MEDOS NORBUTAITĖS tapybos paroda „IMPLIKACIJOS“

MEDOS NORBUTAITĖS tapybos paroda „IMPLIKACIJOS“

Nuo 2019 m. rugpjūčio 15 d. iki rugsėjo 12 d. 
NAUJOJOJE KLAIPĖDOS GALERIJOJE
mados ir verslo centre „Herkaus galerija“, Herkaus Manto g. 22  
ir galerijos filiale 
Mercedes-Benz automobilių centre 
 UAB Silberauto, Vilniaus pl. 8, Sudmantų k.,  Sendvario sen., Klaipėdos raj.
veiks
MEDOS NORBUTAITĖS
 tapybos paroda
„IMPLIKACIJOS“

Naujojoje Klaipėdos galerijoje personalinę parodą pristatančios žymios viduriniosios kartos lietuvių tapytojos Medos Norbutaitės (Vilnius) kūryba apibūdinama kaip siurrealizmo ir simbolizmo mišinys, postmodernus barokas, jai būdingas pompastikos ironizavimas grotesku.

Pasak menotyrininko Antano Andrijausko, „dabartinės Lietuvos vaizduojamosios dailės kraštovaizdyje Meda Norbutaitė išsiskiria intelektualumu ir pabrėžtinu jausmingumu, apnuoginančiu jos aistringą prigimtį. Iš čia kyla gaivališką energiją spinduliuojanti paveikslų plastinė kalba, neretai šokiruojantys atvirumu erotiniai motyvai, prisodrinti daugybės efektingų barokinių detalių. Paveiksluose vaizduojamos žmonių figūros ir daiktai dažniausiai ištapomi pabrėžtinai tikroviškai išryškinant manieringus reljefus ir garankščiuotus paviršius. Tačiau kartais, ypač erotinėse vizijose ir vadinamuosiuose „minčių natiurmortuose“, įprastines daiktų savybes iškreipia iš poetinio tikrovės suvokimo išplaukiantis metaforiškumas; ryškėja sugretinimų alogiškumas, realūs daiktai susipina su nerealiais sapnų ir erotinių fantazijų sukurtais vaizdiniais. Paveikslų vaizdinė sistema kuriama iš asociatyviais ryšiais susijusių skirtingų detalių, perimtų iš įvairių dailės krypčių (pavyzdžiui, realizmo ir simbolizmo arba natūralizmo ir abstrakcijos) ir sujungtų tarpusavyje koliažo estetikos principu, todėl neretai oponuojančių viena kitai“. 

Tapytoja Meda Norbutaitė, pristatydama parodą „Implikacijos“, akcentuoja kontrasto – kaip vienos iš priemonių minčiai perteikti – svarbą: „Naujame paveikslų cikle, kaip ir visoje mano kūryboje, dominuoja temos, apimančios žmonių santykius bei jų provokuojamas būsenas ar elgseną. Tai kasdienių pastebėjimų refleksijos, įžvalgų, apmąstymų perteikimas apie amžinybę ir laikinumą, tiesą ir melą, aistras ir išgyvenimus. Paveiksluose įprasminu groteską. Jam atsirasti padeda kontrastai tarp grožio ir bjaurasties, tarp ironijos ir tragiškumo, tarp realių objektų ir netipinių jų būvių. Mane domina savitikslis disonansų derinimas – alogiškos vaizdų jungtys, metaforiškumas, dviprasmiškumai, sąlygiškumas ir net liūdnas humoras. Siekiu, kad stebint paveikslus būtų juntamas džiaugsmas, besijungiantis su liūdesiu, gėrėjimasis suliptų kartu su šleikštuliu. Visa tai tampa aktualu apmąstant mūsų žmogiškąsias savybes ar elgsenas, kurias pavadinčiau kenksmingomis, bet nekaltomis.“

Apie dailininkę

Meda Norbutaitė 1985 m. baigė Šiaulių dailės mokyklą, 1990 m. – Kauno aukštesniąją meno mokyklą. 1990–1998 m. studijavo tapybą Šiaulių universiteto Menų fakultete pas profesorių Vincentą Gečą. 1997–2011 m. dirbo Šiaulių universitete, nuo 2006 m. dėsto Vilniaus Gedimino technikos universitete. Šiuo metu M. Norbutaitė yra Fundamentinių mokslų fakulteto Grafinių sistemų katedros docentė. Nuo 2015 m. ji taip pat dėsto Kazimiero Simonavičiaus universiteto Kūrybos visuomenės ir ekonomikos institute.

Nuo 1999 m. M. Norbutaitė yra Dailininkų sąjungos narė. Jos kūrybos sritis yra molbertinė ir sieninė tapyba, piešimas mišriomis technikomis. Dailininkė surengė autorines parodas Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Sankt Peterburge (Rusija), Liubline (Lenkija), Langentalije ir Berne (Šveicarija). Dalyvavo daugiau nei 170 grupinių parodų, projektų Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Moldavijoje, Baltarusijoje, Olandijoje, Vokietijoje, Čekijoje, Šveicarijoje, Norvegijoje, P. Korėjoje, Rusijoje, Slovėnijoje, Kroatijoje, Lenkijoje ir kt.

2003 m. dailininkė pelnė Šveicarijos Gerberto Rufo fondo „Swiss Baltic Net Graduate Award“ premiją, 2011 m. tarptautinėje tapybos bienalėje „Bienala Internationala de Pictura Chisinau“ pelnė nominaciją, 2017 m. tarptautiniame meno forume „Winter Insomnia“ Sankt Peterburge užėmė antrąją vietą.


Paroda veiks iki rugsėjo 12 d. 
 

  • 2019-08-15
2019-08-15 2019-08-15 Europe/Vilnius MEDOS NORBUTAITĖS tapybos paroda „IMPLIKACIJOS“ Nuo 2019 m. rugpjūčio 15 d. iki rugsėjo 12 d.  NAUJOJOJE KLAIPĖDOS GALERIJOJE mados ir verslo centre „Herkaus galerija“, Herkaus Manto g. 22   ir galerijos filiale  Mercedes-Benz automobilių centre   UAB Silberauto, Vilniaus pl. 8, Sudmantų k.,  Sendvario sen., Klaipėdos raj. veiks MEDOS... --- //www.klaipedainfo.lt/renginys/medos-norbutaites-tapybos-paroda-implikacijos/date-20190815/ Klaipėda