100-asis vakaras su Senąja Klaipėda

100-asis vakaras su Senąja Klaipėda

Sausio 9 d. laukiame 100-ajame mūsų susitikime.

Vakaro tema: STIKLINIAI TAROS IR STALO INDAI KLAIPĖDOJE XVI-XIX A.: PRABANGA AR BŪTINYBĖ?
Ją mums pristatys Neringos muziejų direktorės pavaduotoja, dr. Indrė Žigeu

Archeologinis stiklas, ką gali atrodo paprasto seno stiklo šukė papasakoti apie mūsų miesto praeitį?

Archeologės dr. Indrės Žigeu nuomone: "Ankstyvieji naujieji laikai Klaipėdos miestiečiams atpūtė ir naujų vėjų stalo kultūros srityje. Per kelis šimtus metų dalies Klaipėdos gyventojų salonuose suspindo taurės vynui, alui, džinui ar desertiniam pudingui, miegamuosiuose atsirado vandens grafinų, dekanteriai brendžiui ar vynui į paribį išstūmė molinius ąsočius, o stikliniai bokalai – medinius ir keraminius alaus bokalus. Kokie poreikiai ir veiksniai skatino tokią Klaipėdos miestiečių gyvensenos ir kartu jų buities kaitą? Kokią įtaką stalo kultūros formavimosi procesams Klaipėdoje darė kitos šalys ir regionai? Kaip tai veikė Klaipėdos miestiečių gastronominį ir kartu sociokultūrinį gyvenimą? Nors stikliniai indai archeologiniuose sluoksniuose dažnai randami tik labai fragmentiškai išlikę, tačiau ištirti ir susisteminti, jie suteikia galimybę į Klaipėdos miesto istoriją pažvelgti kiek kitu žvilgsniu – per stalo kultūrą".

Laukiame Jūsų 2019 m. sausio 9 d., trečiadienį, 18.00 val Žemaitijos dailininkų sąjungos galerijoje (Žvejų g. 1/2, Klaipėda)

  • Sausio 9 d.  nuo 18:00
2019-01-09 18:00 2019-01-09 18:00 Europe/Vilnius 100-asis vakaras su Senąja Klaipėda Sausio 9 d. laukiame 100-ajame mūsų susitikime. Vakaro tema: STIKLINIAI TAROS IR STALO INDAI KLAIPĖDOJE XVI-XIX A.: PRABANGA AR BŪTINYBĖ? Ją mums pristatys Neringos muziejų direktorės pavaduotoja, dr. Indrė Žigeu Archeologinis stiklas, ką gali atrodo paprasto seno stiklo šukė papasakoti apie mūsų miesto praeitį?... --- //www.klaipedainfo.lt/renginys/100-asis-vakaras-su-senaja-klaipeda/date-20190109/ Žemaitijos dailininkų sąjungos galerija, Žvejų g. 1, Klaipėda, Klaipėda, Klaipėdoje
  • Žemaitijos dailininkų sąjungos galerija
  • Žvejų g. 1, Klaipėda
  • Žemėlapis
  • Nemokamas