„Šermukšnis 2019"

„Šermukšnis 2019"

ŠERMUKŠNIS – XX TARPTAUTINIS GATVĖS TEATRŲ FESTIVALIS
„Klaipėda pagaliau pradėjo priminti Vakarų Europos miestą... Tokio festivalio miestas dar nematė... Tai buvo dienos ir ilgi vakarai, kurių metu vaikai suprato svetimšalius suaugusiuosius, o brandūs žmonės virto vaikais. Šviesos, formos, neįtikėtini garsai, ugnis ir fejerverkai bylojo apie tą patį, ką nuo antikos laikų kalba teatro žmonės, – meilę, draugystę, aistras“, - tai tik kelios citatos iš spaudos apie paskutinįjį tarptautinį gatvės teatrų festivalį „Šermukšnis“, kuris vyko 2017 m. liepą Klaipėdoje.
Festivalis „Šermukšnis“, 1985 metais prasidėjęs kaip kamerinių spektaklių šventė, nuo 2001-ųjų pasklido po miesto gatves ir aikštes. Kas dvejus metus Klaipėdos Žvejų rūmų rengiamas festivalis kaskart keitėsi, augo, plėtėsi, kol virto viena įspūdingiausių gatvės teatro švenčių ne tik mieste, bet ir Lietuvoje.
2019 m. liepos 5-7 d. pakvies jubiliejinis dvidešimtasis tarptautinis gatvės teatrų festivalis „Šermukšnis“, kuris neabejotinai vėl stebins ir žavės publiką. Programoje – garsiausių pasaulio menų festivalių žvaigždės: „Les Commandos Percu“ (Prancūzija), „Ondadurto Teatro“ (Italija), pantomimos teatras „Mimo“ (Lenkija), „Compagnie Bilbobasso“ (Prancūzija), „Mr. Pejo‘s Wandering Dolls“ (Rusijos Federacija), Bram Graafland (Nyderlandai), Adrian Schvarzstein (Ispanija) ir „Šv. Genezijaus trupė“ (Lietuva), „La Industrial Teatrera“ (Ispanija), Daan Mathot (Nyderlandai), Šarka – Milašius – Mockūnas – Naujokaitis (Lietuva) ir kt.
Festivalio renginiai vyks Klaipėdos piliavietėje, Teatro aikštėje ir Karlskronos skvere.
Visi renginiai nemokami.
Projektą remia Lietuvos kultūros taryba.

  • Liepos 05 - 07