Šešėlinių lėlių spektaklis "Sudaužytas kiaušinis"

Šešėlinių lėlių spektaklis "Sudaužytas kiaušinis"

Režisierė – Gintarė Radvilavičiūtė
Dailininkė – Viktorija Dambrauskaitė
Kompozitorius – Donatas Bielkauskas / Donis
Aktoriai – Renata Kutaitė, Vytautas Kairys
Šviesų dailininkas – Paulius Vendelis
Dekoracijos – Karolis Makauskas
Konsultavo – Renata Valčik

Pasaka apie sudužusį kiaušinį, kurio gailėdama šarka uodegą išsipeša, medis lapus nusimeta, o upė krauju pavirsta, vaizduoja įvykio ir jo vertinimo neatitikimą: dėl perdėtai jautrios reakcijos menkniekis tampa didele bėda. Visiškai nereikšminga priežastis – sudužęs kiaušinis – sukelia nesibaigiančią dramatiškų įvykių ir komiškų pasekmių virtinę. Spektaklio vaizdas, rodomas tarsi per didinamąjį stiklą, suteikia galimybę pasijuokti iš pačių savęs. Iš kokio kampo pažiūrėsime į įvykį, tokios bus ir to įvykio pasekmės.

Spektaklyje „Sudaužytas kiaušinis“ žaidžiama su šviesa ir šešėliu. Šešėlis gali daugiau negu šviesa. Jis patenka už uždarų spintos durų, į sugniaužtą kumštį, į užčiauptą burną ir į žmogaus vidų. Šešėlis asocijuojasi su tamsiąja puse, bet jo šaltinis – šviesa.

„Sudaužytas kiaušinis“ sukurtas pagal formulinę lietuvių liaudies pasaką, kuriai būdinga suprantama kalba, pasikartojimai padeda stiprinti atmintį, lavinti dėmesį ir suvokti sudėtingesnius kūrinius net patiems mažiausiems. Tokios pasakos yra ypač naudingos hiperaktyviems ir nedėmesingiems vaikams.

  • 2019-04-27  nuo 12:00
2019-04-27 12:00 2019-04-27 12:00 Europe/Vilnius Šešėlinių lėlių spektaklis "Sudaužytas kiaušinis" Režisierė – Gintarė Radvilavičiūtė Dailininkė – Viktorija Dambrauskaitė Kompozitorius – Donatas Bielkauskas / Donis Aktoriai – Renata Kutaitė, Vytautas Kairys Šviesų dailininkas – Paulius Vendelis Dekoracijos – Karolis Makauskas Konsultavo – Renata Valčik Pasaka apie sudužusį... --- //www.klaipedainfo.lt/renginys/seseliniu-leliu-spektaklis-sudauzytas-kiausinis/date-20190427/ Lėlių Teatras, Turgaus g. 9, Klaipėda, Klaipėdoje