„Pavasariniai skambesiai“

„Pavasariniai skambesiai“

„Pavasariniai skambesiai“
Onutė Gražinytė (fortepijonas, Lietuva–Vokietija)
Programa: Wolfgang Amadeus Mozart, Frédéric  Chopin, Ludwig van Beethoven, Piotr  Čaikovskij
Jaunosios kartos pianistei Onutei Gražinytei veriasi pasaulio scenos, tačiau ji visada labai noriai grįžta į gimtinę koncertuoti, susitikti su artimiaisiais. „Išvažiavusi studijuoti į Vokietiją pajutau, kaip pasiilgstu namų ir kokią visgi įtaką Tėvynė turi man, jaunam, besiformuojančiam ir ieškančiam žmogui. Į Lietuvą grįžti yra svarbu, noriu parvežti tai, kas geriausia ir gražiausia, su tautiečiais pasidalinti įtaigia ir emocionaliai jaudinančia muzika. Tai tampa savotišku būdu atsidėkoti už tai, ką čia gaunu, kuo čia esu nuolat apdovanojama“, – pasakoja pianistė. 
„Šį kartą mano programa „Pavasariniai skambesiai“ turi aiškią 2 dalių formą. Pirmojoje dalyje skambės Frédéricas  Chopinas ir Wolfgangas Amadeusas Mozartas. Genijus Mozartas savo palikimu darė didelę įtaką Chopinui ir jo kūrybai. Europoje opera bei šio žanro kūrinių daug rašęs Mozartas buvo populiarūs. Lenkų kompozitorius operos rašyti nenorėjo, bet, įkvėptas austrų genijaus, bandė rasti būdų priversti fortepijoną dainuoti. Tai suformavo savitą ir lengvai atpažįstamą Chopino stilių.
Antrojoje dalyje bendraus Ludwigas van Beethovenas ir Piotras Čaikovskis. Beethovenas Čaikovskiui vėlgi buvo įkvėpimo šaltinis. Pastarasis gerbė jo temų paprastumą, bet apibūdino kompozitorių kaip gigantą. Tačiau Čaikovskis dienoraščiuose neretai rašė, kad būtent klausantis šio giganto muzikos jį apimdavo didelis liūdesys, nes jautė, kad tokio tobulumo ir tokios meistrystės jis niekada nepasieks. 

Bilietai – 10 Eur | Taikomos nuolaidos 

  • 2019-03-12  nuo 18:30
2019-03-12 18:30 2019-03-12 18:30 Europe/Vilnius „Pavasariniai skambesiai“ „Pavasariniai skambesiai“ Onutė Gražinytė (fortepijonas, Lietuva–Vokietija) Programa: Wolfgang Amadeus Mozart, Frédéric  Chopin, Ludwig van Beethoven, Piotr  Čaikovskij Jaunosios kartos pianistei Onutei Gražinytei veriasi pasaulio scenos, tačiau ji visada labai noriai grįžta į gimtinę... --- //www.klaipedainfo.lt/renginys/pavasariniai-skambesiai/date-20190312/ Klaipėdos koncertų salė , Šaulių g. 36, Klaipėda, Klaipėdoje