Festivalio dedikacija kompozitoriui Anatolijui Šenderovui

Festivalio dedikacija kompozitoriui Anatolijui Šenderovui

Tarptautiniam Klaipėdos violončelės festivaliui ir konkursui dėmesys auga.
+ – 60 violončelei skirti muzikos, šokio, kino ir dailės renginiai, kurie vyks gegužės 6–11 dienomis, sutrauks ne tik Lietuvos, bet ir iš keliasdešimt kitų užsienio šalių atvykusių violončelės gerbėjų.

Ištikimieji muzikos ir meno fanatikai, Klaipėdoje ir vėl triumfuos violončelė!
Atveriame paslapties šydą ir skelbiame pirmuosius renginius!

...................................................
„Iš užmirštos knygos“

Dedikacija kompozitoriui Anatolijui Š e n d e r o v u i
Muzikologės Kamilės Rupeikaitės pranešimas (lietuvių kalba)
Rafailas Karpis (tenoras)
Klaipėdos kamerinis orkestras / Klaipėda Chamber Orchestra
Meno vadovas Mindaugas Bačkus

Programa: Anatolijus Šenderovas. „Iš užmirštos knygos“

♫ Įėjimas nemokamas.
♫ Koncertas vyks – viešbučio „Euterpė“ kiemelyje


Kompozitoriaus Anatolijaus Šenderovo kūrinys „Iš užmirštos knygos“, sukurtas pagal senąsias Vilniaus krašto žydų dainas, bus atliekamas toje Klaipėdos vietoje, kur randasi Litvakų sinagogos pamatai. Kūrinio atsiradimą inspiravo Žydų istorinės etnografinės draugijos 1927 m. išleista knyga „Muzykalisher pinkos“ („Muzikos užrašai. Melodijų iš žydų tautos lobyno rinkinys“). Joje išspausdintos pagal religinius tekstus senąja hebrajų ir net aramėjų kalba sukurtos ir surinktos melodijos, kurios buvo giedamos tuo metu Vilniuje ir Vilniaus krašte.
Muzikologė Kamilė Rupeikaitė yra pastebėjusi senosios žydų kultūros ir pasaulėvokos reikšmę A. Šenderovo kūrybai: ji tapo ilgamečiu įkvėpimu naujiems kompozitoriaus atradimams. Daugiau nei pusę šimtmečio besitęsianti šio autoriaus karjera buvo įvertinta daugybe tarptautinių ir nacionalinių apdovanojimų, tarp jų – Nacionalinė kultūros ir meno premija.
„Pirmiausia rašau sau ir atlikėjams“, – viename interviu sakė A. Šenderovas. „Muzika nėra televizija ar naujienų portalas, ji neturi atspindėti gyvenimo. Ji turi paliesti sielą, nes daugiau yra svajonė, norėjimas to, ko gal net nėra. Muzika yra pokalbis su Dievu. Deja, šiame dialoge dažnai nugali šėtonas.“

///

“Pages from the Forgotten Book“

Tribute to composer Anatolijus Šenderovas
A keynote by musicologist Kamilė Rupeikaitė
Presented in Lithuanian.
Rafailas Karpis (tenor)
Klaipėda Chamber Orchestra
Artistic Director Mindaugas Bačkus
Programme: Anatolijus Šenderovas, From the Forgotten Book…

♫ Free admission
♫ Courtyard of the hotel “Euterpė“
 

  • 2019-05-06  nuo 17:00
2019-05-06 17:00 2019-05-06 17:00 Europe/Vilnius Festivalio dedikacija kompozitoriui Anatolijui Šenderovui Tarptautiniam Klaipėdos violončelės festivaliui ir konkursui dėmesys auga. + – 60 violončelei skirti muzikos, šokio, kino ir dailės renginiai, kurie vyks gegužės 6–11 dienomis, sutrauks ne tik Lietuvos, bet ir iš keliasdešimt kitų užsienio šalių atvykusių violončelės gerbėjų. Ištikimieji... --- //www.klaipedainfo.lt/renginys/festivalio-dedikacija-kompozitoriui-anatolijui-senderovui/date-20190506/ Klaipėda