Balandžio
26 d.

Turistinį sezoną atidarė kruizinis laivas "National Geographic Orion"


Turistinį sezoną Klaipėdoje praėjusį šeštadienį simboliškai atidarė pirmasis į uostą atplaukęs kruizinis laivas"National Geographic Orion". Šis laineris Klaipėdoje viešėjo pirmą kartą. Dauguma turistų – iš Jungtinių Amerikos Valstijų.

Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro direktorės Romenos Savickienės teigimu, šis laivas – išskirtinis, nes dauguma jo keleivių yra mokslininkai – biologai, geografai, istorikai. Visi laivo keleiviai jau iš anksto buvo suplanavę išvykti į ekskursijas – po Klaipėdą ir Kuršių neriją važinėti dviračiais, aplankyti Juodkrantę ir Ventės ragą, kur galima pasižiūrėti, kaip žieduojami paukščiai.

"Orion" – vienas iš aštuonių "National Geographic" laivų flotilės, kuriais kelionės organizuojamos po visą pasaulį – nuo šiaurinio iki pietinio žemės rutulio polių. "National Geographic Orion" į Klaipėda atplukdė 88 keleivius. Tačiau laivas pritaikytas 102 svečiams, jame yra 53 patogiai įrengtos kajutės. Laivo ilgis – beveik 103 metrai, tai vienas didžiausių šios kompanijos laivų. Kompanijos flagmanas yra "National Geographic Explorer". Jis skirtas 148 keleiviams, jame įrengta 81 kajutė. Šis laivas ankstesniais metais keletą kartų irgi lankėsi Klaipėdoje.

Šiemet oficialiai į Klaipėdą savo keliones yra suplanavę ir užsiregistravę jau 64 kruiziniai laivai, tačiau apie planus užsukti į Klaipėdą yra pranešę dar du laineriai. Taigi iš viso tikimasi sulaukti 66 laivų, kurie turėtų atplukdyti apie 80 tūkst. keleivių. Iki šiol tokio gausaus kruizinės laivybos sezono nėra buvę. Apie 30 laivų jau suplanavo savo keliones į Klaipėdą kitąmet.

 

Parengta pagal klaipeda.diena.lt informaciją