Prūsai

Prūsai

Klaipėdos piliavietėje pristatoma G. Kuprevičiaus opera „Prūsai“ – klaipėdiečiams ir miesto svečiams atviras renginys, pristatomas istoriškai reikšmingoje uostamiesčio vietoje. Tai – Muzikinio teatro dovana Klaipėdos miesto gimtadieniui. O perkelti operos pastatymą iš uždaros scenos į aikštelę po atviru vasaros dangumi nėra lengva užduotis nei solistams, nei techninei pastatymo komandai.
Operos „Prūsai” naujojo pastatymo premjera Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre įvyko 2018 m. ir buvo dedikuota Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui. Naujam gyvenimui G. Kuprevičiaus operą prikėlė režisierius Gediminas Šeduikis, choreografas Aurelijus Liškauskas, scenografė Sigita Šimkūnaitė, kostiumų dailininkė Sandra Straukaitė.
Dar XX a. pradžioje kultūrinis atgimimas, iškėlęs ir tautinės operos idėją, tapo neatsiejama nepriklausomos valstybės atkūrimo siekio dalimi. O G. Kuprevičiaus „Prūsai“ buvo pirmąja nacionaline opera, kuri buvo sukurta ir pristatyta žiūrovams Nepriklausomybę atkūrusioje Lietuvoje. Ant operos partitūros užrašyta dedikacija skelbia: „Išnykusiųjų atminimui, nykstančiųjų perspėjimui“. Nedaugeliui lietuviškų operų yra pavykę įsitvirtinti scenoje ir publikos atmintyje, o „Prūsai“ jau įrodė turintys neabejotiną istorinę, kultūrinę ir meninę išliekamąją vertę.

2019-08-01. Atlikėjai: Herkus Mantas – Mindaugas ROJUS, Kristina – Rasa ULTERAVIČIŪTĖ, Koltis – Kęstutis NEVULIS, Samilis – Modestas NARMONTAS, Ragūnas – Tadas JAKAS, Eisutis – Artur PETRAŠKEVIČ, Nomeda – Beata IGNATAVIČIŪTĖ, Lauma – Dalia KUŽMARSKYTĖ, Krivis – Vilius TRAKYS, Sachsė – Artūras KOZLOVSKIS, Ditrichas – Gabrielė KUČINSKAITĖ.

  • 2019-08-01  nuo 21:00
2019-08-01 21:00 2019-08-01 21:00 Europe/Vilnius Prūsai Klaipėdos piliavietėje pristatoma G. Kuprevičiaus opera „Prūsai“ – klaipėdiečiams ir miesto svečiams atviras renginys, pristatomas istoriškai reikšmingoje uostamiesčio vietoje. Tai – Muzikinio teatro dovana Klaipėdos miesto gimtadieniui. O perkelti operos pastatymą iš uždaros scenos į aikštelę... --- //www.klaipedainfo.lt/renginys/prusai/date-20190801/ Klaipėdos piliavietė, Priešpilio g. 2, Klaipėda, Klaipėdoje