„Dievai ir žmonės“ (Premjera)

„Dievai ir žmonės“ (Premjera)

 

Archajinės ir elektroninė muzikos samplaika, senosios giesmės ir šiuolaikinės jų traktuotės, modernus šokis ir ritualinės apeigos – visa tai persipina naujoje unikalioje misterijoje „Dievai ir žmonės“. Neįprastos tonacijos, žyniuoniški užkalbėjimai bei žemi garsai tarsi sapnas įtrauks žiūrovą. Spektaklį, kuriame perteikiami Baltų religijos dievų ir žmonių santykiai, jų meilė, aistra ir skausmingi išgyvenimai, sustiprins novatoriška scenografija – daugiasluoksnėje projekcijoje atgis Mikalojaus Konstantino Čiurlionio paveikslų fragmentų koliažai. Šį projektą, pasitelkęs gausią žinomų kūrėjų komandą, Valstybinis dainų ir šokių ansamblis „Lietuva“ didžiųjų miestų teatruose pristatys jau balandį.

 

Dramatiška vaidilutės ir medžiotojo meilės istorija duoda pradžią naujai genties istorijai. Čia, sukantis laiko ratui, matomos baltų tradicijos, šventės, ritualai, apeigos, visu savo grožiu ir patiriamas sunkumais. Lyg Dievų bausmė už nusižengimus – jų  sūnaus auka karui. Balto žirgo aukojimas karo dievui Perkūnui, mūšio sėkmei nulemti, spektaklyje sutapatinamas su sūnaus-kario žūtimi kovoje. Bet tuo istorija nesibaigia...

 

Mitologinius dievus spektaklyje vaizduoja koliažai, sudėlioti iš M.K. Čiurlionio paveikslų fragmentų, kurių skaitmeninėmis kopijomis pasidalino Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus. Dėl scenografijos ypatumų misterijos atlikėjai atsidurs lyg tų paveikslų viduje. Video projekcijas kuria dailininkas Rimas Sakalauskas, ne kartą apdovanotas Auksiniu scenos kryžiumi.

Spektaklyje skambės originali  kompozitorių Lino Rimšos ir Aro Žvirblio sukurta elektroninė muzika, elektroninės archaiškų giesmių, dainų, sutartinių versijos, užkalbėjimai, užburdami įtraukiančiais atsikartojimais, primityviais ir meditaciniais garsais. Tekstus sukūrė Lietuvos Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, poetas ir vertėjas Vladas Braziūnas.

 

Kūrybinė komanda:

Režisierė ir vyr. choreografė – Leokadija Dabužinskaitė

Kompozitoriai – Linas Rimša ir Aras Žvirblys

Kostiumų ir scenografijos dailininkė – Daiva Samajauskaitė

Video projekcijų dailininkas – Rimas Sakalauskas

Choreografai: Agris Danilevičs, Agnė Rickevičienė, Sandra Muningyte - Domingo

Solistai:

Rasa Serra, Valentinas Krulikovskis, Dovilė Kazonaitė (Valstybinis ansamblis „Lietuva), Gabija Adamonytė, Milda Pieškutė (VU ansamblis „Ratilio“), Augminas Petronis (VU ansamblis „Ratilio“), Martynas Vilius Varnelė (Valstybinis ansamblis „Lietuva)

 

Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: likus valandai iki renginio

Renginio trukmė: ~1:30 (be pertraukos)

Organizatorius - Valstybinis dainų ir šokių ansamblis „Lietuva“

  • 2019-04-12  nuo 19:40
2019-04-12 19:40 2019-04-12 19:40 Europe/Vilnius „Dievai ir žmonės“ (Premjera)   Archajinės ir elektroninė muzikos samplaika, senosios giesmės ir šiuolaikinės jų traktuotės, modernus šokis ir ritualinės apeigos – visa tai persipina naujoje unikalioje misterijoje  „Dievai ir žmonės“.  Neįprastos tonacijos, žyniuoniški užkalbėjimai bei žemi garsai tarsi... --- //www.klaipedainfo.lt/renginys/dievai-ir-zmones-premjera/date-20190412/ Žvejų rūmai, Taikos pr. 70, Klaipėda, Klaipėda, Klaipėdoje