Arfos skambesiai

Arfos skambesiai

Koncerte Arfos skambesiai kartu su Kauno styginių kvartetu muzikuos jaunoji arfininkė Gabrielė Beinarytė. Arfa yra vienas seniausių muzikos instrumentų, kurio atsiradimas siejamas su daugybe legendų. Prieš tapdama tokia, kokia yra šiandien, ji nuėjo ilgą evoliucijos kelią.  Koncertas bus puiki galimybė susipažinti su šiuo karališku ir egzotiniu instrumentu bei paklausyti jo nuostabaus skambesio.

Tarp programos kūrinių bus vienas labiausiai žinomų ir dažniausiai atliekamų arfos repertuaro kūrinių –prancūzų impresionistoClaude’o Debussy Danse sacrée et danse profane arfai ir styginiams. Girdėsime arfa skambinamą Mikalojaus Konstantino Čiurlionio Noktiurną ir šio kompozitoriaus Styginių kvartetą bei kitų autorių kūrinius. 

Iš muzikalios šeimos kilusi arfininkė G. Beinarytė studijuoja Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, dirba Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre. Ji daug koncertuoja, rengia rečitalius, groja su orkestrais. Gabrielės namuose nuolat skamba muzika: jos tėtis – obojininkas Robertas Beinaris, mama – kompozitorė Vaida Striaupaitė-Beinarienė. Kauno styginių kvartete pirmuoju smuiku griežia jos teta Karolina Beinarytė-Palekauskienė. Jos vedamas styginių kolektyvas yra vienas svarbiausių klasikinės muzikos ansamblių Kaune. Per daugiau nei 35 gyvavimo metus kvartetas surengė per 2 200 koncertų Lietuvoje, reprezentavo aukštą Lietuvos kamerinio muzikavimo kultūrą užsienyje.

  • 2019-01-31  nuo 18:30
2019-01-31 18:30 2019-01-31 18:30 Europe/Vilnius Arfos skambesiai Koncerte  „ Arfos skambesiai “  kartu su Kauno styginių kvartetu muzikuos jaunoji arfininkė Gabrielė Beinarytė. Arfa yra vienas seniausių muzikos instrumentų, kurio atsiradimas siejamas su daugybe legendų. Prieš tapdama tokia, kokia yra šiandien, ji nuėjo ilgą evoliucijos kelią.  Koncertas bus puiki... --- //www.klaipedainfo.lt/renginys/arfos-skambesiai/date-20190131/ Klaipėdos koncertų salė , Šaulių g. 36, Klaipėda, Klaipėdoje