G.Kuprevičiaus opera Prūsai

G.Kuprevičiaus opera Prūsai

Lietuvos šimtmečio atkūrimo proga Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras pristatė kompozitoriaus Giedriaus Kuprevičiaus operą „Prūsai“.

Operos "Prūsai" siužetas pasakoja apie tragišką šios tautos likimą. Centre - istorinė asmenybė Herkus Mantas, kurio asmeniniai interesai kertasi su prūsų laisve. Prūsų vadas, draskomas vidinės kančios, abejoja, kurie interesai - asmeniniai ar visuomeniniai - svarbesni. Tauta negali be vado, o vadas be mylimos moters Kristinos.

Kristinos meilė brandi ir altruistiška. Bet nutraukti kryžiuočių ir prūsų karą - ne jos jėgoms. Prūsai nepasitiki, vokiečiai varžo asmeninę pasirinkimo laisvę, sūnus nepažįsta tėvo, o mylimas vyras yra kamuojamas abejonių. Tokią realybę pakelti sunkiau, nei žengti į pagonių aukojimui paruoštą laužavietę.

Kūrinyje kuriamos dvi priešiškos stovyklos – prūsų ir kryžiuočių. Pirmieji, ginantys savo laisvę, vaizduojami karingai. Juose gyva pagoniška dvasia ir tikėjimas gamtos jėga. Tačiau prūsų kariai neišvengia vienašališkumo - neapykanta kryžiuočiams stipresnė už sveiką protą. Stingdanti tragedijos nuojauta sukuria įtampą, o H.Mantas, būdamas tikras savo tautos ir šalies patriotas iki galo eina negailestingos kovos prieš pavergėjus keliu.

Kompozitorius
Giedrius KUPREVIČIUS

Režisierius:
Gediminas ŠEDUIKIS

Dirigentas:
Tomas Ambrozaitis
Giedrius VAZNYS

Scenografė:
Sigita ŠIMKŪNAITĖ

Kostiumų dailininkė:
Sandra STRAUKAITĖ

Režisieriaus asistentė:
Rūta BUNIKYTĖ

Pagrindiniai atlikėjai:

Herkus Mantas – Mindaugas ROJUS,

Kristina – Viktorija MIŠKŪNAITĖ,

Koltis – Kęstutis NEVULIS,

Samilis – Rokas SPALINSKAS,

Ragūnas – Tadas JAKAS,

Eisutis – Artur PETRAŠKEVIČ,

Nomeda – Beata IGNATAVIČIŪTĖ,

Lauma – Dalia KUŽMARSKYTĖ,

Krivis – Valdas KAZLAUSKAS.

2019-04-17 19:00 2019-04-17 19:00 Europe/Vilnius G.Kuprevičiaus opera Prūsai Lietuvos šimtmečio atkūrimo proga Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras pristatė kompozitoriaus Giedriaus Kuprevičiaus operą „Prūsai“. Operos "Prūsai" siužetas pasakoja apie tragišką šios tautos likimą. Centre - istorinė asmenybė Herkus Mantas, kurio asmeniniai interesai kertasi su prūsų laisve.... --- //www.klaipedainfo.lt/renginys/g-kupreviciaus-opera-prusai/date-20190417/ Žvejų rūmai, Taikos pr. 70, Klaipėda, Klaipėda, Klaipėdoje