„Titanikas“

„Titanikas“

„Titaniko“ vaizdas balete yra metafora – gerai žinomas modelis tokios visuomenės, kurioje vyrauja klasinis susiskirstymas. Visuomenė, gyvenanti pagal atitinkamus įstatymus ir kanonus, vieną kartą ima ir subyra. Žmonės patenka į aplinkybes, kuriose vertės netenka viskas, kas materialu, o jų gyvenimus išgelbėja dvasingumas.
Tai spektaklis apie meilę ir viltį, apie žmonių vertybes ir išgelbėjimą.
„Kokia karti ironija – neskęstantis laivas pirmos kelionės metu, esant visiškam štiliui, nuskęsta per beveik pusantros valandos. Ir tai – žmogaus galybės simbolis, metalo pavidalu įgyvendintas iššūkis gamtai. Ir jam niekas nebaisu –  jis didis, nuostabus ir nenugalimas. Jis atvėrė beribės gerovės erą. Ir nėra tokios jėgos pasaulyje, kuri galėtų jam sutrukdyti“ (V. Sted).
„Titanikas“ yra žymiausias laivas iki šių laikų, kurio kelionė truko 4 dienas, 17 valandų ir 30 minučių. Nuo to laiko praėjo daugiau kaip šimtas metų. Daug kas pasikeitė, bet žmonija vis tiek siekia begalinės gerovės, maksimalaus komforto ir absoliutus patikimumo ir lieka visiškai bejėgė prieš gamtą: žemės drebėjimus, cunamius, uraganus, plaukiančius ledynus...
„Mes sukūrėme savo „Titanikus“ iš geriausių medžiagų išskirtinių specialistų rankomis, suteikdami jiems viltingiausias rekomendacijas. Bet ir mums gresia pavojus pasiduoti per didelio pasitikėjimo jausmui, nepastebėti rizikos, nepaisyti įsipareigojimų. Ir už tai mes sumokėsime žiaurią kainą. Tragiškos 1912 metų pamokos negalima pamiršti ir turbo aktyvių lėktuvų, raketų variklių ir atominių elektrinių epochoje“ (M. Gubaček)

  • 2019-02-15  nuo 19:00
2019-02-15 19:00 2019-02-15 19:00 Europe/Vilnius „Titanikas“ „Titaniko“ vaizdas balete yra metafora – gerai žinomas modelis tokios visuomenės, kurioje vyrauja klasinis susiskirstymas. Visuomenė, gyvenanti pagal atitinkamus įstatymus ir kanonus, vieną kartą ima ir subyra. Žmonės patenka į aplinkybes, kuriose vertės netenka viskas, kas materialu, o jų gyvenimus išgelbėja... --- //www.klaipedainfo.lt/renginys/titanikas/date-20190215/ Žvejų rūmai, Taikos pr. 70, Klaipėda, Klaipėda, Klaipėdoje