Opera vaikams | Kaulo senis ant geležinio kalno

Opera vaikams | Kaulo senis ant geležinio kalno

Festivalis plečia savo ribas ir pristato operos vaikams ir visai šeimai „Kaulo senis ant geležinio kalno“ premjerą. Jos muziką sukūrė žymus lietuvių kompozitorius Bronius Kutavičius. Autentiškas ir tikras šio autoriaus muzikos pasaulis artimas tiek suaugusiems klausytojams, ypač jaučiantiems ryšį su senąja tautos kultūra, tiek vaikams. Jis yra kaip pasaka, vos apčiuopiamas ir kartu sklidinas tolyn nešančios pajautos. Išoriškai B. Kutavičiaus kūryba yra paprasta, kad vaikas galėtų aprėpti, bet tas paprastumas talpus kaip ilgai gludinta liaudies tradicija.

B. Kutavičiaus opera „Kaulo senis ant geležinio kalno“ parašyta pagal poeto Sigitos Gedos libretą. Tai stilizuota pasaka, kurios veikėjai – Žvirblis su Pele, Sakalas, Žmogus, trys Senutės, Sakalo seserys, Mergelė gulbė, Žmogaus sūnus, Kaulo senis ir kiti. Kūrinys yra nedidelės apimties, orientuotas į vaikų klausymo galimybes. Originali partitūra netgi buvo skirta atlikti vaikams, tačiau festivalyje išgirsime naują operos versiją. Ją rengia Klaipėdos kamerinis orkestras, Klaipėdos choras „Aukuras“, solistai-aktoriai Rasa Ulteravičiūtė, Evelina Šimelionė, Gytis Šimelionis ir Klaipėdos Vydūno gimnazijos mokinių vokalinis ansamblis. Pastatymui vadovauja režisierė Birutė Mar, prieš porą metų pastačiusi šį kūrinį Zalcburgo teatre, kur jį dirigavo Mirga Gražinytė-Tyla, atsisveikindama su meno vadovės pareigomis. Tiek Zalcburgo, tiek Klaipėdos scenos vaizdu ir atlikėjų kostiumais rūpinosi dailininkė scenografė Indrė Pačėsaitė.

.......................................

Kompozitorius Bronius Kutavičius
Teksto autorius Sigitas Geda
Klaipeda Chamber Orchestra / Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas Mindaugas Bačkus
Klaipėdos choras Aukuras
Meno vadovas Alfonsas Vildžiūnas
Dirigentas Egidijus Kaveckas
Solistai ir aktoriai: Rasa Ulteraviciute, Evelina Šimelionė, Gytis Šimelionis
Dalyvauja Klaipėdos Vydūno gimnazija 6-7 klasių mokinių vokalinis ansamblis (vadovė Ingrida Bertuliene
Režisierė Birute Mar
Dailininkė-scenografė Indrė Pačėsaitė
Vaizdo projekcijų dailininkas Karolis Bratkauskas
 

  • Balandžio 18 d.  18:30 - 19:30
2019-04-18 18:30 2019-04-18 19:30 Europe/Vilnius Opera vaikams | Kaulo senis ant geležinio kalno Festivalis plečia savo ribas ir pristato operos vaikams ir visai šeimai „Kaulo senis ant geležinio kalno“ premjerą. Jos muziką sukūrė žymus lietuvių kompozitorius Bronius Kutavičius. Autentiškas ir tikras šio autoriaus muzikos pasaulis artimas tiek suaugusiems klausytojams, ypač jaučiantiems ryšį su... --- //www.klaipedainfo.lt/renginys/opera-vaikams-kaulo-senis-ant-gelezinio-kalno/date-20190418/ Klaipėdos koncertų salė , Šaulių g. 36, Klaipėda, Klaipėdoje
Kiti renginiai vaikams