Popietės Varpai

Popietės Varpai

15 valandą prabils „Popietės varpai“. Koncertuos festivalio svečias, pripažintas belgų kariliono atlikėjas Lucas Romboutsas. Atlikėjas baigė kariliono studijas Karališkojoje kariliono mokykloje Mechelene. Šiuo metu jis yra Tyneno miesto, Leveno universiteto ir Parko abatijos Heverlėje (Belgija) karilionininkas. Jis surengė rečitalius įvairiose Europos šalyse ir JAV, koncertavo festivaliuose ir kongresuose. Drauge su kolega Twanu Bearda įkūrė duetą „The Bells’ Angels“ („Varpų angelai“), nuo 2000-ųjų kaupiantį ir atliekantį kariliono repertuarą keturioms rankoms.

 

L. Romboutsas aktyviai užsiima ne tik kariliono muzikos praktika, bet daug dėmesio skiria ir kariliono istorijos tyrimams bei paveldo išsaugojimui. Jis sudarė ir išleido du XVIII a. Levene sukurtos muzikos karilionui rinkinius. Taip pat publikavo keletą kariliono istoriografijos studijų, Utrechto universitete apgynė daktaro disertaciją apie kariliono kilmę.

 

L. Romboutso koordinuojamo projekto sėkmė paskatino UNESCO pripažinti Belgijos kariliono kultūrą geriausia nematerialaus kultūros paveldo saugojimo praktika. Šiuo metu jis yra Belgijos kariliono paveldo komiteto prezidentas, taip pat Nacionalinio kariliono muziejaus „Klok & Peel“ Astene (Nyderlandai) ir Karališkosios kariliono mokyklos „Jef Denyn“ Mechelene (Belgija) tarybų narys, Astene įkurto fondo „Dainuojanti bronza“ vadovas. Jis yra vienas iš Tarptautinio karo memorialų ir taikos karilionų tinklo, kurio būstinė įsikūrusi Hagos Taikos rūmuose, steigėjų.

  • 2019-06-24  nuo 15:00
2019-06-24 15:00 2019-06-24 15:00 Europe/Vilnius Popietės Varpai 15 valandą prabils  „Popietės varpai“ . Koncertuos festivalio svečias, pripažintas belgų kariliono atlikėjas Lucas Romboutsas. Atlikėjas baigė kariliono studijas Karališkojoje kariliono mokykloje Mechelene. Šiuo metu jis yra Tyneno miesto, Leveno universiteto ir Parko abatijos Heverlėje (Belgija) karilionininkas.... --- //www.klaipedainfo.lt/renginys/popietes-varpai/date-20190624/ Laikrodžių muziejus, Liepų g. 12, Klaipėda, Klaipėdoje