„Tėvynės tuštėjimo metas“: A. Juozaičio knygos pristatymas

„Tėvynės tuštėjimo metas“: A. Juozaičio knygos pristatymas

2019 m. sausio 11 d., penktadienį, 17.30 val. Klaipėdos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje (Turgaus g. 8) vyks A. Juozaičio knygos „Tėvynės tuštėjimo metas“ pristatymas ir susitikimas su autoriumi.

„Tėvynės tuštėjimo metas“ – knyga takoskyra, kurią A. Juozaitis rašė septyniolika metų. Joje sudėtos esė rašytos išgyvenant nūdienio Lietuvos valstybingumo zenitą ir valstybingumo nuosmukį. Karčioji mūsų gyvenimo tiesa – iki šiol neregėtai gausus jaunosios lietuvių kartos emigravimas iš Tėvynės suprantamas kaip nacionalinės idėjos krizė.

Ar Lietuva išliks išgyvendama ir Europos tapatumo nuosmukį? Kur tie šaltiniai, iš kurių galime semtis jėgų spartėjančiam Tėvynės nykimui sustabdyti? Vėl pradėti gimdyti, dauginti gyvenimą nepaisant nieko – ar ne to prašo iš mūsų ir „Tautiška giesmė“, mūsų himnas?

Autorius įsitikinęs, kad 2018 metais, skaičiuodama savo naujojo valstybingumo šimtmetį, Lietuva patiria ir savo paskutiniąją lemtį – gyvena be rezervų. Visa tai, ką smagiai ir noriai demonstruojame socialiniuose tinkluose, – ir viskas. Užnugario nebėra.

Arvydas Juozaitis – filosofas, rašytojas, publicistas, politinis ir visuomenės veikėjas, humanitarinių mokslų daktaras. Parašė ne vieną dešimtį knygų. Sukūrė istorinę literatūrinę „Baltijos trilogiją“: „Karalių miestą be karalių“ (I. Simonaitytės premija), „Ryga – niekieno civilizacija“ (Baltijos Asamblėjos premija), „Klaipėda – Mėmelio paslaptis“.

  • 2019-01-11  nuo 17:30
2019-01-11 17:30 2019-01-11 17:30 Europe/Vilnius „Tėvynės tuštėjimo metas“: A. Juozaičio knygos pristatymas 2019 m. sausio 11 d., penktadienį, 17.30 val. Klaipėdos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje (Turgaus g. 8) vyks A. Juozaičio knygos „Tėvynės tuštėjimo metas“ pristatymas ir susitikimas su autoriumi. „Tėvynės tuštėjimo metas“ – knyga takoskyra, kurią A. Juozaitis... --- //www.klaipedainfo.lt/renginys/tevynes-tustejimo-metas-a-juozaicio-knygos-pristatymas/ Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka, Turgaus g. 8, Klaipėda, Klaipėdoje