PAMIŠĖLIS

PAMIŠĖLIS

Teatro pavadinimas OKT | Vilniaus miesto teatras
Monospektaklis

Režisierius Oskaras Koršunovas
Pagal Nikolajaus Gogolio apsakymą „Pamišėlio užrašai“ (vertė Motiejus Miškinis)
Scenografas random heroes
Kostiumų dailininkas Juozas Valenta
Kompozitorius Dominykas Digimas
Šviesų dailininkas Mindaugas Repšys
Vaizdo projekcijos autorius Kornelijus Jaroškevičius

Vaidina Eimantas Pakalka

Trukmė  1 val. (be pertraukos)

Premjera 2018

„N. Gogolio pranašystės ir tekstų aktualumas šiandien – tiesiog neįtikėtini. Jei XIX amžiuje, kai buvo parašytas kūrinys, mintis, jog Prancūzija taps musulmoniška šalimi, galėjo atrodyti kaip visiškas pamišimas, tai šiandien taip nebeatrodo. N. Gogolio išpranašautas didysis inkvizitorius, akivaizdu, jau dabar yra atėjęs. Ir tai yra internetas, socialiniai tinklai, kuriuose mes vienaip ar kitaip kontroliuojame vieni kitus, taip pat tobulėjančios technologijos, jau dabar atpažįstančios mūsų poreikius ir siūlančios mums greitesnį jų realizavimą. Jie jau dabar tokiu būdu mus auklėja. Ateityje jie mums siūlys ir bausmes. Jau šiandien jie įgauna viršenybę prieš įstatymą“, – komentuoja spektaklį ir jo sukūrimo motyvus režisierius O. Koršunovas.

„Juk šitiek pavyzdžių istorijoje: koks nors paprastas, ne tai, kad bajoras, šiaip sau koks miestietis arba net valstietis – ir staiga pasirodo, kad jis koks nors didžiūnas, o kitąsyk net ir valdovas. Kad jau iš mužiko ir tai kitąsyk šitaip išeina, tai kas iš bajoro begali išeiti?“ (N. Gogolis)

Spektaklyje naudojama ryški blyksinti šviesa – stroboskopas.

Bilietai brangs.

  • Gegužės 22 d.  17:00 - 18:00
2019-05-22 17:00 2019-05-22 18:00 Europe/Vilnius PAMIŠĖLIS Teatro pavadinimas OKT | Vilniaus miesto teatras Monospektaklis Režisierius Oskaras Koršunovas Pagal Nikolajaus Gogolio apsakymą „Pamišėlio užrašai“ (vertė Motiejus Miškinis) Scenografas random heroes Kostiumų dailininkas Juozas Valenta Kompozitorius Dominykas Digimas Šviesų... --- //www.klaipedainfo.lt/renginys/pamiselis/date-20190522/ Klaipėdos Dramos Teatras, Teatro g. 2, Klaipėda, Klaipėdoje