Muzikinis tiltas: Lietuva–Vokietija

Muzikinis tiltas: Lietuva–Vokietija

Ši koncertinė Klaipėdos kamerinio orkestro ir pianistės Guodos Gedvilaitės programa nuties muzikinį tiltą tarp Lietuvos ir Vokietijos. Vasario 8 dieną ji skambės Klaipėdos koncertų salėje, o po savaitės bus pristatyta kamerinio orkestro gastrolėse Vokietijoje.

Klaipėdiečių orkestrą ir G. Gedvilaitę sieja ilgametė kūrybinė partnerystė. Orkestro meistriškumas, kūrybinė energija ir polėkis stebina publiką netikėtais eksperimentais, įdomiomis klasikos ir šiuolaikinių autorių kūrinių interpretacijomis. Šios savybės artimos ir G. Gedvilaitei, ryškiomis ir originaliomis idėjomis išsiskiriančiai pianistei, kuri dažnai meta iššūkį nusistovėjusioms klasikinės muzikos taisyklėms.

Programoje „Muzikinis tiltas: Lietuva–Vokietija“ bus atliekama lietuvių ir vokiečių kompozitorių muzika, atstovaujanti skirtingiems laikotarpiams ir stilistinėms kryptims. Įdomu tai, kad net trijų kūrinių autorės yra moterys.

Pirmoji iš jų  – pianistė ir kompozitorė Clara Schumann, talentinga savo vyro, garsaus kompozitoriaus Roberto Schumanno ir kitų to meto menininkų įkvėpėja. Išgirsime jos Koncertą fortepijonui ir orkestrui.

Kompozitorė Raminta Šerkšnytė, nepaisant jauno amžiaus, jau įvertinta Lietuvos nacionaline premija. Koncerte nuskambės jos kūrinys „De Profundis“ styginių orkestrui.

Nijolė Sinkevičiūtė – vaizdingos muzikos autorė, specialiai klaipėdiečių orkestrui ir jo meno vadovui violončelininkui Mindaugui Bačkui sukūrusi „Kryžkelės apeigas“ violončelei ir styginiams.

Programą baigs Roberto Schumanno Koncertas fortepijonui ir orkestrui a-moll.

  • 2019-02-08  nuo 18:30
2019-02-08 18:30 2019-02-08 18:30 Europe/Vilnius Muzikinis tiltas: Lietuva–Vokietija Ši koncertinė Klaipėdos kamerinio orkestro ir pianistės Guodos Gedvilaitės programa nuties muzikinį tiltą tarp Lietuvos ir Vokietijos. Vasario 8 dieną ji skambės Klaipėdos koncertų salėje, o po savaitės bus pristatyta kamerinio orkestro gastrolėse Vokietijoje. Klaipėdiečių orkestrą ir G. Gedvilaitę sieja ilgametė kūrybinė... --- //www.klaipedainfo.lt/renginys/muzikinis-tiltas-lietuva-vokietija/date-20190208/ Klaipėdos koncertų salė , Šaulių g. 36, Klaipėda, Klaipėdoje