Apeirono teatras: Kultas Klaipėdoje

Apeirono teatras: Kultas Klaipėdoje

Apeirono teatro spektaklyje „Kultas“ kūrybinė grupė provokatyviai kelia klausimą, ar galimà jungtis tarp š*do ir gr*do? Ar galima kurti, pasitelkiant šiuos skirtingos kategorijos objektus? Kūrėjai atkreipia dėmesį į tai, kad šiandienos visuomenėje, pasirenkant kraštutinai skirtingos vertės objektus, kuriamas tarpinis, vidutinės kokybės produktas. Spektaklio kūrėjai kelia klausimą: ar bandymai įvairiose srityse sukurti objektyvią ir visus tenkinančią tiesą, nėra vien manipuliacija, skirta sunkio ir chaoso išblaškytiems piliečiams? Ironizuodamas šią tendenciją Apeirono teatras pristato spektaklį, kuriame laviruojama tarp farso, kičo, grotesko elementų ir dramatizmo, tarp tiesos ir absurdo, tarp tikrovės ir fantazijos.

Šių alcheminių ieškojimų simboliais režisierės pasirinko du primityvius archetipus: š*dą ir gr*dą. „Mes sutinkame, kad abu segmentai turi egzistuoti, bet klausimas ar siekiant apjungti skirtingas grupes, reikėtų juos maišyti? Žmogus nebeatskiria kas yra kas, nejučia ima valgyti š*dą ir drabsyti gr*dą“ - teigia režisierės.

Spektaklio istorijos centre – talentingos kūrėjos, kuriai už nemenką pinigų sumą pasiūloma sukurti gilesnės prasmės stokojantį, į mases orientuotą komercinį produktą, metamorfozė.

„Kulto“ dramaturgiją, kaip jau įprasta, kūrė Apeirono teatro kūrybinė grupė. Kūrybą inspiravo David Maddsen romanas „Sapnų dėžutė“ bei Franz Kafka kūriniai.

Kūrybinė grupė:
režisierė: Greta Gudelyte Kazlauskaite
vaidina: Kristina Švenčionytė, Ričardas Bartašius, Greta Gudelyte Kazlauskaite, Eglė Kazickaitė;
kostiumų dailininkės: Erika Jankauskaitė, Pelkių Tyla;
kaukių dailininkė – Rūta Jankevičiūtė;
judesio konsultantė – Jolanta Ženčienė

  • Sausio 26 d.  nuo 19:00
2019-01-26 19:00 2019-01-26 19:00 Europe/Vilnius Apeirono teatras: Kultas Klaipėdoje Apeirono teatro spektaklyje „Kultas“ kūrybinė grupė provokatyviai kelia klausimą, ar galimà jungtis tarp š*do ir gr*do? Ar galima kurti, pasitelkiant šiuos skirtingos kategorijos objektus? Kūrėjai atkreipia dėmesį į tai, kad šiandienos visuomenėje, pasirenkant kraštutinai skirtingos vertės... --- //www.klaipedainfo.lt/renginys/apeirono-teatras-kultas-klaipedoje/date-20190126/ Apeirono teatras, Turgaus g. 16, Klaipėda, Klaipėdoje