Andrzej Stasiuk „Naktis“ (N-16)

Andrzej Stasiuk „Naktis“ (N-16)

Premjera: 2017 10 17

Autorius Andrzej Stasiuk
Vertėja Irena Aleksaitė

Režisierius Agnius Jankevičius
Dailininkė Laura Luišaitytė
Šviesų dailininkas Mantvydas Poškus 
Videomenininkas Rimas Sakalauskas

Vaidina:
Juvelyras - Kęstutis Macijauskas
Miręs automobilių vagis - Jonas Baranauskas
Choro vadovas – Arnoldas Eisimantas
Siela – Toma Gailiutė
Laukianti mergina – Karolina Kontenytė
Automobilių vagis 1 – Donatas Želvys
Automobilių vagis 2 – Artūras Lepiochinas
Motina 1 – Regina Šaltenytė
Motina 2 – Eglė Barauskaitė
Daktaras 1 – Mikalojus Urbonas
Daktaras 2 – Vaidas Jočys
Daktaras 3 – Renata Idzelytė
Emigrantas iš Somalio - Marius Pažereckas

Andžej Stasiuk (Andrzej Stasiuk, g.1960 m.) yra vienas žinomiausių šiuolaikinių lenkų rašytojų .

Pelnęs ne vieną apdovanojimą. Už knygą „Kelionė į Babadagą“ (2005 m.) apdovanotas prestižiškiausia Lenkijos literatūrine premija „Nike“. 2016 m. už literatūrinę veiklą apdovanotas Austrijos valstybine Europos literatūros premija.

Savo kūryboje rašytojas nuolat grįžta prie lenkų ir jų kaimynų Europoje santykių, aktualios šių dienų temos – Rytų ir Vakarų Europos kultūrinių prieštarų, bendražmogiškųjų vertybių paieškos.

Pjesė „Naktis“ pirmą kartą pastatyta 2005 m., kaip bendras Krokuvos „Stary Teatr“ (Lenkija) ir Diuseldorfo „Staatsschauspiel“ (Vokietija) projektas.

Tai farsas, kuriame egzistencinis kartėlis persipina humoru ir jautrumu žmogiškąjai būčiai.Pjesės veiksmas vyksta ir Lenkijoje, ir Vokietijoje. Jaunas vagišius iš Rytų Europos žūsta, kai jį peršauna papuošalų parduotuvės savininkas. Po mirties vaikino širdis nelegaliai išimama ir persodinama į juvelyro kūną.

Pjesėje Stasiuk preparuoja stereotipus ir beprotiškiausias mitologijas, abipusį įtarumą ir baimes, kurių apstu sudėtinguose Rytų ir Vakarų Europos santykiuose. Tiesiogine ir perkeltine prasme jis stengiasi suvienyti „slavišką širdį ir vokišką protą“ ir ieško atviros erdvės, kurioje lenkai ir vokiečiai atsikratytų savo baimių ir prietarų, senų ir naujų stereotipų, suprastų vienas kitą ir susivienytų kaip teisėti vienos Europos šeimos nariai.

ĮSPĖJIMAS: spektaklio metu yra naudojami Strobe žibintai, kurių poveikis gali turėti įtakos asmenims sergantiems epilepsija. Apie 65 proc. asmenų, kurie serga epilepsija, vis dar gali būti neigiamai paveikti ties 10 iki 12 pliūpsnio per sekundę intervalais šviesos.

  • Vasario 2 d.  nuo 17:00
2019-02-02 17:00 2019-02-02 17:00 Europe/Vilnius Andrzej Stasiuk „Naktis“ (N-16) Premjera: 2017 10 17 Autorius Andrzej Stasiuk Vertėja Irena Aleksaitė Režisierius Agnius Jankevičius Dailininkė Laura Luišaitytė Šviesų dailininkas Mantvydas Poškus  Videomenininkas Rimas Sakalauskas Vaidina: Juvelyras - Kęstutis Macijauskas Miręs automobilių vagis - Jonas Baranauskas Choro... --- //www.klaipedainfo.lt/renginys/andrzej-stasiuk-naktis-n-16/date-20190202/ Klaipėdos Dramos Teatras, Teatro g. 2, Klaipėda, Klaipėdoje
  • Kaina: 3.75