Mendelssohnas ir mes

Mendelssohnas ir mes

Taip pavadintą programą rengia ilgamečiai bičiuliai ir mokslo draugai – smuikininkas, VDU Muzikos akademijos pedagogasRaimondas Butvila ir iš Lietuvos kilęs, Izraelyje gyvenantis, Jeruzalės muzikos ir šokio akademijoje dėstantis pianistas Zecharia Plavinas. Pastarasis prisimena, kad nuo vaikystės „iki dabar Mendelssohnas pasilieka artimu mūsų sieloms genijumi. Jo tyrumas, jo pasakiškas svajos skrydis, aukštai aukštai, visam gyvenimui mums pasiliko lyg palaimos mieloji ranka, rodžiusi mums kelią, o kartu ir raminanti, jeigu įkliūdavom į aklavietes, arba į skausmingus nusivylimus.

Šį kartą norime pagroti dvi Mendelssohno sonatas smuikui ir fortepijonui – genialųjį paaugliškąjį kūrinį f-moll ir fenomenaliai švytinčią brandžiąją Sonatą F-dur. Neperdėsiu sakydamas, kad Mendelssohnas sujungė mūsų su Raimondu gyvenimus ir leido mūsų meninei draugystei plėtoti tolesnes idėjas. Mane ši draugystė pastūmėjo parašyti nemažai kūrinių, o Raimondas kilniai sutiko su manim būsimame koncerte juos atlikti. Pirmojoje dalyje grosime trumpą Weidberg-preliudą ir Weidberg-sonatiną. Antrojoje dalyje atliksime mano nedidelį kūrinį „Barbora Radvilaitė“. Tai yra šios tragiškai trumpai gyvenusios aistringos ir išprususios moters asmenybės eskizas“.

  • 2019-02-19  nuo 18:30
2019-02-19 18:30 2019-02-19 18:30 Europe/Vilnius Mendelssohnas ir mes Taip pavadintą programą rengia ilgamečiai bičiuliai ir mokslo draugai – smuikininkas, VDU Muzikos akademijos pedagogasRaimondas Butvila ir iš Lietuvos kilęs, Izraelyje gyvenantis, Jeruzalės muzikos ir šokio akademijoje dėstantis pianistas Zecharia Plavinas. Pastarasis prisimena, kad nuo vaikystės „iki dabar... --- //www.klaipedainfo.lt/renginys/mendelssohnas-ir-mes/date-20190219/ Klaipėdos koncertų salė , Šaulių g. 36, Klaipėda, Klaipėdoje