Ekskursija "Liepų gatvė"

Ekskursija "Liepų gatvė"

Kažkada čia plytėjo ganyklos ir krūmai, skurdžios į miestą neįleistųjų bakūžės. Tačiau jau XIX a. pradžioje kūrėsi turtingiausi miestiečiai: pirkliai, pramoninkai, tarnautojai. Užmiesčio kelias, virtęs reprezentacine miesto gatve, sutraukė turtingiausiuosius, kuriems pasistatyti savo rezidenciją būtent čia buvo prestižo reikalas.

Čia klegėjusį Žąsų turgų keitė karaliaus gvardijos maršai, karalių paminklus – paminklai sovietiniams stabams.

Pirmasis kino teatras mieste, užsienio valstybių konsulatai, puošnūs pašto rūmai, dujų fabrikas, gausybė turtingiausiųjų miestiečių vilų, XIX a. pradžioje tapusių ir princų bei princesių laikinais namais – viskas čia.

Liepų gatvė, vadinta ir caro Aleksandro, A. Smetonos, O. Betcherio, A. Hitlerio, M. Gorkio vardais, o dabar vėl sugrįžusi prie savo senojo pavadinimo, kupina istorijos ir istorijų.

Dalyvaukite pažintinėje ekskursijoje „Liepų gatvė“ ir išgirskite jas!

Ekskursiją pradėsime 17.30 val. Atgimimo aikštėje, prie „Laivelio“ kompozicijos.

Ekskursijos trukmė - ~1,5 val.

Norinčius dalyvauti, kviečiu registruotis el. paštu 1252ekskursijos@gmail.com, nurodant, ekskursijos datą ir kiek asmenų dalyvaus.

Ekskursiją Jums ves gidė Agnė Jonikaitytė. Tel. Nr. 8 608 00 817.

Ekskursija NEMOKAMA, bet jos pabaigoje, jei nuspręsite, kad verta, galėsite atsidėkoti arbatpinigiais ir šypsena arba tik šypsena :)

Iki susimatymo!

  • 2019-04-24  17:30 - 19:00
2019-04-24 17:30 2019-04-24 19:00 Europe/Vilnius Ekskursija "Liepų gatvė" Kažkada čia plytėjo ganyklos ir krūmai, skurdžios į miestą neįleistųjų bakūžės. Tačiau jau XIX a. pradžioje kūrėsi turtingiausi miestiečiai: pirkliai, pramoninkai, tarnautojai. Užmiesčio kelias, virtęs reprezentacine miesto gatve, sutraukė turtingiausiuosius, kuriems pasistatyti savo rezidenciją būtent čia buvo prestižo reikalas. Čia... --- //www.klaipedainfo.lt/renginys/ekskursija-liepu-gatve/date-20190424/ Klaipėda