Socialinio/meninio projekto „Sveika (,) Jūra" paroda

Socialinio/meninio projekto „Sveika (,) Jūra" paroda

Projektas „Sveika (,) Jūra“

 

Klaipėdos vaikų ligoninėjė (K. Donelaičio g. 7, Klaipėda) rugsėjo 12 d., ketvirtadienį, 14 val. Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyrius pristato socialinio/meninio projekto „Sveika (,) Jūra“ parodą.

LDS  Klaipėdos skyrius bendradarbiaudamas su VšĮ Klaipėdos vaikų ligonine įgyvendina projektą, kurio pagrindinė idėja yra meno kūrinio pasiekiamumas ir ekspozicinė niša socialiai jautrioms ir izoliuotoms visuomenės grupėms. Vaikai – viena iš labai jautrių visuomenės grupių, tačiau jie yra tie, kurie pakeis mus, kai suaugs. Metaforinė frazė, kad namų ir sienos gydo, o ligoninių koridoriai ir palatos baltomis steriliomis sienomis yra per slogios ir niūrios, nors labai šviesios, suformuoja aiškius uždavinius. Šviesa yra reikšmingiausia sąlyga meno kūrinio eksponavime, tad ligoninės erdvės gali būti tos, kurios abipusiai suteiks moralinės, psichologinės, vertybinės prasmės. Meno kūrinių integravimas į viešą erdvę pagyvins ją, o joje besilankančius ir joje laikinai besigydančius vaikus nuteiks optimistiškai, taip tikslingai randant auditoriją, kuri meno suvokėjui atneš ne tik estetinį pasigėrėjimą, bet ir realią psichologinę naudą. Psichologiniu požiūriu meno patyrimas yra nenuginčijama gydanti jėga, kuri per vizualinį potyrį, vaizduotės pagalba, skatina mintyse pasiekti užsimiršimo, pasveikimo efektą. Projekto „Sveika (,) Jūra“ motyvacinį pagrindimą pristatys psichologė Rima Mokusienė.

Projekto tikslui įgyvendinti buvo pakviesti skirtingų kartų, skirtingas patirtis visomis prasmėmis turintys menininkai, kurie ėmėsi kūrybiško atsiskleidimo sergančių vaikų labui. Projekto metu sukurti darbai eksponuojami Klaipėdos vaikų ligoninės visiems prieinamoje nuolatinėje ekspozicijoje. Projekte dalyvauja šie menininkai: Dalia Čistovaitė, Jolanta Vitkutė, Vitalija Petraitytė, Tatjana Simanaitienė, Antanas Garjonas, Ernestas Žvaigždinas, Martynas Jankevičius, Saulė Želnytė, Neringa Poškutė-Jukumienė, Virginijus Viningas, Simona Martinkutė, Aušra Mačiulaitienė ir kt.

 

  • 2019-09-12  nuo 14:00
2019-09-12 14:00 2019-09-12 14:00 Europe/Vilnius Socialinio/meninio projekto „Sveika (,) Jūra" paroda Projektas „Sveika (,) Jūra“   Klaipėdos vaikų ligoninėjė (K. Donelaičio g. 7, Klaipėda) rugsėjo 12 d., ketvirtadien į, 14 val. Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyrius pristato socialinio/meninio projekto „Sveika (,) Jūra“ parodą. LDS... --- //www.klaipedainfo.lt/renginys/socialinio-meninio-projekto-sveika-jura-paroda/date-20190912/ Klaipėda