Pirmiausia buvo… triukšmas

Pirmiausia buvo… triukšmas

Klaipėdoje vėl svečiuosis smuiko maestro Gidonas Kremeris ir jo vadovaujamas orkestras „Kremerata Baltica“. Kartu su muzikais pasirodys ir „Circus Roncalli“ trupės (Vokietija) narys Robertas Wicke.Programos pirmoji dalis – Hommage a Piazzolla su paties žymiojo argentiniečių kompozitoriaus kūriniais. Pasak G. Kremerio,„atliksime kūrinius, sukurtus vieno mėgstamiausių mano bei orkestro „Kremerata Baltica“ kompozitorių, kuris sykiu yra ir viena įdomiausių XX a. muzikos asmenybių – kalbu apie Ástorą Piazzollą.
Antroje dalyje klausytojų laukia pažintis su vis dar didžiąja dalimi neatrastu XX a. genijumi – Mieczyslawu Weinbergu. Šiemet švenčiame jo gimimo šimtmetį, tad norėjosi atskleisti visą jo rimtųjų partitūrų galybę, nors jose juntamas ir tam tikras kompozitoriaus genijui būdingas lengvumas.
G. Kremeris: „Nuo vaikystės buvau bet kokio cirko fanas. Ne tik dėl to, kad tuomet mano vaizduotę audrino visokio plauko virtuozai – fokusininkai, žonglieriai, akrobatai, muzikantai. Iš dalies cirku susižavėjau dėl... klounų. Jie sukurdavo ypatingą atmosferą, kuri pakylėdavo virš tikrovės, versdavo juoktis iki ašarų, dažnai ir iš savęs: jų akivaizdoje galėjai pasijusti visišku „kvaileliu“ ir prisiminti vieną svarbų dalyką – kad visi mes tik žmonės.
Robertas Wicke ir aš su „Kremerata Baltica“ drauge pasakosime „istoriją“ apie gilumines muzikos šaknis ir netikėtas sąsajas.“
Šis koncertas – apie visa tai, ką norėjote sužinoti apie muziką, bet nedrįsote paklausti...

 

  • 2019-01-29  nuo 18:30
2019-01-29 18:30 2019-01-29 18:30 Europe/Vilnius Pirmiausia buvo… triukšmas Klaipėdoje vėl svečiuosis smuiko maestro Gidonas Kremeris ir jo vadovaujamas orkestras „Kremerata Baltica“. Kartu su muzikais pasirodys ir „Circus Roncalli“ trupės (Vokietija) narys Robertas Wicke.Programos pirmoji dalis –  Hommage a Piazzolla  su paties žymiojo argentiniečių kompozitoriaus kūriniais.... --- //www.klaipedainfo.lt/renginys/pirmiausia-buvo-triuksmas/ Klaipėdos koncertų salė , Šaulių g. 36, Klaipėda, Klaipėdoje