Vilnos verpimo dirbtuvės | Verpėjų orkestro performansas

Vilnos verpimo dirbtuvės | Verpėjų orkestro performansas

Kviečiame visus norinčius pabandyti ir išmokti verpti rateliu gruodžio 1-2 dienomis atvykti į Klaipėdos etnokultūros centrą! Mokysimės verpti vilną, o dirbtuvių pabaigoje surengsime „Verpėjų orkestro“ performansą! 

Verpimo ratelis, įprastas buities įrenginys vilnai ir linams verpti, nenaudojamas jau daugiau kaip pusę amžiaus, tačiau daugelio senų namų palėpėse rateliai išliko, pagarbiai padėti jau mirusių savininkių. Rateliai yra sumanūs įrenginiai, dažniausiai gerai veikiantys iki šiol, todėl galėtume juos ir dabar naudoti pagal paskirtį, jei tik būtų poreikis. Orkestro „repeticijos“ vyks pasikvietus moteris, dar atmenančias jaunystės įgūdžius, kuriuos perduos dirbtuvių bei performanso dalyviams. Kiekvienas ratelis turi savo unikalų skambesį, girgždesį, toną, ritmą. Susibūrę į orkestrą (iki 15 dalyvių) iš mikrofonais įgarsintų ratelių bandysime sukurti spalvingai ramią garsų tėkmę. 
„Verpėjų orkestro“ performansas - dirbtuvių užbaigtuvės vyks sekmadienį (02.12), 16.00 val.
Žinoma, rateliai čia atliks ne vien estetinę funkciją - jais išties bus verpiama vilna. Šiame sumanyme naudojama vietinių avių vilna, nepelnytai nuvertinta ir užmiršta. „Ramus, įtraukiantis, meditatyvus darbas verpimo rateliais ir jų skleidžiami magiškai intensyvūs garsai sudarys kontrastą, kuriuo siekiu dalyvius ir žiūrovus ne panardinti į romantišką praeities nostalgiją, bet sukurti terpę susimąstymui apie aplinkosaugos ir kitas ekologines problemas“, - sako projekto idėjos autorė Laura Garbštienė. 
„Verpėjų orkestras“ yra 2017 metais Marcinkonių seniūnijoje Varėnos rajone vykusio projekto „Verpėjos“ tęsinys. Verpimas rateliu tapo jungtis tarp skirtingo amžiaus, išsilavinimo ir kultūrinės patirties žmonių. Siekdama gilesnių refleksijų menininkė Laura Garbštienė nusprendė verpimą paversti menine praktika ir išplėsti ją geografiškai ir kultūriškai. Daugiau apie projektą galima sužinoti Facebook paskyroje Verpėjos 
https://www.facebook.com/verpejos/

Norintiems dalyvauti vilnos verpimo dirbtuvėse būtina registruotis iki lapkričio 28 d.
Registracija tel. (8 46) 310022 arba el.p.: rita.sukiene@etnocentras.lt
Dalyvių skaičius ribotas. Jei neturite savo verpimo ratelio, paieškokite pas savo gimines ar kaimynus. Jei nesate tikri dėl ratelių būklės, susisiekite iš anksto. 

  • Gruodžio 1 d.  nuo 12:00
2018-12-01 12:00 2018-12-01 12:00 Europe/Vilnius Vilnos verpimo dirbtuvės | Verpėjų orkestro performansas Kviečiame visus norinčius pabandyti ir išmokti verpti rateliu gruodžio 1-2 dienomis atvykti į Klaipėdos etnokultūros centrą! Mokysimės verpti vilną, o dirbtuvių pabaigoje surengsime „Verpėjų orkestro“ performansą!  Verpimo ratelis, įprastas buities įrenginys vilnai ir linams verpti, nenaudojamas jau daugiau kaip... --- //www.klaipedainfo.lt/renginys/vilnos-verpimo-dirbtuves-verpeju-orkestro-performansas/date-20181201/ Klaipėdos etnokultūros centras, Daržų g. 10, Klaipėda, Klaipėdoje
  • Nemokamas
Kiti dirbtuvės