Kviečiame į rašytojo J.Tumo Vaižganto gimtadienio paminėjimą

Kviečiame į rašytojo J.Tumo Vaižganto gimtadienio paminėjimą

2019-ieji Seimo nutarimu yra paskelbti Juozo Tumo-Vaižganto metais, kuomet minime 150-ąsiais jo gimimo metines. Birželio 26 d. 18.00 val. kviečiame klaipėdiečius ir miesto svečius į dokumentinės juostos apie Juozą Tumą-Vaižgantą „Tumo kodeksas“ peržiūrą ir susitikimą su Vaižganto paveikslą kūrusiu aktoriumi Ramūnu Cicėnu.
J. Tumas-Vaižgantas yra viena ryškiausių XX a. pirmosios pusės asmenybių, tautinio atgimimo ir moderniosios kultūros reiškėjas, lietuvių prozos klasikas, kritikas ir literatūros istorikas, kurio kūrybinis palikimas yra gausiausias tarp to meto rašytojų. Savo energija, optimizmu ir tolerancija pelnė neprilygstamą populiarumą tiek tarp šviesuomenės, tiek tarp paprastų žmonių. Jo asmenybei atskleisti skirtas naujausias LRT dokumentinis filmas „Tumo kodeksas“.

Filmas rūstus tik savo pavadinimu, o iš tiesų - šviesus ir giedras kaip ir rašytojo, kunigo, kultūros šviesuolio Juozo Tumo-Vaižganto gyvenimas. Pasak filmo režisieriaus Eimanto Belicko, Tumas buvo gerokai aplenkęs laiką ir, tikrąja to žodžio prasme, laisvas žmogus.
Filmo kūrybinė grupė: režisierius Eimantas Belickas, scenarijaus autorius Liudvika Pociūnienė, prodiuseris Teresa Rožanovska, operatorius Narvydas Naujalis, garso takelis Gabrielius Zapalskis.
Vaidina : Rolandas Kazlas, Ramūnas Cicėnas.

Maloniai visų laukiame Girulių bibliotekoje, Šlaito g. 10A.
Daugiau informacijos svetainėje www.biblioteka.lt

  • 2019-06-26  nuo 18:00
2019-06-26 18:00 2019-06-26 18:00 Europe/Vilnius Kviečiame į rašytojo J.Tumo Vaižganto gimtadienio paminėjimą 2019-ieji Seimo nutarimu yra paskelbti Juozo Tumo-Vaižganto metais, kuomet minime 150-ąsiais jo gimimo metines. Birželio 26 d. 18.00 val. kviečiame klaipėdiečius ir miesto svečius į dokumentinės juostos apie Juozą Tumą-Vaižgantą „Tumo kodeksas“ peržiūrą ir susitikimą su Vaižganto paveikslą kūrusiu aktoriumi Ramūnu Cicėnu. J.... --- //www.klaipedainfo.lt/renginys/kvieciame-i-rasytojo-j-tumo-vaizganto-gimtadienio-paminejima/ Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Girulių filiale-bendruomenės namuose, Šlaito g. 10A, Klaipėda, Klaipėdoje