KLAIPĖDOS KULTŪRA MIESTIEČIŲ AKIMIS: SOCIOLOGINIS TYRIMAS APIE KULTŪROS VARTOJIMO ĮPROČIUS

KLAIPĖDOS KULTŪRA MIESTIEČIŲ AKIMIS: SOCIOLOGINIS TYRIMAS APIE KULTŪROS VARTOJIMO ĮPROČIUS

Miesto kultūros sektoriaus vystyma(si)s visada buvo jautrus klausimas Klaipėdoje. Viena vertus, visada norima atliepti kultūrinius miestiečių poreikius, kad būtų atsižvelgta į įvairių socialinių grupių interesus. Kita vertus, kaip parodė prieš du metus atlikta miestiečių apklausa, klaipėdiečiai savo laisvalaikį dažniausiai skiria išvykoms į gamtą ir bendravimui šeimos rate.


2018 m. pabaigoje, praėjus metams po „Klaipėda – Lietuvos kultūros sostinė 2017“ programos įgyvendinimo, uostamiestyje vėl teirautasi klaipėdiečių apie jų kultūros vartojimo įpročius ir poreikius: kaip per paskutinius du metus pasikeitė klaipėdiečių elgsena ir ką jie veikia laisvalaikiu? Kokius kultūros renginius jie mėgsta labiausiai ir kokių pasigenda mieste? Kurių miesto rajonų gyventojus galima pavadinti aktyviais kultūros vartotojais, o kuriuos – sunkiai išjudinamais? Kas, jų nuomone, kuria Klaipėdos kultūrą ir kokie yra miesto kultūrinio gyvenimo simboliai?
Tyrimo rezultatus pristatys ir pakomentuos Klaipėdos universiteto Socialinių pokyčių studijų centro sociologas dr. Liutauras Kraniauskas.


Renginio vieta: Klaipėdos piliavietės Šiaurinės kurtinos ekspozicijų salė, II aukštas (Priešpilio g. 2, Klaipėda). 
Laikas: 2019 m. vasario 15 d. 14.00 val. Renginio trukmė – ap. 1,5 val. 


Renginio organizatoriai: Klaipėdos m. savivaldybės administracijos Kultūros skyrius. 


Trumpai apie tyrimą: reprezentatyvų sociologinį tyrimą užsakė Klaipėdos m. savivaldybės administracija. 2018 m. pabaigoje apklausą gyventojų namuose atliko visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovė „Eurotela“. Iš viso apklausta 680 respondentų, nuo 16 iki 86 metų amžiaus. Apklausa vyko Klaipėdoje bei gretimai esančiose gyvenvietėse – Slengiuose, Purmaliuose, Jakuose, Karklėje, Ginduliuose, Triušeliuose, kur gyvena nemažai klaipėdiečių.
 

 

  • 2019-02-15  nuo 14:00
2019-02-15 14:00 2019-02-15 14:00 Europe/Vilnius KLAIPĖDOS KULTŪRA MIESTIEČIŲ AKIMIS: SOCIOLOGINIS TYRIMAS APIE KULTŪROS VARTOJIMO ĮPROČIUS Miesto kultūros sektoriaus vystyma(si)s visada buvo jautrus klausimas Klaipėdoje. Viena vertus, visada norima atliepti kultūrinius miestiečių poreikius, kad būtų atsižvelgta į įvairių socialinių grupių interesus. Kita vertus, kaip parodė prieš du metus atlikta miestiečių apklausa, klaipėdiečiai savo laisvalaikį dažniausiai skiria... --- //www.klaipedainfo.lt/renginys/klaipedos-kultura-miestieciu-akimis-sociologinis-tyrimas-apie-kulturos-vartojimo-iprocius/date-20190215/ Klaipėdos piliavietė, Priešpilio g. 2, Klaipėda, Klaipėdoje