Eduardo Balsio gala koncertas

Eduardo Balsio gala koncertas

Renginio laikas: 18.30 val. 
Renginio vieta: Klaipėdos koncertų salė
Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas Mindaugas Bačkus
Šv. Kristoforo kamerinis orkestras
Meno vadovas ir dirigentas Modestas Barkauskas
Dirigentas ir solistas David Geringas (violončelė, Lietuva–Vokietija)
Programa: Eduardas Balsys – „Jūros atspindžiai“, Siuita iš baleto „Eglė – žalčių karalienė“ (Davido Geringo instrumentuotė).
Klaipėdos E. Balsio menų gimnazijos choras
Vadovė Zita Kariniauskienė
Solistai: Jovita Vaškevičiūtė (mecosopranas), Arūnas Malikėnas (bosas), Nojus Tverijonas/Rūtenis Žičkus (diskantas)
Dalia Balsytė ir Indrė Baikštytė (fortepijoninis duetas), Rokas Stunžėnas (kontrabosas)
Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro mušamųjų grupė
Dirigentas Modestas Barkauskas
Programa: Eduardas Balsys – Oratorija „Nelieskite mėlyno gaublio“.
Koncerto vedėjas - muzikologas Viktoras Gerulaitis.

Eduardas Balsys– lietuvių muzikinės kultūros švyturys. Jis švietė ryškiai, veikė drąsiai, pripažinimą ir pagarbą pelnė talentu ir darbu. Jo kūrybos šviesa iki šiol spinduliuoja,  tikrosios meninės vertybės gyvena šimtmečius.

2019-aisias minimas E. Balsio gimimo 100-metis. Vaikystę ir jaunystę praleidęs Klaipėdoje, talentingas ir smalsus jaunuolis čia gavo pirmuosius muzikinius įspūdžius ir žinias. Mokydamasis Vytauto Didžiojo gimnazijoje jis grojo pučiamųjų orkestre. Vėliau sekė kompozicijos studijos ir ilgametis pedagoginis darbas.

Nepaisant to, kad kompozitorius gyveno ir kūrė Vilniuje, trys jo monumentaliausi kūriniai susiję su pajūrio kraštu. Tai baletas „Eglė žalčių karalienė“, oratorija „Nelieskite mėlyno gaublio“ ir opera „Kelionė į Tilžę“. Didesnės sudėties styginių orkestrui jis parašė orkestrinę poemą „Jūros atspindžiai“.

E. Balsio atminimą pagerbs ir jo kūrybos nemirtingumą bylos baigiamasis festivalio koncertas. Jungtinės Klaipėdos ir Šv. Kristoforo kamerinių orkestrų pajėgos interpretuos „Jūros atspindžius“ ir siuitą iš baleto „Eglė žalčių karalienė“. Pastarąją violončelei ir styginiams pritaikė ir solinę partiją atliks žymus violončelininkas ir dirigentas David Geringas. Jis, beje, dirigavo šį baletą Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre.

Gausiam oratorijos „Nelieskite mėlyno gaublio“ atlikėjų būriui vadovaus dirigentas Modestas Barkauskas, taip pat diriguojantis LNOBT ir vadovaujantis Šv. Kristoforo kameriniam orkestrui. Ypač gilų emocinį poveikį turinčio kūrinio dramaturgija pagrįsta nuolatiniais kontrastais: taika ir karas, gyvieji ir žuvusieji, dabartis ir praeitis. Šie kontrastai veikia tarsi šviesos ir šešėlio kaita, kurios įtaigumas nepalieka abejingų.  

Simboliška, kad fortepijonų partijas šiame kūrinyje atliks kompozitoriaus dukra Dalia Balsytė ir anūkė Indrė Baikštytė, dainuos Klaipėdos E. Balsio menų gimnazijos choras. Solistų partijos patikėtos mecosopranui Jovitai Vaškevičiūtei, bosui Arūnui Malikėnui ir klaipėdiečiams diskantams. „Eduardo Balsio gala koncertą“ ves muzikologasViktoras Gerulaitis.

  • 2019-10-09  nuo 18:30
2019-10-09 18:30 2019-10-09 18:30 Europe/Vilnius Eduardo Balsio gala koncertas Renginio laikas: 18.30 val.  Renginio vieta: Klaipėdos koncertų salė Klaipėdos kamerinis orkestras Meno vadovas Mindaugas Bačkus Šv. Kristoforo kamerinis orkestras Meno vadovas ir dirigentas Modestas Barkauskas Dirigentas ir solistas David Geringas (violončelė, Lietuva–Vokietija) Programa: Eduardas Balsys –... --- //www.klaipedainfo.lt/renginys/eduardo-balsio-gala-koncertas/date-20191009/ Klaipėdos koncertų salė , Šaulių g. 36, Klaipėda, Klaipėdoje
  • Kaina: 10.00