„Low Air“ spektaklis „Su(si)tikimas“

„Low Air“ spektaklis „Su(si)tikimas“

2019 09 13  20:00 val.  Didžioji salė

Tarptautinis menų festivalis „PlARTforma“

Vilniaus miesto šokio teatro „Low Air“ spektaklis „Su(si)tikimas“

Bilietai: 6.20 – 9.20 €, Bilietai.LT

 

„LOW AIR“ VILNIAUS MIESTO ŠOKIO TEATRAS / „LOW AIR“ VILNIUS CITY DANCE THEATER (LIETUVA / LT)

Idėja, režisūra / concept, director: Lauryna Liepaitė

Dramaturgija / dramaturgy: Kristina Savickienė

Choreografija, šokis / choreography, dance: Airida Gudaitė, Laurynas Žakevičius

Vaidyba / performance: Gediminas Rimeika

 

Kompozitoriai, gyvas muzikos atlikimas / composers, live music performance: Agnė Matulevičiūtė (elektronika / electronica), Laura Budreckytė (vokalas / vocals), Vytis Nivinskas (kontrabosas / double-bass), Žygimantas Bačkus (gitara / guitar)

Šviesos / light design: Eugenijus Sabaliauskas

Šviesų operatorius / light supervision: Povilas Laurinaitis

 

Trukmė / duration: 60 min.

Premjera / premiere: 2018

https://lowair.lt

 

SU(SI)TIKIMAS – tai uždaros bendruomenės ritualas, kviečiantis žiūrovus tapti ne tik stebėtojais, bet ir dalyviais. Kartu užkutenti negyvai, sūpuoti lėlę lyg moterį,  skandinti laivus žvilgsniu, tyru šaltinio vandeniu gydyti, pasileidus plaukus – paleisti ir velnią, o tarp bjauriausių moterų pamatyti tris svarbiausias jų ydas: netikėjimą, savimeilę ir beprotišką potraukį kūniškiems malonumams.

Surasti raganą.

Regėti ir praregėti iki pabaigos.

SEKTA (lot. secta – mokykla, mokymas, lot. sequor – seku) – kontraversiškas terminas, taikomas tam tikro pobūdžio religinėms organizacijoms arba grupėms vadinti.

Spektaklio SU(SI)TIKIMAS dramaturgija remiasi trimis šaltiniais. Pirmasis jų – lyties, kaip seksualinės tapatybės ir stereotipų analizė, vyriškumo ir moteriškumo apraiškos šiuolaikinėje visuomenėje. Spektaklio kūrėjai taip pat remiasi archyvinėmis ir mažai analizuotomis raganų teismų Lietuvoje istorijomis, kurių aidas atliepia ir papildo šiuolaikines realijas. Trečias šaltinis – tai SEKTOS veikimo skerspjūvis, atskleidžiant žmonių bendruomenės manipuliacijos, valdžios, tikėjimo įtakos ir veikimo būdus.

Ribinės istorijos ir žmogiškosios patirties būsenos verčia mus, kaip kūrėjų komandą, permąstyti istoriją, jos pasikartojimo galimybes, mūsų prigimtinį norą burtis į bendruomenes ir to pasekmes bei įtaką, taip pat lytiškumo arba balansavimo būsenas tarp lyties svarbos ir jos ambivalentiškumo.  Šis spektaklis kuriamas pasitelkiant tam tikrą visuomenės kritiką, o gal tiesiog mūsų komandos norą patenkinti savo žmogiškąjį smalsumą, siekiant atskleisti opiausias visuomenės ir santykių joje problemas.  Žiūrovai čia tampa tiesiog mūsų kuriamos SEKTOS nariais ir taip gali mėgautis visais jos SU(SI)TIKIMO siūlomais malonumais.

 

Durys atidaromos: 30 min. iki renginio

Renginio trukmė: 1 val. be pertraukos

 

Organizatorius – Menininkų grupė „Žuvies akis“

Mažojo Londono 32-7, Klaipėda

Tarptautinis menų festivalis „PlARTforma“

  • Rugsėjo 13 d.  nuo 20:00
2019-09-13 20:00 2019-09-13 20:00 Europe/Vilnius „Low Air“ spektaklis „Su(si)tikimas“ 2019 09 13  20:00 val.    Didžioji salė Tarptautinis menų festivalis „PlARTforma“ Vilniaus miesto šokio teatro „Low Air“ spektaklis  „Su(si)tikimas“ Bilietai: 6.20 – 9.20 €, Bilietai.LT  ... --- //www.klaipedainfo.lt/renginys/low-air-spektaklis-su-si-tikimas/date-20190913/ Žvejų rūmai, Taikos pr. 70, Klaipėda, Klaipėda, Klaipėdoje
  • Kaina: 6.20 - 9.20