A/CH teatras. „Idiotas“

A/CH teatras. „Idiotas“

Anželikos Cholinos šokio teatro spektaklis „IDIOTAS“ 
F. Dostojevskio romano motyvais pagal Gija Kančeli muziką

Režisierė-choreografė – Anželika Cholina.
Scenografas – Marijus Jacovskis.
Kostiumų dailininkė – Olga Filatova.
Šviesų dailininkas - Tadas Valeika.

SOLISTAI:
Myškinas – Donatas Švirėnas
Nastasja Filipovna – Beata Molytė
Rogožinas – Rokas Spalinskas
Aglaja – Audronė Dirsytė

Vienas žymiausių rusų rašytojo Fiodoro Dostojevskio (1821–1881) romanų „Idiotas“ naujai atgimė Lietuvos teatro scenoje. Spektaklio režisierės-choreografės Anželikos Cholinos išverstas į šokio kalbą, šis kūrinys naujai prabilo apie aktualiausius dabarties klausimus, naikinančius žmogaus individualumą ir kartu suteikia viltį tiems, kurie dar „neparsidavė” šio laikmečio taisyklėms...

„Dabartinis laikas atėmė iš žmogaus savojo „aš pojūtį, dėmesį ir pagarbą savo individualumui. Mes dažnai nesugebame pamatyti šviesos nei savyje, nei kitame. O jei ir pavyksta tai padaryti, šiandien tai greitai yra įvardinama kaip keistumo apraiška. Žmogus tarsi neteko savo teisių, nebegali būti kitoks” – A. Cholina.

Šia prasme prieš 150 metų parašytas F. Dostojevskio „Idiotas" tampa visiškai šiuolaikiška literatūrine medžiaga. Pagrindinis šios istorijos veikėjas kunigaikštis Myškinas tampa žmogiškumo įsikūnijimu, per kurį Dostojevskis parodo kas gali atsitikti, kai toks žmogus susiduria su visuomene. Myškino „idiotizmas" dažnai susiduria su visuomenės normomis, taip parodomas kunigaikščio naivumas. Deja, „idiotas" negali išgelbėti savęs nuo visuomenės ir galiausiai išprotėja.

A|CH spektaklyje „Idiotas”, pasitelkiant subtilią šokio kalbą, atveriamos šios be galo jautrios visuomenės ir žmogiškumo žaizdos. Ieškoma atsakymų į vieną opiausių šio laikmečio klausimų: „Ar šiuolaikinis žmogus prarado galimybę būti savimi? Ar dar galima jį išgelbėti?
Myškino vaidmenį atliekantis aktoriaus Donato Švirėno manymu žmogaus stipriausias raumuo yra širdis. „Tik problema ta, kad visais laikais žmonės turėjo skirtingas širdis: vienus vadiname beširdžiais, kiti turi ją labai plačią, dar yra sudaužytos širdys, vieniem širdį skauda, o kitų - džiaugiasi. Mano personažas turi labai atvirą širdį, į kurią įsileidžia visus, nepaisant laikmečio, kultūros ir visuomenės normų. Ir tik nuo paties žmogaus priklausys ar jis taps geresniu, ar sumindžios ją”, - svarsto Donatas.
Spektaklyje skamba įspūdinga, dramatizmo kupina Gija Kančeli muzika.
Scenovaizdį kuria ilgametis choreografės bendramintis Marijus Jacovskis, spektaklio kostiumų dailininkė - Olga Filatova.
Neįprasta ir spektaklio artistų sudėtis. A. Cholina įkūnyti kūrinio personažus pasirinko ne tik šokėjus, bet ir dramos teatro aktorius bei dainininkus. F. Dostojevskio personažai reikalauja iš artisto begalinio dvasios gylio ir visiško atsidavimo. Taigi, ši įvairialypė spektaklio sudėtis leido choreografei sukurti itin įdomius, jautrius bei daugiasluoksnius vaidmenis.
„Spektaklis, tai lyg karas, kai tu privalai užkariauti žiūrovą, o „Idioto" „įgula" yra labai talentinga, stipri, turinti tuos ginklus, kurių reikia pergalei pasiekti... Taigi belieka jausti, matyti partnerį, girdėti muziką, bei teisingai padaryti užduotus uždavinius”, - teigia pagrindinį Myškino vaidmenį atliekantis aktorius Donatas Švirėnas.

https://vimeo.com/265342837

www.ach.lt
Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt
Durys atidaromos: 30 min. iki renginio
Renginio trukmė: 2 val. 20 min. (viena pertrauka).
Amžiaus cenzas: N-14
Bilietus platina BILIETAI.LT

Organizatorius – Anželikos Cholinos šokio teatras, VšĮ

  • Sausio 5 d.  nuo 19:00
2019-01-05 19:00 2019-01-05 19:00 Europe/Vilnius A/CH teatras. „Idiotas“ Anželikos Cholinos šokio teatro spektaklis „IDIOTAS“  F. Dostojevskio romano motyvais pagal Gija Kančeli muziką Režisierė-choreografė – Anželika Cholina. Scenografas – Marijus Jacovskis. Kostiumų dailininkė – Olga Filatova. Šviesų dailininkas - Tadas Valeika. SOLISTAI:... --- //www.klaipedainfo.lt/renginys/a-ch-teatras-idiotas/date-20190105/ Žvejų rūmai, Taikos pr. 70, Klaipėda, Klaipėda, Klaipėdoje