teatro aikštėje taps aktoriais, o gal net poetais; „pasipliuškens" senojoje Danės upės vagoje; sužinos, kokie anksčiau buvo Klaipėdos namai bei patys taps senojo miesto architektais; išgirdę Klaipėdos miesto vardo legendą, bandys miesto pavadinimą parašyti kitaip; pašto karveliams įteiks laišką su linkėjimais miestui; žaisdami susipažins su šv. Jono bažnyčios istorija; rungtyniaus konstruodami burlaivio „Meridianas" modeliuką; taps miesto projektuotojais ir „pastatys" dar vieną tiltą per Danės upę; pavirs senaisiais miesto gyventojais ir amatininkais; atras mažiausią senamiesčio skulptūrą; dalyvaus viktorinoje ir laimės prizus.

  • Ekskursijos kaina: 85,00 Eurai
  • Trukmė - 1,5 val.

 

(ne)suk į kairę

Nuotaikinga teatralizuota ekskursija "(Ne)suk į kairę" vedama dviejų persirengusių gidžių: vienuolės ir prostitutės. „(Ne)suk į kairę" ekskursija - tai vienuolės ir laisvo elgesio merginos prieštaravimų pilnas dialogas. Į jų pokalbį įtraukiami ir ekskursijos dalyviai.
Ekskursija rekomenduojama bernvakariams ir mergvakariams bei visiems mylintiems ir įsimylėjusiems, kuriems įdomu, kaip sekėsi gyventi Klaipėdoje gimusiam poetui Simonui Dachui, kai jis įsimylėjo draugo žmoną. Prisijunkite ir tie, kurie smalsaujate, kokią neištikimybės sceną slepia Klaipėdos pilies muziejaus koklis. O gal Jus domina, ar Klaipėdos uostas ir anksčiau buvo neįsivaizduojamas be laisvo elgesio merginų bei kokios bausmės laukė paleistuvaujančiųjų mieste?
Daug įdomių ir intriguojančių dalykų sužinosite 1,5 val. praleidę su rimta vienuole ir gražia linksma mergina!.

Ekskursiją užsakyti galite telefonu +370 46 412186 arba el.paštu: tic@klaipedainfo.lt

 

Meniškoji Klaipėda

 

Maloniai kviečiame smagiai pasivaikščioti Lietuvos kultūros sostinės senamiestyje ir sužinoti įdomiausias seniausio Lietuvos miesto istorijas. Ar žinote namą, kurio sienos sūrios? O gal pažįstate "pilietį" (pilies gyventoją), kurio širdis amžiams sustingusi į bronzos kamuoliuką? Ekskursijos pabaigoje apsilankysime žymaus dailininko dirbtuvėse ir pauostysime, kaip kvepia vieta, kur gimsta paveikslai.

  • Ekskursijos trukmė 1,5 val.
  • Kaina žmogui 3 EUR

Ekskursiją užsakyti galite telefonu +370 46 412186 arba el.paštu: tic@klaipedainfo.lt

 

Mergvakaris kitaip

Ekskursija "subalansuota" "nuotakai". Klaipėdos senamiesčio gatvele šįkartą atrasime kitaip: šmaikščiai, žaismingai, su būsima nuotaka priešaky!

Iišsamesnė informacija telefonu +370 600 24393

 

Meilė uostamiestyje

Klaipėdos senamiestyje slepiasi... Meilė! Gal eime jos paieškoti kartu?
Ekskursijos metu išgirsime Taravos Anikės meilės istoriją. Paklausysime kaip Klaipėdoję gimęs poetas, Simonas Dachas, savo eilėse ragina pasiduoti "kaitriai aistros liepsnai". Pasidomėsime, ar uždraustas vaisius buvo saldus ir mūsų protėviams. Pasigrožėsime skulptorių su meile miestui atliktais darbai. O stebuklingam senamiesčio peliukui atskleisime savo slapčiausius širdies troškimus! Netoli Danės upės kratinės patikėsime "Laimės sagos" stebuklu ir pasimokysime sagą įsiūti taip, kad ji neštų mums tik atistringą meilę! Surasime klaipėdiečių mylimus miesto simbolius, išgirsime jų istorijas. "Pro rakto skylutę" pažvelgsime į karališkosios meilės subtilybes.

Ekskursiją užsakyti galite telefonu +370 46 412186 arba el.paštu: tic@klaipedainfo.lt

 

Pramoginė-pažintinė ekskursija "Gintaro gaudymo paslaptys" *1

Šią idėją palaiko Pajūrio regioninis parkas! (www.pajuris.info/lt)

Lietuvos nacionalinės televizijos LTV laida KLAUSIMĖLIS (Ką žinote apie gintarą?) su gido Igorio Osnač dalyvavimu: www.youtube.com
Ar Jūs norėtumėt išgirsti daugiau apie gintarą ir jo gaudymą?

Daugiau nuotraukų: "Gintaro gaudymo paslaptys"


Pažinkite savo kraštą ir nepraleiskite gintaro gaudymo bei rinkimo sezono!
Ekskursijos metu sužinosite apie gintaro atsiradimą bei jo savybes, susipažinsite su originalia gido Igorio Osnač gintaro kolekcija.
Jums bus atskleisti gintaro gaudymo, bei rinkimo ypatumai. Drąsiausieji galės graibštu išbandyti savo jėgas jūros bangose.
Ekskursijos dalyviai sugrįš namo linksmi ir su gintarėliais.
Ekskursijos vietą prie jūros galima pasirinkti Jums patiems. Rekomenduojama vieta Pajūrio regioniniame parke - Karklė.
Susitinkame Lankytoju centre (Placio g. 54; ŽEMĖLAPIS)

 

Pažintinė ekskursija "Memelis XIX amžiuje" *1

Daugiau nuotraukų: ”Memelis XIX amžiuje”  

Atsukim laiką atgal. Pažvelkim į XIX amžiaus Memelį per istorijos laiko prizmę.
Svarbus Memelio XIX amžiaus pradžios istorinis faktas - laikinosios Prūsijos sostinės statusas.
Prūsijos karalius Frydrichas Vilhelmas III, karalienė Luizė kartu su šeima ir vyriausybe vieneriems metams apsistojo mūsų mieste.
Miesto vystymąsi pristabdė Didysis gaisras, smarkiai nusiaubęs miestą 1854 m.
Šis gaisras sunaikino baroko, klasicizmo bruožus turėjusį miestą, kuris buvo atkurtas jau vėliau dominavusia istorizmo ir moderno stilistika.

 

  

Pramoginė-pažintinė ekskursija vaikams "Užburti senamiesčio gyventojai" *1

Daugiau nuotraukų: ”Užburti senamiesčio gyventojai”   

Norite šypsotis ir juoktis, vaikai ir tėveliai? Norite išgirsti legendų ir neįtikėtinų istorijų?
Norite susipažinti bei susidraugauti su nuostabiais, užburtais "senamiesčio gyventojais", kurie išpildytų Jūsų slapčiausius norus bei svajones?
Tuomet keliaukim ir svajokim kartu! Ši ekskursija gali buti puiki gimtadienio dovana Jūsų vaikui! Apie gimtadienio siurprizus tikrai nebus pamiršta!Pažintinė ekskursija su "Ponu Kapitonu"
"Mano nuostabusis uostamiestis"
   *1

Daugiau nuotraukų: ”Mano nuostabusis uostamiestis”  

Ar žinote, kad mūsų uostas yra senesnis nei pats Klaipėdos miestas ir kad nuo pat pirmųjų dienų Klaipėda vystėsi bei augo kaip jūrinis miestas?
Ar žinote, kad seniausias Klaipėdos uostas – Danės upė? Ir šiandien spartaus dabartinės Klaipėdos vystymosi fenomenas yra būtent mūsų uostas.
Taigi pažinkit uostamiestį su "Ponu Kapitonu".

 

 *1 - Ekskursijų kaina - 85,00 €, trukmė - 2 valandos.
 *1 - Visas ekskursijas būtina užsakyti iš anksto Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centre tel.: +370 46 412186.

 

Kai Klaipėdos senamiestis kitaip prabils

Ar žinote, kokias paslaptis slepia atokiausi Klaipėdos kampeliai ir koks architektūrinis stilius čia vyravo iki XVIII amžiaus? Leiskitės į intriguojančią kelionę laiku Lietuvos uostamiestyje Klaipėdoje. Nustebsite, kiek daug netikėtų atradimų, paslapčių ir stebuklų slepia uostamiestis. Atskleiskime Klaipėdos paslaptis ŽAISDAMI!
Ekskursiją pradėsime nuo miesto ištakų - pilies, ten išsiaiškinsite, kur, kodėl ir kaip buvo pastatyta Klaipėdos pilis, kur stovėjo pirmoji medinė pilis  ir kas jai nutiko, sužinosite, kokios mįslės gaubia Klaipėdos uostą ir kieno dėka jis suklestėjo, kuris Prūsijos valdovas gyveno Memelyje. Atsakysite į klausimą apie Memelį ištikusias negandas. Na, ir be abejo, aplankysite legendinę Teatro aikštę. Ekskursiją tęsime senąja Dangės vaga. Turėsite išskirtinę galimybę savo akimis pamatyti „miestan iškeliavusios pilies“ likučius. Taip pat galėsite pasmalsauti, kuo skiriasi Klaipėdos senamiestis nuo kitų senamiesčių. Ir žinoma, nepamiršime aplankyti  „Peliuko“ ir „Kaminkrėčio“. 
Atraskite Klaipėdos senamiestį iš naujo! 
Subalansuota vaikams nuo 7 iki 12, bet ŽAISTI bei  VEIKTI gali ir suaugusieji.

  • Ekskursijos kaina 7,00 Eurų/žmogui
  • Trukmė: 2 val.

Gidė: Vilma Žvinklienė

Pastabos: 
Dalyviams rekomenduojama turėtų patogią avalynę ir aprangą pagal oro sąlygas. 
Maršrutas 80 proc. drieksis grindiniu grįstomis gatvelėmis ir tik 20 proc. – asfaltuotomis gatvėmis.
Šios ekskursijos metu vidutiniškai sudeginama apie 90 kcal ir nueinama apie 2 km!

Telefonaii: +370 46 412186, +370 687 52051
El. paštas: jurgita@klaipedainfo.lt