„Pamišėlis“ / Oskaro Koršunovo teatras

„Pamišėlis“ / Oskaro Koršunovo teatras

TheATRIUM pristato: Lietuvos teatro vitrina gegužės 21-26 d.

Monospektaklis „Pamišėlis“

Režisierius Oskaras Koršunovas
Pagal Nikolajaus Gogolio apsakymą „Pamišėlio užrašai“ (vertė Motiejus Miškinis)
Scenografas random heroes
Kostiumų dailininkas Juozas Valenta
Kompozitorius Dominykas Digimas
Šviesų dailininkas Mindaugas Repšys
Vaizdo projekcijos autorius Kornelijus Jaroškevičius

Vaidina Eimantas Pakalka

Trukmė 1 val. (be pertraukos)

Premjera 2018

„N. Gogolio pranašystės ir tekstų aktualumas šiandien – tiesiog neįtikėtini. Jei XIX amžiuje, kai buvo parašytas kūrinys, mintis, jog Prancūzija taps musulmoniška šalimi, galėjo atrodyti kaip visiškas pamišimas, tai šiandien taip nebeatrodo. N. Gogolio išpranašautas didysis inkvizitorius, akivaizdu, jau dabar yra atėjęs. Ir tai yra internetas, socialiniai tinklai, kuriuose mes vienaip ar kitaip kontroliuojame vieni kitus, taip pat tobulėjančios technologijos, jau dabar atpažįstančios mūsų poreikius ir siūlančios mums greitesnį jų realizavimą. Jie jau dabar tokiu būdu mus auklėja. Ateityje jie mums siūlys ir bausmes. Jau šiandien jie įgauna viršenybę prieš įstatymą“, – komentuoja spektaklį ir jo sukūrimo motyvus režisierius O. Koršunovas.
„Juk šitiek pavyzdžių istorijoje: koks nors paprastas, ne tai, kad bajoras, šiaip sau koks miestietis arba net valstietis – ir staiga pasirodo, kad jis koks nors didžiūnas, o kitąsyk net ir valdovas. Kad jau iš mužiko ir tai kitąsyk šitaip išeina, tai kas iš bajoro begali išeiti?“ (N. Gogolis)

Spektaklyje naudojama ryški blyksinti šviesa – stroboskopas.

  • Gegužės 22 d.  17:00 - 18:00
2019-05-22 17:00 2019-05-22 18:00 Europe/Vilnius „Pamišėlis“ / Oskaro Koršunovo teatras TheATRIUM pristato: Lietuvos teatro vitrina gegužės 21-26 d. Monospektaklis „Pamišėlis“ Režisierius Oskaras Koršunovas Pagal Nikolajaus Gogolio apsakymą „Pamišėlio užrašai“ (vertė Motiejus Miškinis) Scenografas random heroes Kostiumų dailininkas Juozas Valenta... --- //www.klaipedainfo.lt/renginys/pamiselis-oskaro-korsunovo-teatras/date-20190522/ Klaipėdos Dramos Teatras, Teatro g. 2, Klaipėda, Klaipėdoje
  • Kaina: 8.00
Kiti spektakliai