„Trijulis aukštyn kojom“

„Trijulis aukštyn kojom“

Spektaklyje „Trijulis aukštyn kojom“ pasaulis turi savo tvarką ir sistemą. Ir už tai padėkoti galime skaičiams. Šiame logiškame bei sistemingame pasaulyje gyvena du draugai – Vienulis, kuris visada pirmas, ir Dudulis, kuris visada antras. Mat sekos, kad po vieno visada eina du, nieku gyvu negalima sumaišyti, nes tada pasaulis apvirs aukštyn kojomis. Tačiau tik Vienuliui iš tiesų patinka tokia sistema. Duduliui nepatinka visada likti paskutiniam, bet jis bijo, kad jei bent sykį ką nors padarys pirmas, pasaulis apvirs aukštyn kojomis. O to tai jau tikrai niekas nenori. Dudulio problema išsispręstų, jei prie jų prisijungtų Trijulis. Tuomet Dudulis nebebūtų paskutinis, o būtų vidurinis. Bet Vienulis nemoka skaičiuoti iki trijų, todėl nenori priimti Trijulio draugauti. O Trijuliui  nusišvilpti į skaičių seką. Jis nenori būti trečias. Jis nori pakeisti visą sistemą ir apversti pasaulį aukštyn kojomis. Trijulis supyksta ir iš tiesų apverčia pasaulį aukštyn kojomis, paklausdamas Vienulio ir Dudulio: „Jūs vis sakote: aš pirmas, aš antras... Bet pirmas ir antras – kieno? Kas jūs esate? Kas jūs tokie?

 

„Laisvai ir komiškai žaidžiant žodžiais, erdve, lingvistiniais pasikartojimais ir skaičių seka kuriamas švelniai ironiškas ir kartu „beketiškai absurdiškas“ pasakojimas apie pačius esmingiausius dalykus: kas aš, kas tu ir kaip mes galime sugyventi drauge?“ (G. Kriaučionytė)

„Trijulis aukštyn kojomis“ vaizdžiai pasakoja apie du draugus, kurie turi savo taisykles ir jų šventai laikosi. Jame mokomasi priimti kitokį, kitaip mąstantį ir kitaip į pasaulį žvelgiantį, bet draugauti norintį žmogų. Kaip lengvai ir kiek daug taisyklių mes susikuriame, kurios taip smarkiai mus atitolina nuo savęs, nuo to, kas esame iš tikrųjų. Mat žmogus yra daug labiau chaosas, nei tvarka ar sistema. Žmogus savo prigimtimi daug labiau primena danguje sumišai švilpaujantį paukštį, nei apibrėžtą matematinę  sistemą.  Tad šis spektaklis VISIEMS, kam daugiau nei ketveri.

Carsten Brandau (g. 1970 m. Hamburge) – mūsų laikų Beckett‘u vaikams vadinamas vokiečių dramaturgas, rašantis pjeses teatrui. „Trijulis aukštyn kojom“ (Dreier steht Kopf, 2012) – „Mülheimer KinderStücke“ ir olandų bei vokiečių vaikų ir jaunimo literatūros konkurso „KAAS & KAPPES“ prizais apdovanota pjesė vaikams.

  • 2019-02-03  nuo 12:00
2019-02-03 12:00 2019-02-03 12:00 Europe/Vilnius „Trijulis aukštyn kojom“ Spektaklyje „Trijulis aukštyn kojom“ pasaulis turi savo tvarką ir sistemą. Ir už tai padėkoti galime skaičiams. Šiame logiškame bei sistemingame pasaulyje gyvena du draugai – Vienulis, kuris visada pirmas, ir Dudulis, kuris visada antras. Mat sekos, kad po vieno visada eina du, nieku gyvu negalima... --- //www.klaipedainfo.lt/renginys/trijulis-aukstyn-kojom/date-20190203/ Žvejų rūmai, Taikos pr. 70, Klaipėda, Klaipėda, Klaipėdoje