Lėlių spektaklis „Doriano Grėjaus portretas“ / Lietuva

Lėlių spektaklis „Doriano Grėjaus portretas“ / Lietuva

DORIANO GRĖJAUS PORTRETAS
VILNIAUS TEATRAS LĖLĖ

Režisierė, dailininkė – Gintarė Radvilavičiūtė
Scenografė – Renata Valčik
Kompozitorė – Rita Mačiliūnaitė
Dramaturgijos konsultantė – Gabrielė Labanauskaitė
Choreografė – Sigita Mikalauskaitė
Vaidina: Sigita Mikalauskaitė, Šarūnas Gedvilas, Erika Gaidauskaitė, Deivis Sarapinas
Dekoracijos, rekvizitas – Martynas Lukošius, Liljana Janavičienė, Virginija Pajarskienė, Gintarė Vaivadaitė
Techninė komanda: Simas Racevičius, Vitaras Aškelavičius, Paulius Butkus, Julius Stankevičius, Andrius Merkevičius, Nerijus Sadauskas, Povilas Ališauskas
Šalis – Lietuva
Amžius: Rekomenduojamas nuo 16 m.
Trukmė – 60 min.
Premjera 2018 m.

Pagal Oscarą Wilde’ą
Spektaklis be žodžių jaunimui ir suaugusiems

Airių rašytojas Oscaras Wilde‘as garsėjo savo žavesiu ir ekstravagancija – tiek savo kūrybos, tiek ir gyvenimo estetizmu. Jo vienintelis romanas „Doriano Grėjaus portretas“, galima sakyti, parašytas pasakos forma, tačiau šį kartą turinys gerokai niūresnis… Ir nieko keisto, kad po jo paskelbimo kilo skandalas: reikalauta jį uždrausti ir nuteisti autorių už amoralaus gyvenimo būdo propagavimą.
Pasak spektaklio režisierės Gintarės Radvilavičiūtės, „Žiūrėdamas į paveikslą žmogus įžengia į kitą laiką. Laikas prasiplečia. Portrete žmogus atpažįsta save patį. Žiūrėjimas į portretą – tarsi žiūrėjimas į veidrodį. Veidrodis žmogui suteikia unikalią galimybę matyti save, savo veidą, savo akis, ir sudaro sąlygas dialogui su pačiu savimi. <...> Tačiau perdėtas susikoncentravimas į save ir savo fizinę išvaizdą – kelias į tuštybę, savimeilę, pasipūtimą, išpuikimą, egocentrizmą. Be meilės, artimų žmonių, ėjimo kartu, grožis, sėkmė nieko nereiškia. Nemielas gyvenimas nuolat žiūrint į save.
Iki šiol kai kuriose pirmykštėse gentyse tikima, kad veidrodis gali pavogti sielą.“ – mintimis dalinasi spektaklio režisierė Gintarė Radvilavičiūtė.


VILNIAUS TEATRAS LĖLĖ įsikūręs sostinėje, pačiame Vilniaus senamiestyje. Teatre kuria įvairūs menininkai, ieškantys vis naujų teatrinių formų. Spektakliai kuriami pagal lietuvių ir pasaulio tautų pasakas, žinomų lietuvių ir užsienio autorių kūrinių motyvus, nacionalinę dramaturgiją bei pasaulinės literatūros klasiką.

  • 2019-05-18  21:00 - 22:00
2019-05-18 21:00 2019-05-18 22:00 Europe/Vilnius Lėlių spektaklis „Doriano Grėjaus portretas“ / Lietuva DORIANO GRĖJAUS PORTRETAS VILNIAUS TEATRAS LĖLĖ Režisierė, dailininkė &ndash; Gintarė Radvilavičiūtė Scenografė &ndash; Renata Valčik Kompozitorė &ndash; Rita Mačiliūnaitė Dramaturgijos konsultantė &ndash; Gabrielė Labanauskaitė Choreografė &ndash; Sigita Mikalauskaitė Vaidina: Sigita Mikalauskaitė,... --- //www.klaipedainfo.lt/renginys/leliu-spektaklis-doriano-grejaus-portretas-lietuva/date-20190518/ Lėlių Teatras, Turgaus g. 9, Klaipėda, Klaipėdoje