Žemaitijos metams – folkloro ansamblio „Mėguva“ koncertas „Ignas Končius ir Palanga“

Žemaitijos metams – folkloro ansamblio „Mėguva“ koncertas „Ignas Končius ir Palanga“

Vasario 21 d. 18.00 val. Klaipėdos etnokultūros centras kviečia į Žemaitijos metams skirtą koncertą „Ignas Končius ir Palanga“. Folkloro ansamblis „Mėguva“ (Palanga) nori  priminti iškilią asmenybę Igną Končių – žemaitį fiziką, daug širdies atidavusį lietuvių etninės kultūros išsaugojimui, propagavimui, kuriam Palanga buvo antrieji namai.

 Ignas Končius (1886-1975) – fizikas, etnografas, kraštotyrininkas, pedagogas, visuomenės ir kultūros veikėjas, spaudos bendradarbis, menininkas, profesorius. Ir, kaip jis visuomet pabrėždavo, tikras žemaitis. Palangos kultūros ir jaunimo centro folkloro ansamblio ,,Mėguva“ (vad. Zita Baniulaitytė ir Diana Šeduikienė) programa ,,Ignas Končius ir Palanga“ supažindina su nedidele dalimi Igno Končiaus gyvenimo, susijusio su Palanga.  Šiai jau primirštai  iškiliai asmenybei pristatyti reikia didžiausio filmo, kuris, beje, jau sukurtas ir jo pristatymas vyks kovo mėnesį Plungėje. Šiame filme filmavosi ir ,,Mėguva“ gimtojoje Igno Končiaus sodyboje Purvaičiuose. 

 Po koncerto ‒ žemaitiški šokiai su Tradicinių šokių klubu.
Įėjimas laisvas.  
 

  • 2019-02-21  nuo 18:00
2019-02-21 18:00 2019-02-21 18:00 Europe/Vilnius Žemaitijos metams – folkloro ansamblio „Mėguva“ koncertas „Ignas Končius ir Palanga“ Vasario 21 d. 18.00 val. Klaipėdos etnokultūros centras kviečia į Žemaitijos metams skirtą koncertą „Ignas Končius ir Palanga“. Folkloro ansamblis „Mėguva“ (Palanga) nori  priminti iškilią asmenybę Igną Končių – žemaitį fiziką, daug širdies atidavusį lietuvių etninės kultūros išsaugojimui,... --- //www.klaipedainfo.lt/renginys/zemaitijos-metams-folkloro-ansamblio-meguva-koncertas-ignas-koncius-ir-palanga/date-20190221/ Klaipėdos etnokultūros centras, Daržų g. 10, Klaipėda, Klaipėdoje