Baigiamasis Tarptautinio violončelės festivalio koncertas

Baigiamasis Tarptautinio violončelės festivalio koncertas

Baigiamasis Tarptautinio Klaipėdos violončelės festivalio koncertas

Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras
Meno vadovas ir vyr. dirigentas Modestas Pitrenas

Solistai: Narek Hakhnazaryan (violončelė, Armėnija), Vilhelmas Čepinskis (smuikas), Vytautas Sondeckis (violončelė, Lietuva–Vokietija), Petras Geniusas (fortepijonas)


Baigiamasis festivalio koncertas žada tikrai įsimintiną muzikos vakarą. Lietuvos nacionaliniam simfoniniam orkestrui diriguos jo meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas Modestas Pitrėnas. Tai vienas ryškiausių mūsų šalies dirigentų, įvertintas Lietuvos nacionaline bei Baltijos Asamblėjos meno premijomis. LNSO kartu su solistais atliks du stambios formos veikalus.

Antoníno Dvořáko Koncerto violončelei ir orkestrui h-moll solo partiją grieš armėnų kilmės violončelininkas Narekas Hakhnazaryanas, 2011 m. pelnęs aukso medalį tarptautiniame P. Čaikovskio violončelininkų konkurse. Šis atlikėjas jau yra surengęs pasirodymų tokiose prestižinėse salėse kaip Niujorko „Carnegie Hall“ ar Kennedy centre Vašingtone, koncertavo su Londono, Čikagos ir kitais simfoniniais orkestrais, diriguojant batutos meistrams V. Gergijevui, T. Koopmanui ir kt.

Koncerto pradžioje nuskambės Ludwigo van Beethoveno Trigubas koncertas smuikui, fortepijonui, violončelei ir simfoniniams orkestrui. Šis opusas sumanytas kaip nuolatinės trijų solistų varžytuvės, keliančios jiems aukščiausio profesionalumo ir meistriškumo reikalavimus. Koncerto violončelės partija yra bene sudėtingiausia, virtuoziška ir dominuojanti tarp solistų. Kūrinio solo partijas atliks unikalių menininkų ansamblis, į kurį susibūrė trys pasaulyje Lietuvos vardą garsinančios klasikinės muzikos asmenybės: smuikininkas Vilhelmas Čepinskis, pianistas Petras Geniušas ir violončelininkas Vytautas Sondeckis, kurio muzikiniai interesai neapsiriboja tik akademine muzika – jis taip pat prodiusuoja ir atlieka alternatyviąją elektroninę muziką. Visi „Lietuvos trio“ pavadinimu prisistatančio ansamblio nariai yra visiškai skirtingos individualybės, kartu turinčios ir daug panašumų: tai meilė muzikai ir Lietuvai, tarptautinė muzikavimo patirtis bei atsidavimas savo profesijai.

Programa:
Ludwig van Beethoven (1770–1827) – Trigubas koncertas smuikui, fortepijonui, violončelei ir simfoniniams orkestrui C-dur, Op. 56
Antonín Dvořák (1841–1904) – Koncertas violončelei ir orkestrui h-moll, Op. 104

  • 2019-05-11  19:00 - 21:00
2019-05-11 19:00 2019-05-11 21:00 Europe/Vilnius Baigiamasis Tarptautinio violončelės festivalio koncertas Baigiamasis Tarptautinio Klaipėdos violončelės festivalio koncertas Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras Meno vadovas ir vyr. dirigentas Modestas Pitrenas Solistai: Narek Hakhnazaryan (violončelė, Armėnija), Vilhelmas Čepinskis (smuikas), Vytautas Sondeckis (violončelė, Lietuva–Vokietija), Petras Geniusas... --- //www.klaipedainfo.lt/renginys/baigiamasis-tarptautinio-violonceles-festivalio-koncertas/date-20190511/ Klaipėdos koncertų salė , Šaulių g. 36, Klaipėda, Klaipėdoje
  • Kaina: 7.80 - 14.80