Prie amžinybės vartų

Prie amžinybės vartų

Drama, biografinis / N-13 / 2018 / JAV, Didžioji Britanija, Prancūzija, Šveicarija / 110min

Vincentas van Gogas – dailininkas, kuriam gyvam esant, buvo parduotas vos vienas jo darbas, o mūsų laikais jo kūriniai yra vieni brangiausių visų laikų aukcionuose parduodamų paveikslų. O dar garsioji jo ausies istorija….
Nepripažinto, vidinių demonų kamuojamo ir beprotiškai talentingo menininko istorija masina ir kino kūrėjus.
Naujausioje juostoje Vincentas van Gogas (akt. Willem Dafoe), paragintas savo bičiulio, taip pat dailininko Polo Gogeno (aktorius Oscar Isaac), iš Paryžiaus šurmulio persikelia į ramų Prancūzijos Arlio miestelį.
Pabėgimas nuo didmiesčio triukšmo ir pagundų išeina į naudą – menininką įkvepia rami, idiliška ir nuostabiai graži kaimo gamta ir būtent čia V. van Gogas nutapo garsiausius savo darbus.
Tačiau yra ir tamsioji naujo gyvenimo pusė: neišsilavinusių vietinių įtarumas menininko atžvilgiu dažnai perauga į neapykantą; o dar svarbiau – savo bjaurias galvas vis drąsiau ima kelti vidiniai dailininko demonai.
V. van Gogas guodžiasi jį nuolat lankančiam broliui Teo (aktorius Rupert Friend), su vietiniu kunigu (akt. Mads Mikkelsen) aistringai diskutuoja apie Dievą, su siaubu suvokia stiprėjančią savo beprotybę ir lyg pamišęs tapo, tapo, tapo…
Lyg nujausdamas, kad jo, dar nesulaukusio keturiasdešimties, dienos jau suskaičiuotos. Lyg žinodamas, kad jau stovi prie amžinybės vartų…
Pirmasis vaidybinis filmas apie žymųjį olandų menininką V.van Gogą pasirodė dar 1956 m., kuriame V. van Gogą įkūnijo legendinis Kirk Douglas. Iki šiol apie V. van Gogą yra sukurta beveik 20 filmų ir televizijos serialų.

Filmas anglų kalba su lietuviškais subtitrais.
Režisierius: Julian Schnabel („Skafandras ir drugelis“, „Kol dar ne naktis“, „Basquiat“)
Vaidina: Willem Dafoe, Rupert Friend, Oscar Isaac, Mads Mikkelsen, Mathieu Amalric, Emmanuelle Seigner, Niels Arestrup.

  • 2019-01-15  nuo 19:00
2019-01-15 19:00 2019-01-15 19:00 Europe/Vilnius Prie amžinybės vartų Drama, biografinis / N-13 / 2018 / JAV, Didžioji Britanija, Prancūzija, Šveicarija / 110min Vincentas van Gogas – dailininkas, kuriam gyvam esant, buvo parduotas vos vienas jo darbas, o mūsų laikais jo kūriniai yra vieni brangiausių visų laikų aukcionuose parduodamų paveikslų. O dar garsioji jo ausies istorija….... --- //www.klaipedainfo.lt/renginys/prie-amzinybes-vartu/date-20190115/ KF Kultūros fabrikas, Bangų g. 5A, Klaipėda, Klaipėdoje