Dviračių turas: Atgimimo aikštė-Pajūrio regioninį parkas –Memel

Dviračių turas: Atgimimo aikštė-Pajūrio regioninį parkas –Memel

Susitikimo vieta: Gegužės 25d. Atgimimo aikštė, 10 val.
Sudėtingumas: nesudėtingas
Trukmė ir atstumas: 4 val., 25 km.
Lankomi objektai: Pajūrio regioninio parko lankytojų centras, „Memel Nord“ baterija.
10 val. Susitikime Atgimimo aikštėje. Iki antrojo pasaulinio karo čia stovėjo miesto birža. Tarybiniais laikais šioje vietoje buvo įrengta aikštė. 1952 m. čia stovėjo Stalino paminklas, vėliau 1976 m. – Lenino paminklas (skulptorius G. Jokūbonis). Atgimimo metais sovietų kariuomenė dieną ir naktį saugojo Lenino paminklą, kad miestiečiai jo nenugriautų. Joje stovint matome Klaipėdos viešbutį, merijos pastatą, Biržos tiltą, ....
Susitikimo pradžioje, turo gidė supažindins su miesto raidos istorija ir tada minsite dviračiais iki Lietuvininkų aikštės. Istoriniai aikštės pavadinimai − Liepojos, Kanto, Lenino, Pergalės. Po didžiojo Klaipėdos gaisro (1854 m.) čia buvo pasodinta daug medžių. Aikštė buvo užstatyta tik XIX a. pabaigoje-XX a. pradžioje. XX a.pradžioje aikštės vienu pakraščiu ėjo tramvajaus bėgiai, vedantys į geležinkelio stotį. Galbūt manyta ateityje aikštę paversti reprezentacine. Vėliau aikštėje suaugo medžiai, buvo pastatyta suolų, pasodinta gėlių. Taip ji virto poilsio skveru.
Trumpam stabtelėję aikštėje, sužinosite Martyno Mažvydo svarbą mūsų istorijoje bei apie vieną iškiliausių miesto mecenatų J.L.Vynerį, jo vardo promenadą. Tai istorinė ir iškili Klaipėdos krašto asmenybė, didis filantropas, visą savo gyvenimą didelį dėmesį ir pasiaukojimą skyręs Klaipėdos miesto bendruomenei. Julius Liudvikas Vyneris buvo tas žmogus, kuris 1855 metais testamentu paliko miestui apie 0,5 mln. dolerių palikimą. Toliau riedėdami dviračių taku pasieksime Klaipėdos vasaros estradą, statytą daugiau kaip prieš 40 metų. Toliau važiuosime nuostabia trasa vedančia per Girulių mišką, stabtelsime pasigrožeti Girulių geležinkelio stotimi, kitas mūsų sustojimas bus prie Olando kepurės. Tai apie 24 m aukščio skardis, priskiriama parabolinėms kopoms, kadangi yra supustyta ant moreninio gūbrio. Oficialiai šis kalno pavadinimas žemėlapiuose ir locijose buvo įteisintas 1818 metais. Tais pačiais metais ant skardžio buvo pastatyti ir įspėjamieji ženklai laivams.
Pasigrožėję vaizdais nuo vienintelio Lietuvos pajūryje ledyno suformuoto skardžio toliau keliausime iki Pajūrio regioninio parko lankytojų centro Karklėje. Čia susipažinsime su unikalia ekspozicija leidžiančia pamatyti jūros ir kranto sankirtą, susipažinti su gamtiniu bei kultūriniu paveldu.
Važiuojant link Klaipėdos aplankysime Antrojo pasaulinio karo baterijoje įkurtas muziejų – Memel Nord bunkerį. Tai Antrojo pasaulinio karo laikų gynybiniai įtvirtinimai prie Baltijos jūros, įrengti Klaipėdos kraštą prijungus prie Vokietijos. Buvo numatytos pastatyti dvi pakrantės artilerijos baterijos. Viena turėjo būti pastatyta Smiltynėje netoli Kopgalio – „Memel Sud“ („Klaipėda – pietūs“), kita – „Memel Nord“ („Klaipėda – šiaurė“) – už Girulių, Kukuliškių kaime. Tačiau buvo baigta tik viena baterija – esanti Kukuliškiuose. Bunkerio gidas naujai, įvairiapusiškai supižindins su mūsų krašto istorija. Mintimis persikelsite 70 metų atgal. Pasakojimo metu manau kiekvienas pajaus istorijos alsavimą. Pabūsite praėjusioje istorijos laiko atkarpoje, kurią galėsite įvertinti visai kitaip negu iki šiol. Po ekskursijos miško keliukais bei dviračių takais grįšime į Klaipėdos centrą.
Dviračių turo kaina – 6 € asmeniui.
Papildomos išlaidos:
Pajūrio regioninio parko lankytojų centras su pasakojimu – 1 € asmeniui.
Memel Nord bunkeris su pasakojimu - 1€ asmeniui.
REGISTRACIJA Į TURĄ:
https://www.ingridatours.lt/kelione/dviraciu-turas-atgimimo-aikste-pajurio-regionini-parkas-memel-nord-bunkeris-2/

Į dviračio turo kainą įskaičiuota: kelionės vadovo-gido paslaugos, kelionės programos rengimas ir derinimas.
Kelionės maršrutą parengė gidavimo ir turizmo agentavimo veikla užsiimanti Ingrida Pociutė (Ingrida tours) bei gidė Vilmantė.
Pasiteirauti apie kelionę tel. 865556313, 8677 27306 keliones@ingridatours.lt arba laura@ingridatours.lt

  • 2019-05-25  nuo 10:00
2019-05-25 10:00 2019-05-25 10:00 Europe/Vilnius Dviračių turas: Atgimimo aikštė-Pajūrio regioninį parkas –Memel Susitikimo vieta: Gegužės 25d. Atgimimo aikštė, 10 val. Sudėtingumas: nesudėtingas Trukmė ir atstumas: 4 val., 25 km. Lankomi objektai: Pajūrio regioninio parko lankytojų centras, „Memel Nord“ baterija. 10 val. Susitikime Atgimimo aikštėje. Iki antrojo pasaulinio karo čia stovėjo miesto birža. Tarybiniais... --- //www.klaipedainfo.lt/renginys/dviraciu-turas-atgimimo-aikste-pajurio-regionini-parkas-memel/date-20190525/ Klaipėda