Sparnai talentui ir jaunystei

Sparnai talentui ir jaunystei

Renginio laikas: 18.30 val. 
Renginio vieta: Klaipėdos koncertų salė
Lietuvos kamerinis orkestras
Meno vadovas Sergej Krylov
Dirigentas Martynas Stakionis
Solistė Liucilė Vilimaitė (arfa)
Programa: Joseph Haydn, Joaquín Turina, Jievaras Jasinskis, Liucilė Vilimaitė.

Šioje programoje vienas iškiliausių ir labiausiai pasaulyje įvertintų Lietuvos kolektyvų – Lietuvos kamerinis orkestras suteiks „Sparnus talentui ir jaunystei“.  Su beveik 6 dešimtmečius gyvuojančiu kolektyvu pasirodys sparčiai kylantys jaunosios atlikėjų kartos atstovai – dirigentas Martynas Stakionis ir arfininkė Liucilė Vilimaitė. Abu jie šiuo metu semiasi profesinės patirties užsienyje: Martynas studijuoja Hamburgo muzikos ir teatro akademijoje, o Liucilė – Karališkojoje Hagos konservatorijoje. 23 metų dirigentas jau koncertavo su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu ir Lietuvos kameriniu orkestrais, Kremerata Baltica kolektyvu, pasirodė svarbiose tarptautinėse scenose. Prieš metus jis tapo Niujorke įsikūrusios meno agentūros „Columbia Artists“ artistu.
 
Pernai darytame interviu dirigentas pripažino, kad „muzikinės patirties stoka gali būti iššūkis dirbant su vyresniais profesionalais. Tačiau mano jaunystė padeda nestokoti polėkio ir muzikinių idėjų, noro eiti į priekį, daryti daug ir kokybiškai. Visiškai negailiu savo laiko muzikai, darbui bei tobulėjimui. Atrodo, kad dabar – visos durys atviros, todėl daugeliui esu dėkingas už pasitikėjimą“.
 
Nacionalinių ir tarptautinių konkursų laureatė 21 metų L. Vilimaitė ne tik aktyviai koncertuoja Olandijoje ir Lietuvoje, bet ir pati kuria muziką. Jos kompozicija „Žalčiai“ arfai solo ir styginiams skambės šiame koncerte. Pasak autorės, „Žalčiai“ gimė prieš 4 metus iš lietuvių liaudies mitologijos ir legendų. Tai nėra mano mėgstamiausias gyvūnas, tačiau, kai buvau maža, man įstrigo pasakojimai apie tai, kaip senovėje jie buvo garbinami ir gerbiami. Todėl savo kūrinyje  norėjau perteikti visą tų laikų keistumą, mistiškumą, sykiu pasinaudodama ir liaudiškais šokių ritmais. „Žalčiai“ iš naujo atgimė pernai, kai parašiau naują jų aranžuotę ir man teko garbė ją atlikti kartu su Lietuvos kameriniu orkestru. Dabar nekantrauju vėl lipti į sceną su šiuo puikiu kolektyvu, kuriam diriguos M. Stakionis, ir drauge keliauti po „Žalčių“ pasaulį“.

  • 2019-11-20  nuo 18:30
2019-11-20 18:30 2019-11-20 18:30 Europe/Vilnius Sparnai talentui ir jaunystei Renginio laikas: 18.30 val.  Renginio vieta: Klaipėdos koncertų salė Lietuvos kamerinis orkestras Meno vadovas Sergej Krylov Dirigentas Martynas Stakionis Solistė Liucilė Vilimaitė (arfa) Programa: Joseph Haydn, Joaquín Turina, Jievaras Jasinskis, Liucilė Vilimaitė. Šioje programoje vienas iškiliausių... --- //www.klaipedainfo.lt/renginys/sparnai-talentui-ir-jaunystei/date-20191120/ Klaipėdos koncertų salė , Šaulių g. 36, Klaipėda, Klaipėdoje
  • Kaina: 10.00 - 14.00