Teatrai

Klaipėdos dramos teatras

Teatro g. 2, 91247 Klaipėda
Tel.: +370 46 314464
El. paštas: info@kldt.lt
Tinklalapis: www.kldt.lt
Tinklalapis soc. tinkle Facebooke: Klaipėdos dramos teatras

Teatro kasos darbo laikas:
I – nedirba;
II-V 10.00-19.00 (pietų pertrauka 14.00-15.00);
VI 11.00-19.00 (pietų pertrauka 14.00-15.00);
VII 1 val. iki spektaklio / renginio pradžios.

Bilietų kasos tel. nr.: +370 46 314453
Grupės bilietų rezervacija: +370 685 05480, rezervacijos@tiketa.lt

Bilietus platina www.tiketa.lt

 

Klaipėdos dramos teatro pradžia laikomi 1935 m., kai į Klaipėdą buvo perkeltas uždarytasis Šiaulių dramos teatras. Pavadintas Klaipėdos valstybiniu teatru veikė iki 1939 m. pavasario, t. y. iki Klaipėdos krašto aneksijos. Pirmajai lietuvių aktorių trupei Klaipėdos teatre vadovavo Juozas Stanulis.

2015 m. lapkričio 7 d. įvyko iškilmingas teatro pastato atidarymo renginys Teatras tapo vienu moderniausių Baltijos regione. Apatinėse teatro patalpose sumontuota moderni hidraulinė įranga, išskirtinė garso bei apšvietimo aparatūra. Automatiškai valdoma scena gali judėti kartu su žiūrovų parteriu. Kėlimo mechanizmai ir sceną, ir patį parterį gali kilnoti įvairiais lygiais, sukinėti į šonus. Paslėpus grindyse kėdes, plokštumas įmanoma sulyginti taip, kad žiūrovų salė ir scena taptų vientisa erdve, tinkančia ne tiktai teatro pastatymams. Be to, įrengtas teatro muziejus, kuris primins šios kultūros įstaigos praeitį.

 

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras

Danės g. 19, Klaipėda, LT-92111
Telefonas: +370 46 397404,
El. paštas: teatras@klaipedosmuzikinis.lt
Tinklalapis: www.klaipedosmuzikinis.lt
Tinklalapis soc. tinkle Facebook: Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras – muzikinis teatras Klaipėdoje, didžiausias profesionalaus meno kolektyvas visame Vakarų Lietuvos regione. Danės g. 19, LT-92111 Klaipėda. Muzikinis teatras Klaipėdos, Vakarų Lietuvos žiūrovams ir svečiams pristato aukščiausio profesinio lygio muzikinius spektaklius bei koncertines programas.

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras įkurtas 1987 m. sausio 1 d. Teatro branduolį sudarė 1956-1986 m. veikęs Klaipėdos liaudies operos teatras. Pirmasis spektaklis, kurį 1987-aisiais parodė klaipėdiečiai, buvo debiutuojančios kompozitorės A. Žigaitytės opera „Mažvydas“ pagal J. Marcinkevičiaus dramą (dirigentas Gintaras Rinkevičius, režisierius Gintas Žilys, dailininkė Virginija Idzelytė).

 

VšĮ Šeiko šokio teatras

Herkaus Manto g. 31, Klaipėda
Tel.: +370 672 29267, +370 611 14800
El. paštas: padidapifish@gmail.com 
Tinklalapis: www.padidapifish.lt
Tinklalapis soc. tinkle Facebook: Šokio teatras PADI DAPI Fish

VšĮ Šeiko šokio teatras (nuo 2018 rugsėjo 14 d., seniau vadinosi „PADI DAPI Fish“) - tai menininkų asociacijos „Žuvies akis“ iniciatyva įkurtas šiuolaikinio šokio teatras. Pagrindinis teatro tikslas yra populiarinti šiuolaikinio šokio žanrą Klaipėdoje ir visoje Lietuvoje. Šio teatro spektakliai išsiskiria tarpdisciplinine kūryba, kuri jungia įvairias meno formas, kultūrinį paveldą.
Šokio teatras jau užsitarnavo  vardą ir auditoriją, teatro spektakliai apdovanojami bei nominuojami įvairiomis premijomis. Teatras nuolat ieško naujų raiškos būdų, intensyviai bendradarbiauja su  įvairių disciplinų kūrėjais, menininkais.  Spektakliai keliauja po šokio, meno, muzikos festivalius tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, teatro nariai dalyyvauja tarptautiniuose Europos tinkluose (Kedja, Identity Move etc.). Teatras skiria dėmesį skirtingoms auditorijoms organizuodamas edukacinius užsiėmimus, seminarus, meno stovyklas, atviras repeticijas.

 

Klaipėdos lėlių teatras

Turgaus g. 9, Klaipėda LT-91247
Tel. +370 46 239932
El. paštas: info@klaipedosleliuteatras.lt
Tinklalapis: klaipedosleliuteatras.lt
Tinklalapis soc. tinkle Facebook: Klaipėdos lėlių teatras

Teatro kasa dirba: pirmadieniais kasa nedirba
II-V 13.00-17.00;  VI-VII 10.00-13.00

Bilietus taip pat galima užsakyti el. paštu info@klaipedosleliuteatras.lt 

Teatro darbo laikas: I-V 10.00-17.00 (pietų pertrauka 12.00-13.00)


Klaipėdos lėlių teatras – vienas jauniausių ir perspektyviausių nepriklausomų lėlių teatrų Lietuvoje – nuolat ieško naujų lėlių teatro meninės kalbos būdų, yra šiuolaikiškas, kokybiškas, reprezentatyvus, įdomus ne tik vaikams, bet ir suaugusiesiems.

Klaipėdos lėlių teatro misija – supažindinti Klaipėdos bei Klaipėdos krašto vaikus ir jaunimą su tradiciniu ir netradiciniu lėlių teatro menu, ugdyti jų intelektualines, kultūrines žinias bei formuoti vaiko ir jaunuolio vertybinę sistemą.
Klaipėdos lėlių teatras - vienintelis profesionalus, repertuarinis lėlių teatras Vakarų Lietuvoje.
„Jeigu reikėtų rinktis kultūros įstaigą, labiausiai besirūpinančią jauniausios kartos lavinimu, ugdymu, kultūriniu švietimu, į pirmas gretas greičiausiai stotų Klaipėdos lėlių teatras, kuriame pastaruoju metu gimsta įvairūs spektakliai ir iniciatyvos, orientuotos į mažiausius žiūrovus“ – rašo teatrologė Gitana Gugevičiūtė.
Teatrologai vertina Klaipėdos lėlių teatrą kaip vieną stipriausių, ambicingiausių lėlių teatrų mūsų šalyje. Šis teatras, reguliariai vaidindamas vaikams, organizuodamas įvairius edukacinius projektus, uostamiestyje užpildo svarbią teatro kultūros jaunai (taip pat ir suaugusiųjų) publikai nišą.

 

Klaipėdos jaunimo teatras

Bangų g. 5A (Kultūros fabrike), Klaipėda, LT91250
Tel. +370 686 53577
El. paštas: kjtvadyba@gmail.com
Tinklalapis: www.kjt.lt
Tinklalapis soc. tinkle Facebook: Klaipėdos Jaunimo Teatras

Klaipėdos jaunimo teatro sukūrimas, tai dar vienas žingsnis, kurį žengia Valentino Masalskio vadovaujama „trupė p.s.". Šios trupės tikslas išlieka tas pats – tai nuolatinė teatro, gebančio sudominti žiūrovą, paieška, nebijant kartais netikėtų, originalių sprendimų tiek formos, tiek turinio aspektu. Ši paieška apjungia ne tik tradicinę dramą, bet ir muziką, judesį, ritmiką, šviesos meną. Trumpai tariant, Klaipėdos jaunimo teatras sieks išlikti atviras, būtent tai ir simbolizuoja šio teatro pavadinimas. „Mums jaunimas, tai ne amžiaus grupė, o gyvybingumas, žingeidumas, nenutrūkstantis noras tobulėti ir tobulinti aplinką, kurioje gyvename“,- teigia Klaipėdos jaunimo teatro kolektyvas, kurį papildė 2011m. Klaipėdos Universitete surinktas aktorių kursas.

 

Apeirono teatras

Turgaus g.16/Tiltų g.12, Klaipėda
Telefonas: +370 674 86656
El. paštas: apeironteatras@gmail.com
Tinklalapis: apeirontheatre.net
Tinklalapis soc. tinkle Facebook: Apeirono Teatras

Apeirono teatras – jauniausias profesionalus teatras Klaipėdoje, kurį 2012 m. savo iniciatyva įkūrė režisierės Eglė Kazickaitė ir Greta Gudelytė.
Sunkiai suvokiama apeirono sąvoka daugeliui gali tapti raktu į Apeirono teatro spektaklių pasaulį, talpinantį savyje postdraminio, siurrealistinio, absurdo, socialinio grotesko ir kitų teatrinių stilių elementus, atveriantį platų interpretacijos lauką (intertekstuali dramaturgija praktiškai nenustato suvokimo ribų). Apeironas - tai neapibrėžta beribė būtis. Pasak graikų filosofo Anaksimandro, apeironas yra amžinas, viską apimantis ir viską valdantis, neturintis pradžios ir pabaigos pradas, kuris pats nekinta, kinta tik jo formos.
Apeirono teatre vengiama vienprasmiškumo, laiko ir veiksmo nuoseklumo, daug kontekstų, sąsajų su filosofinėmis koncepcijomis, poezija, bet visada suteikiamas prioritetas minčiai. Labai svarbus vaidmuo tenka ir žiūrovams - publika Apeirono teatre suprantama kaip spektaklio bendraautorė, nebijantį savaip pamatyti, interpretuoti, suprasti spektaklį.

Apeirono teatro kūrėjai, analizuodami visuomenę psichologiniu, sociologiniu aspektu; stebėdami žiūrovo reakcijas, vyraujančias teatrines formas ir jų variacijų galimybes, ekperimentuodami su kalba ir dramaturgijos teatrine raiška, plėtoja diskursyvinio teatro įdėją. Per trumpą gyvavimo laiką Apeirono teatras spėjo tapti vienu labiausiai intriguojančių teatrų Lietuvoje.

Provokuojantis, eksperimentuojantis, laužantis ribas, veržlus, nepatogus, chaotiškas, iracionalus, amorfiškas – apibūdinant Apeirono teatrą naudojami įvairūs epitetai. Akivaizdu, kad teatro mėgėjai ir kritikai nesutaria, kas yra ir koks yra Apeirono teatras – „ambivalentiškas, savo teatro kalbos, savo žiūrovo ieškantis teatras“ (Andrius Jevsejevas) ar „grafomaniška pretenzija į postpostmodernų teatrą“ (Simonas Norbutas).
Apeirono teatro kūrėjai nesistengia įtikti ir patikti kurios nors konrečios teatrinės koncepcijos, teorijos, ideologijos šalininkams, nesiekia tapti „teisingu“ teatru. Specifinę dramaturgiją ir vizualinę bei garsinę raišką naudojantis / kuriantis Apeirono teatras nesitapatina su „nueinančia“ XX a. teatrine tradicija ir atšiaurioje, nepatikliai į ateinančius žvelgiančioje kasdienybėje kuria savojo teatro viziją.

 

Gliukų teatras

Taikos pr. 70, 93202 Klaipėda
Tinklalapis: http://www.zvejurumai.lt/lt/teatrai/gliuku-teatras

Teatro trupai „Gliukai“ paįvairina įvairaus amžiaus, įvairiausių lyčių, įvairių tautų  žmonių laisvalaikį. Padeda nemokamai kremuotis menininkams, pina amžinus vainikus, trupina kultūros lemputes, kad būtų tamsiau.
Benas Šarka 1984 – 1988 m. studijavo LTSR Valstybinės konservatorijos Klaipėdos Teatro meno fakultete (dabar KU Menų akademija). Turi teatro režisieriaus diplomą. Nuo 1991 m.  – „Gliukų teatro“ režisierius (Klaipėdos muzikos centre, nuo 2005 m. Klaipėdos kultūros centre Žvejų rūmuose).

 

Jaunimo teatras "Be durų"

Taikos pr. 70, 93202 Klaipėda
Telefonas: +370 612 24185
El. paštas: beduru@zvejurumai.lt
Tinklalapis soc. tinkle Facebook: Teatras Be Duru

Repertuarinis teatras, išaugęs iš 1962 m. įkurto lėlių teatro. Jaunimo teatro „Be durų“ repertuare spektakliai skirti vaikiškai auditorijai ir jaunimui. Teatro spektakliai pasižymi spalvingumu, muzikalumu.

 


Klaipėdos parodijos teatras

Telefonas: +370 680 17680
Tinklalapis: www.parodijosteatras.lt

 


Teorema teatras

Naujoji Uosto g. 2-31, 92119 Klaipėda
Telefonas: +370 674 49612
El. paštas: teatras@teorema.lt
Tinklalapis: www.teorema.lt
Tinklalapis soc. tinkle Facebook: Teorema tearas

Teorema (lot. theorema = tezė, reikalaujanti įrodymo; gr. theorema = požiūris, tezė). Teorema yra teiginys, kuris gali būti įrodytas tam tikros logikos būdu.

Teatro tikslai:

- Sukurti naują, profesionalų, nepriklausomą teatrą bei kino ir teatro kūrinių prodiusavimo organizaciją Klaipėdos mieste, kuris išsiskirtų ne tik miesto, bet ir visos šalies kultūrinėje erdvėje. Teorema kaip teatras-projektas orientuotas į šiuolaikinės dramaturgijos pastatymus, klasikinių kūrinių rekonstrukcijas bei šiuolaikinės dramaturgijos sklaidą.
- Kurti šiuolaikinio meno tradicijas. Formų ir žanrų įvairove formuoti ir tenkinti visuomenės poreikį profesionaliajam scenos menui.

Siektini rezultatai:

- Kurti kokybišką kultūrinį produktą.
- Formuoti novatorišką, aktualų ir šiuolaikine dramaturgija paremtą repertuarą.
- Sukurti daugiaplanį, neautistišką, ne vien egoistines kūrybines ambicijas tenkinantį teatrą.
- Organizuoti Lietuvos ir užsienio scenos ir kino meno kūrinių pristatymus visuomenei bei įvairius meno ir kultūros renginius.
- Kurti meninius kūrinius (spektakliai, performansai, kinas), kurie reprezentatyviai skelbtų Klaipėdos „kultūrininkų“ sukurtą  žinutę - „sukurta Klaipėdoje".
- Prisidėti prie meninio kino projektų kūrimo, įgyvendinimo ir sklaidos.

 

Klaipėdos pilies teatras

Taikos pr. 70, 93202 Klaipėda
Telefonas: +370 46 410565
El. paštas: piliesteatras@gmail.com
Tinklalapis: http://piliesteatras.googlepages.com
Tinklalapis soc. tinkle Facebook: Klaipėdos Pilies teatras

Klaipėdos Pilies teatras (iki 1995 m. teatras-studija Liepų gatvėje 68) įkurtas 1985 metais. Įkūrėjas – režisierius Alvydas Vizgirda, mecenatas – Klaipėdos miesto savivaldybė.
Pilies teatre dirba dvi trupės: profesionali sceninio meno ir gatvės renginių trupė. Profesionalūs aktoriai stato spektaklius skirtus scenai. Gatvės vaidinimuose ir renginiuose dalyvauja gausi  muzikantų, šokėjų, KU Menų akademijos studentų grupė. Per 30 kūrybos metų teatras pastatė virš šešiasdešimties spektaklių, surengė šimtus renginių respublikoje ir už jos ribų.
Klaipėdos Pilies teatras – ryški Klaipėdos kultūros dominantė. Pilies teatro profesionalų būrys nuolat dirba ruošdamas naujus pastatymus, gatvės renginių trupė kuria gatvės teatrui skirtus vaidinimus, akcijas, improvizacijas, teatralizuotus paradus. Teatro vadovas A. Vizgirda kartu su kūrybinga jaunimo grupe organizuoja tarptautinį teatrų festivalį „Šermukšnis“.
Dažnai rašanti apie teatro spektaklius Rolanda Lukoševičienė teigia, kad Alvydo Vizgirdos vadovaujamas kolektyvas visada išlieka ištikimas savo amplua – įsileisti į savo teatrą, bet neprisileisti per daug arti.
Vitė Navickaitė sako, kad Pilies teatras visada pasižymėjo sugebėjimu rinktis gerą dramaturgiją, kad režisierius neleidžia aktoriams (ir žiūrovams taip pat) jaustis patogiai, pasislėpti už kulisų ir nuobodžiauti. Dėl specifinės teatro salės, kurioje bet kuri vieta staiga gali tapti vaidinimo aikštele, aktoriai per spektaklius jaučia tarsi peilį įsmeigtą žiūrovo žvilgsnį. Pilies teatras mėgsta žiūrovus šokiruoti. Tačiau spektakliuose dominuoja ne fiziniai triukai (nors yra ir jų), bet tikras psichologinis teroras. Režisierius savo spektakliuose verčia žiūrėti į žmogaus sielos bedugnę.
Anot teatro kritiko R. Viskausko, apie 1995-uosius metus Pilies teatro spektakliuose pradeda ryškėti karnavalizacijos tendencija. Karnavalas – tai reginys be rampos ir be skirstymo į atlikėjus ir žiūrovus. Karnavalas aprengia filosofiją margu heteros rūbu. Visa tai galima atrasti pastarojo periodo teatro meno vadovo A.Vizgirdos režisūroje. Režisierius vengia intelektualinės minties raizginių. Jo spektakliams nebūdingi „klausimai su atvira pabaiga" - pateikiamas atsakymas. Pilies teatro herojus dažnai sąmoningai užsideda pajaco kaukę ir leidžiasi būti išjuokiamas, žeminamas. Tuomet ir įvyksta paspęstas karnavalinis pasaulio apsivertimas: moralės gynėjų elgesys su Pajacu išreiškia juose pačiuose slypintį amoralumą...
2015 m. kovo mėnesį Pilies teatras atšventė trisdešimties metų kūrybinio darbo jubiliejų.
Pilies teatre kūrė šie režisieriai: Alvydas Vizgirda, Kęstutis Rupulevičius, Olegas Kesminas, Vilija Trečiokaitė, Marius Matulevičius, Audronė Kalvaitytė, Darius Rabašauskas, Rūta Bunikytė, Liudas Vyšniauskas, Marius Pažereckas.
Dailininkai: Gintautas Stasiulis,Vytas Aleknavičius, Raimonda Balandytė, Virgilijus Bizauskas, Nadežda Gultiajeva, Anatolijus Klemencovas, Aina Zinčiukaitė, Marta Vosyliūtė.
Kompozitoriai: Saulius Šiaučiulis,Virgilijus Bublys, Algirdas Remesa, Gintaras Kizevičius, Haroldas Šlikas, Jonas Jurkūnas, Giedrius Puskunigis.
Choreografai: Mikola Zinčiuk, Gitana Puzinienė, Irma ir Rolandas Stoniai, Agnija Šeiko, Aistė Abromavičiūtė, Arūnas Peštenis.


Pantomimos teatras "A"

Taikos pr. 70 (Žvejų kultūros rūmai)
Telefonas: +370 687 70195
El. paštas: mimealex@hotmail.com
Svetainė soc. tinkle Facebook: Pantomimos teatras A

Teatras įkurtas 1993 m. Tai kolektyvas, propaguojantis pantomimos ir judesio raišką, kuriantis originalius įvairialypius projektus – nuo dramatiškų tragizmo kupinų spektaklių iki ironiškų pramoginio žanro etiudų.
Teatro įkūrėjo ir meno vadovo Alekso Mažono kūryba yra įvairiaspalvė, jis nėra artimas klasikinei pantomimai. Kai kuriuose spektakliuose jos visai atsisakoma. Savo kūrybos stilių jis pavadino „Soul Dance" (Sielos šokis). Sielos šokio atlikėjas nėra suvaržytas, į savo vaidinimus jis įpina tai, ko negalima išmokti jokioje vaidybos mokykloje. Tai atsidavimas judesiui ir gebėjimas giliai jausti pasaulį, filosofiškai į jį žvelgti ir atiduoti savo kūną įkvėpimui.
„Kūno ir sielos kova, žemi instinktai ir dangiškas polėkis, kūryba ir smurtas, pragmatizmas ir šventas pamišimas. Jo veidas – minia veidų, jame įsikūnija demonas ir šventasis, žvėris ir angelas..." rašo I. Žiemytė ("Vakarų ekspresas").
„Beveik visi siužetai yra iš mano išgyvenimų. Tai gali būti koks nors literatūrinis kūrinys, palikęs įspūdį. Viską turiu išversti į savo kalbą, nes tai nėra parašyta specialiai man,” - kalba A. Mažonas.
Teatras daug keliauja po Europą, yra daugybės tarptautinių teatro festivalių dalyvis. Aktyviai dalyvauja ir Lietuvoje vykstančiuose festivaliuose, projektuose. Bendradarbiavo su žymiais Lietuvos ir užsienio menininkais, tokiais kaip A. Gotesmanas, A. Šenderovas, Ludger Schmidt (Vokietija), styginių kvartetas „Chordos“.

Kviečiame visus norinčius prisijungti prie kolektyvo veiklos, lankyti repeticijas, dalyvauti renginiuose.
Dėl išsamesnės informacijos kreiptis į teatro vadovą Aleksą Mažoną.