„Šveicarijos meistrai ir Beethovenas“

„Šveicarijos meistrai ir Beethovenas“

„Šveicarijos meistrai ir Beethovenas“ 

„Orchestra della Svizzera Italiana“ (Šveicarija)

Dirigentas Markus Poschner (VokietijaAustrijaŠveicarija)

Solistas Francesco Piemontesi (fortepijonas, Šveicarija)

Programa:  Ludwig van Beethoven

Festivalio atidarymo koncertas kvies klaipėdiečius pasimėgauti svečių iš Šveicarijos muzikavimu. Koncertuos dirigento Markuso Poschnerio vadovaujamas Orchestra della Svizzera Italiana (OSI) ir pianistas Francesco Piemontesi. „Šveicarijos meistrai ir Beethovenas“ – taip pavadintoje programoje skambės du didingi garsiojo Vienos klasiko Ludwigo van Beethoveno kūriniai: III koncertas fortepijonui ir orkestrui ir VIII simfonija F-dur.

1935 m. įkurtas orkestras reziduoja itališkojoje Šveicarijos dalyje, Lugano mieste. Kolektyvas daug bendradarbiauja su operos ir šokio spektaklių statytojais, o viena svarbiausių jo veiklos krypčių – edukaciniai renginiai. OSI koncertuose kasmet apsilanko daugiau nei 11 000 vaikų, kuriems orkestras rengia specialias programas. Aukščiausiu savo veiklos įvertinimu kolektyvas laiko šiemet pelnytą ICMA tarptautinį apdovanojimą.

Vyriausiasis orkestro dirigentas ir šios programos vadovas M. Poschneris sako: „Aš ypač džiaugiuosi šia muzikine kelione, kurią pradėjau su OSI orkestru. Ji žada daugybę neužmirštamų akimirkų.“ M. Poschneris dirigavo daugeliui žinomiausių Vokietijos ir kitų šalių orkestrų, su kuriais gastroliavo įvairiose pasaulio šalyse.

Solistas F. Piemontesi kritikų apibūdinamas kaip pianistas, „derinantis stulbinančią techniką ir mažai kam pasiekiamą intelektualų muzikavimo pradą“. Atlikėjas koncertuoja visame pasaulyje su žinomiausiais simfoniniais kolektyvais, garsėja kaip talentingas kamerinės muzikos atlikėjas. Tarptautinė pianisto karjera prasidėjo 2007 m., laimėjus prestižinį Karalienės Elžbietos pianistų konkursą ir tapus BBC „Naujosios kartos atlikėjų“ projekto nariu.

  • 2019-04-01  nuo 18:30
2019-04-01 18:30 2019-04-01 18:30 Europe/Vilnius „Šveicarijos meistrai ir Beethovenas“ „Šveicarijos meistrai ir Beethovenas“  „Orchestra della Svizzera Italiana“ (Šveicarija) Dirigentas   Markus Poschner  (Vokietija – Austrija – Šveicarija ) Solistas Francesco Piemontesi... --- //www.klaipedainfo.lt/renginys/sveicarijos-meistrai-ir-beethovenas-1/date-20190401/ Klaipėdos koncertų salė , Šaulių g. 36, Klaipėda, Klaipėdoje
Daugiau informacijos