Pasaulinė Jūros šventės premjera: spektaklis „Mobis Dikas“

Pasaulinė Jūros šventės premjera: spektaklis „Mobis Dikas“

Vienas esminių šiųmetės Jūros šventės akcentų - bendras VšĮ „Klaipėdos šventės“ ir Italijos teatro „Teatro dei Venti“ projektas - spektaklis-legenda „Mobis Dikas“. Unikalus pastatymas, sujungęs praeitį ir dabartį, Italiją ir Lietuvą, teatrą, šokį ir žmogaus fantaziją apie baltąjį banginį.

Hermano Melvilio romano pagrindu pastatytas spektaklis „Mobis Dikas“ apjungia įvairias disciplinas - teatrą, cirko meną, šokį, muziką. Spektaklis tyrinėja specialias temas, aktualias nūdienai: migracija – kelionė, nepažįstamų kraštų stereotipai, drąsa peržengti nežinomas ribas, kad pasiekti trokštamą pakrantę, „kito“ ir „kitokio“ baimė, visuotinis susvetimėjimas. Judanti 13 metrų ilgio ir 7 metrų pločio platforma spektaklio metu transformuojasi į laivą, paskui – žuvį, taip atverdama žmogaus fantaziją apie baltąjį banginį.

Teatro dei Venti turi ilgametę socio-kultūrinių projektų patirtį, kuri padeda bendruomenei pažinti teatrą ir tapti jo dalimi. Ir šis spektaklis ne išimtis. Be 20 profesionalių aktorių, spektaklyje pasirodys ir klaipėdiečiai, sudalyvavę kūrybinėse dirbtuvėse. 

Jūros šventės svečiai pirmieji išvys grandiozinę premjerą, kuri netrukus aplankys Maltą, Veneciją, Kolumbiją. Ankstesni trupės spektakliai jau parodyti daugiau nei 150 kartų, daugybėje pasaulio šalių. 

Projekto generalinis rėmėjas kompanija „Seafish Trade“.

Liepos 26, 27, 28 d. 21.00–22.00
Klaipėdos piliavietės aikštė

  • Liepos 28 d.  nuo 21:00
2018-07-28 21:00 2018-07-28 21:00 Europe/Vilnius Pasaulinė Jūros šventės premjera: spektaklis „Mobis Dikas“ Vienas esminių šiųmetės Jūros šventės akcentų - bendras VšĮ „Klaipėdos šventės“ ir Italijos teatro „Teatro dei Venti“ projektas - spektaklis-legenda „Mobis Dikas“. Unikalus pastatymas, sujungęs praeitį ir dabartį, Italiją ir Lietuvą, teatrą, šokį ir žmogaus fantaziją apie... --- //www.klaipedainfo.lt/renginys/pasauline-juros-sventes-premjera-spektaklis-mobis-dikas/date-20180728/ Klaipėdos piliavietė, Priešpilio g. 2, Klaipėda, Klaipėdoje
Kiti spektakliai