Vien tik Vivaldi

Vien tik Vivaldi

| Vien tik Vivaldi |
Bruno Cocset (violončelė, Prancūzija), Roel Dieltiens(violončelė, Belgija), Maude Gratton (klavesinas, Prancūzija), Richard Myron (kontrabosas, Prancūzija)

Senosios muzikos mėgėjams festivalis dovanoja italų baroko genijaus Antonio Vivaldi sonatų ir koncertų violončelei programą, kurią parengė du nepaprastai žingeidūs muzikantai ir barokinės violončelės meistrai Bruno Cocset (Prancūzija) bei Roelis Dieltiensas (Belgija).

Nenuilstantis atlikėjas ir tyrinėtojas, netipiškas violončelininkas ir pripažintas pedagogas Bruno Cocset suteikė barokinei violončelei savitą skambesį, siekdamas tobulos instrumentinių bei muzikinių gestų sinergijos. Groti barokine violončele žarnų stygomis B. Cocset pradėjo savarankiškai, kai po violončelės studijų Tūre ir Liono nacionalinėje konservatorijoje dviem dešimtmečiams tapo „klajojančiu violončelininku“. Per šį laikotarpį sukaupė nemenką pažinčių ir patirčių bagažą, bendradarbiaudamas su autentiško baroko muzikos atlikimo entuziastais. 1996 m. įkūrė ansamblį „Les Basses Réunies“, su kuriuo pirmiausia įrašė A. Vivaldi sonatų violončelei diską.

Violončelininkas ir kompozitorius Roelis Dieltiensas – vienas įtakingiausių tiek šiuolaikinės, tiek barokinės violončelės autoritetų Belgijoje ir už jos ribų. Charizma, pavergiantis muzikalumas ir originalus mąstymas lėmė tai, jog vos solinę karjerą pradėjęs atlikėjas buvo kviečiamas koncertuoti į didžiausius klasikinės muzikos centrus. Jis taip pat yra pripažintas kamerinės muzikos atlikėjas ir dėstytojas, įžymiojo „Ensemble Explorations“ įkūrėjas.
Atliekant šią programą solistams talkins basso continuo grupės muzikantai iš ansamblio „Les Basses Réunies“ – klavesinininkė Maude Gratton ir kontrabosininkas Richard’as Myronas.
Pasak programos sumanytojo B. Cocset, „savo sonatose violončelei Antonio Vivaldi atsiduoda pasakojimo malonumui ir mėgaujasi kiekvienu jo aspektu. Išmoningai žaisdamas spalvomis ir garsine medžiaga, kompozitorius leidžia nevaržomai skleistis erdvei, laikui ir afektams. Jis pasižymi neįtikėtinu sugebėjimu staiga peršokti iš pasakojimo į vaizdavimą, iš deginančios aistros į meditaciją, iš rečitacijos-dainos-šokio į gryną kantileną, iš veržlaus judėjimo į sąstingį, iš besitvenkiančios dramos į laimingą šypsnį, iš sąmyšio į savistabą, iš saldumo į aitrumą, iš figūratyvo į abstrakciją... Griežtus „Corelli“ modelio sonatos rėmus (keturias besikaitaliojančio lėto-greito-lėto-greito tempo dalis su reprizomis) jis užpildo medžiaga, pasiskolinta iš įvairiausių to meto šokių (sarabandų, alemandų, žigų, sicilianų ir t. t.), užgimstančio bel canto, concerto grosso (orkestro ir solistų žaismės) valdų... Tai muzika, kurioje slypi daugybė pasakojimų, o kiekviename jų – begalinė virtinė įsivaizduojamų pasaulių, iš kurių Vivaldi meistriškai dėlioja savo mozaikas... Keli taupūs štrichai, paprastumas, netgi skurdžios priemonės ar abstrakcijos, kurias persmelkia nenustygstanti, džiūgaujanti ir ugninga dvasia: kai nustoji šios muzikos klausytis ar griežti, ji lieka toliau virpėti ir dainuoti mumyse, pakyla virš paviršutiniško klegesio, nutolsta nuo anuomet ją lydėjusių klišių.“

♫ Įėjimas nemokamas.

  • 2019-05-08  17:00 - 18:00
2019-05-08 17:00 2019-05-08 18:00 Europe/Vilnius Vien tik Vivaldi | Vien tik Vivaldi | Bruno Cocset (violončelė, Prancūzija), Roel Dieltiens (violončelė, Belgija), Maude Gratton (klavesinas, Prancūzija), Richard Myron (kontrabosas, Prancūzija) Senosios muzikos mėgėjams festivalis dovanoja italų baroko genijaus Antonio Vivaldi sonatų ir koncertų violončelei programą, kurią parengė du nepaprastai... --- //www.klaipedainfo.lt/renginys/vien-tik-vivaldi/date-20190508/ pin Klaipėdos Šventojo Pranciškaus Asyžiečio bažnyčia, Savanorių g. 4, LT-92291 Klaipeda, Lithuania, Klaipėda, Klaipėdoje