Opera "Prūsai". Klaipėdos gimtadieniui

Opera "Prūsai". Klaipėdos gimtadieniui

Giedriaus Kuprevičiaus opera „Prūsai“ - Klaipėdos piliavietėje

Tarptautinio operos ir simfoninės muzikos festivalio „Muzikinis rugpjūtis pajūryje“ atidarymas, skirtas Klaipėdos miesto gimtadieniui

Dirigentas – Tomas Ambrozaitis

Įėjimas laisvas

Klaipėdos piliavietėje pristatoma G. Kuprevičiaus opera „Prūsai“ – klaipėdiečiams ir miesto svečiams atviras renginys, pristatomas istoriškai reikšmingoje uostamiesčio vietoje. Tai - Muzikinio teatro dovana Klaipėdos miesto gimtadieniui. O perkelti operos pastatymą iš uždaros scenos į aikštelę po atviru vasaros dangumi nėra lengva užduotis nei solistams, nei techninei pastatymo komandai.
Operos „Prūsai” naujojo pastatymo premjera Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre įvyko 2018 m. ir buvo dedikuota Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui. Naujam gyvenimui G. Kuprevičiaus operą prikėlė režisierius Gediminas Šeduikis, choreografas Aurelijus Liškauskas, scenografė Sigita Šimkūnaitė, kostiumų dailininkė Sandra Straukaitė.
Dar XX a. pradžioje kultūrinis atgimimas, iškėlęs ir tautinės operos idėją, tapo neatsiejama nepriklausomos valstybės atkūrimo siekio dalimi. O G. Kuprevičiaus „Prūsai" buvo pirmąja nacionaline opera, kuri buvo sukurta ir pristatyta žiūrovams nepriklausomybę atkūrusioje Lietuvoje. Ant operos partitūros užrašyta dedikacija skelbia: "Išnykusiųjų atminimui, nykstančiųjų perspėjimui".
Nedaugeliui lietuviškų operų yra pavykę įsitvirtinti scenoje ir publikos atmintyje, o „Prūsai“ jau įrodė turintys neabejotiną istorinę, kultūrinę ir meninę išliekamąją vertę. Operos siužetas pasakoja tragišką prūsų tautos likimą. Jos centras – istorinė Herkaus Manto asmenybė, kurios asmeniniai interesai prieštarauja prūsų laisvės siekiui. Tauta negali be vado, o vadas – be savo mylimosios Kristinos... Visgi Herkus Mantas, savosios tautos patriotas, išsižada asmeninės laimės ir renkasi negailestingą kovą su tėviškės pavergėjais.

Režisierius
Gediminas ŠEDUIKIS

Scenografė
Sigita ŠIMKŪNAITĖ

Kostiumų dailininkas
Sandra STRAUKAITĖ

Choreografas
Aurelijus LIŠKAUSKAS

Režisieriaus asistentė
Milginta PALUBINSKAITĖ

Atlikėjai:

Herkus Mantas
Mindaugas ROJUS

Kristina
Rasa ULTERAVIČIŪTĖ

Koltis
Kęstutis NEVULIS

Samilis
Modestas NARMONTAS
Ragūnas
Tadas JAKAS,

Eisutis
Artur PETRAŠKEVIČ

Nomeda
Beata IGNATAVIČIŪTĖ

Lauma
Dalia KUŽMARSKYTĖ

Krivis
Vilius TRAKYS,

Sachsė
Artūras KOZLOVSKIS

Ditrichas
Gabrielė KUČINSKAITĖ

  • Rugpjūčio 1 d.  21:00 - 23:00
2019-08-01 21:00 2019-08-01 23:00 Europe/Vilnius Opera "Prūsai". Klaipėdos gimtadieniui Giedriaus Kuprevičiaus opera „Prūsai“ - Klaipėdos piliavietėje Tarptautinio operos ir simfoninės muzikos festivalio „Muzikinis rugpjūtis pajūryje“ atidarymas, skirtas Klaipėdos miesto gimtadieniui Dirigentas – Tomas Ambrozaitis Įėjimas laisvas Klaipėdos piliavietėje pristatoma G.... --- //www.klaipedainfo.lt/renginys/opera-prusai-klaipedos-gimtadieniui/date-20190801/ Klaipėdos piliavietė, Priešpilio g. 2, Klaipėda, Klaipėdoje