A.Vivaldi opera Orlando furioso!

A.Vivaldi opera Orlando furioso!

Antonio Vivaldi operos „Orlando furioso“ / „Įniršęs Rolandas“ Lietuvos publika dar nėkart neturėjo galimybės išgirsti. PIRMĄ kartą ji bus parodyta Vilniuje prieš Kalėdas, Klaipėdoje – sausio 11!

Pasakojama istorija yra apie įsimylėjusį Rolandą, kurio jausmų neatliepė širdies dama. Operoje susipyna septynių personažų likimai, įtaigiai perteikiami herojų troškimai, viltys, jų puikybė ir manipuliacijos. Magišką veikalo atmosferą kuria skraidantys žirgai, demoniškos jėgos ir įvairūs burtai!

- - - 
Į meilės burtininkės Alčinos salą atvyksta Andželika ir jos ištikima bičiulė Bradamantė. Andželika su mylimuoju Medoru, bėgdami nuo ją persekiojančio beprotiškai įsimylėjusio Rolando, išsiskiria. Andželika prašo Alčinos padėti surasti Medorą. Klastingoji kerėtoja pažada vėl juos sujungti, o už tai tikisi Bradamantės širdies draugo Rudžiero, kurio trokšta sau. Meilės burtininkė užburia Rudžierą, tačiau Bradamantė sužino, kaip panaikinti jos kerus.

Medoras pasiekia Alčinos salą. Jau netrukus jis tuoksis su mylimąja, bet Rolando puikybė gąsdina jaunuosius. Rodydama šiltus jausmus Rolandui Andželika gudrauja – nuvilioja jį į pražūtingą olą. Andželika ir Medoras susituokia. Lauramedžio žievėje jie išrėžia atminimo žodžius: „Andželika čia tapo Medoro žmona“.

Rolandui pavyksta rasti kelią iš olos. Išvydęs meilės priesaikas ir supratęs, kad prarado taip trokštamą moterį, Rolandas įniršta iki beprotybės. Kliedėdamas sudaužo burtininko Merlino statulą, taip sunaikindamas Alčinos magiškas galias. Rolandas atgauna sveiką protą. Jis suvokia, kad meilė jėga nepasiekiama ir palaimina jaunavedžius, linki jiems amžinų švelnios draugystės ryšių.

//

Režisierė Jurate Vansk 
Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas Mindaugas Bačkus
Solistai: 
Дмитрий Синьковский /kontratenoras, Rusija/, Jomantė Šležaitė/sopranas/, Gunta Gelgote /sopranas/, Ruta Vosyliute /sopranas/, Nora Petročenko /mecosopranas/, Stein Skjervold /baritonas, Norvegija–Lietuva/, Vaidas Bartušas /kontratenoras/
Vokalinis ansamblis „B2“
Dalyvauja: Vytautas Sriubikis /fleita/, Vaiva Storastienė /klavesinas/

//
Operos trukmė: 2 val.
Prašome nesivesti ikimokyklinio amžiaus vaikų.

  • Sausio 11 d.  nuo 18:30
2019-01-11 18:30 2019-01-11 18:30 Europe/Vilnius A.Vivaldi opera Orlando furioso! Antonio Vivaldi operos „Orlando furioso“ / „Įniršęs Rolandas“ Lietuvos publika dar nėkart neturėjo galimybės išgirsti. PIRMĄ kartą ji bus parodyta Vilniuje prieš Kalėdas, Klaipėdoje – sausio 11! Pasakojama istorija yra apie įsimylėjusį Rolandą, kurio jausmų neatliepė širdies dama.... --- //www.klaipedainfo.lt/renginys/a-vivaldi-opera-orlando-furioso/ Klaipėdos koncertų salė , Šaulių g. 36, Klaipėda, Klaipėdoje