Teisutis Makačinas ir barokas

Teisutis Makačinas ir barokas

„Teisutis Makačinas ir barokas“

Lietuvos kamerinis orkestras

Meno vadovas Sergej Krylov

Dirigentas Robertas Šervenikas

Solistas Laurynas Lapė (trimitas)

Programa: Giuseppe Torelli, Joseph Haydn, Teisutis Makačinas

 

Pernai įvairių žanrų koncertais praūžė kompozitoriaus Teisučio Makačino 80-mečio jubiliejus. Kompozitorius žinomas ne tik savo ilgaamžėmis estradinėmis dainomis, bet ir akademine kūryba. Ilgametis bendradarbiavimas autorių sieja su vienu tituluočiausių šalies kolektyvų – Lietuvos kameriniu orkestru. T. Makačino siuita „Trys šokiai“, skirta šiam orkestrui, jau atlikta daugiau nei 400 kartų visoje Europoje.

Šioje LKO programoje skambės T. Makačino „Sinfonia giocosa“ bei Koncertas trimitui ir kameriniam orkestrui. Kūrinio solo partiją gros vienas ryškiausių ir aktyviausiai koncertuojančių šalies trimitininkų Laurynas Lapė. Atlikėjas yra Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos ir Malmės muzikos akademijos (Švedija) absolventas, Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro artistas, dažnai dalyvaujantis džiazo ir šiuolaikinės muzikos festivaliuose. Trimitininkas su orkestru atliks ir Giuseppe Torelli opusą. Šis italų baroko genijus garsėjo ne tik kaip smuikininkas ir kompozitorius, bet ir kaip vienas koncerto žanro pradininkų, ypač produktyviai kūręs trimitui.

Baroko ir šiuolaikinės muzikos darną atspindės ir LKO atliekami kūriniai styginiams. Programą diriguos aktyviai su LKO bendradarbiaujantis Robertas Šervenikas. Jo repertuaras nuolat balansuoja tarp operos, baleto ir simfoninės muzikos, ypatingą vietą jame užima šiuolaikiniai kūriniai.

  • 2019-04-30  nuo 18:30
2019-04-30 18:30 2019-04-30 18:30 Europe/Vilnius Teisutis Makačinas ir barokas „Teisutis Makačinas ir barokas“ Lietuvos kamerinis orkestras Meno vadovas Sergej Krylov Dirigentas Robertas Šervenikas Solistas Laurynas Lapė  (trimitas) Programa:   Giuseppe Torelli, Joseph Haydn , Teisutis Makačinas  ... --- //www.klaipedainfo.lt/renginys/teisutis-makacinas-ir-barokas/date-20190430/ Klaipėdos koncertų salė , Šaulių g. 36, Klaipėda, Klaipėdoje
  • Kaina: 5.80 - 14.80