Lapkričio
14 d.

Top 10 - Klaipėda keliautojų akimis


Po vizito Klaipėdoje savo įžvalgomis apie miestą dalinasi keliautoja, blogger‘ė Elizabeth iš Jungtinių Amerikos Valstijų.

„Pastarasis mūsų vizitas Lietuvoje buvo ne itin detaliai suplanuotas, tačiau mes vis tiek spėjome pamatyti nemažą dalį vienintelio Lietuvos uostamiesčio ir trečio pagal didumą šalies miesto – Klaipėdos. Ten mes atradome plėtojamą kavos kultūrą, kiek gąsdinančią skulptūrą, paslapčiom sukurtą gatvės meną ir dar daugybę įdomybių.“ – taip savo portale www.insearchofs.com rašo  keliautoja, blogger‘ė Elizabeth iš JAV ir siūlo savo paruoštą Top 10 Klaipėdoje sąrašą. 


1 - Pasivaikščioti senamiestyje


Klaipėdoje yra nedidelis, jaukus senamiestis su skandinaviškos architektūros prieskoniu. Jis pakankamai mažas, kad per vieną dieną būtų galima nemažai pamatyti, nors mes puikiai praleidome laiką keletą dienų atidžiai jį tyrinėdami. 

2 - Nuo kavinės prie kavinės


Lietuviai tikrai labai mėgsta kavą. Klaipėdoje pridygo nemažai naujų kavinukių, kurios atrodo, tik ir siekia pasinaudoti Lietuvių potraukiu kavai, o taip pat ir vis didėjančiu žmonių susidomėjimu kavos plikymo technikomis, įvairios kilmės kavos pupelėmis. 

 

3 - Paragauti šviežiai rūkytos žuvies


Klaipėda – tai tikras žvejų miestas. Saulėtomis dienomis kauptike vitaminą D vaikščiodami prieplauka ir stebėdami išplaukiančius ir grįžtančius laivus. Ar galėsite įsigyti tik ką sugautos, išrūkytos ir čia pat parduodamo žuvies.


4 - Aplankyti šiurpą keliantį juodąjį vaiduoklį


Vienas iš objektų, kuriuos būtinai norėjau aplankyti šios kelionės į Klaipėdą metu – tai „Juodojo vaiduoklio“ skulptūra. Visai nieko, ar ne? 

5 - Pamatyti pasukamą tiltą


Tam, kad pamatytumėt „Juodąjį vaiduoklį“ iš priekio, jums teks palaukti, kol pasisuks tiltelis ir galėsite juo pereiti. Matote tuos du vyrukus vidury tilto? Jie pasuka tiltą į vieną ir į kitą pusę kelis kartus per valandą. 


6 - Paskanauti Lietuviško maisto


Lietuviai turi puikių tradicinių patiekalų, keletas iš jų tai barščiai, bulvininiai blynai, šaltibarščiai ir cepelinai. Paragaukite bent keletos iš jų vietinėje kavinėje arba paskanaukite vietinių taip mėgstamo sūrio „Džiugo namuose“. 


7 - Pasidairyti gatvės meno


Kad ir kur eičiau, nuolat dairausi gatvės meno išraiškų. Klaipėdoje milžiniškos gatvės meno erdvės neradau, tačiau keletas šaunių dirbinių tikrai patraukė akį. 


8 - Aplankyti paštą


 Žinau, skamba kiek keistai, bet ar kada matėte gražesnį pašto pastatą nei šis? 

9 - Ieškoti skulptūrų visame mieste, taip pat ir skulptūrų parke


 Būdami Klaipėdoje sutikome šeimyną, kuri tarsi sekdama nuorodas ieškojo skulptūrų, išsibarsčiusių po visą miestą. Atrodo, jie tikrai gerai leido laiką, ir labai tikėtina, kad skulptūrų parkas buvo viena iš jų stotelių. Pirmo apsilankymo Klaipėdoje metu mes taip pat užsukome į parką ir pasidarėme nemažai šaunių nuotraukų. 


10 - Keltu persikelkite į Kuršių neriją


 Galiausiai, bet tikrai ne būtinai jūsų vizito Klaipėdoje pabaigai, patariu faktiškai išvykti iš Klaipėdos ir aplankyti Kuršių neriją, kuri įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Net ir trumpai apsilankę Kuršių nerijoje galėsite pasivaikščioti ilgais paplūdimiais, pamatyti nepaliestus miškus, ir pamirkyti kojas vėsiame Baltijos jūros vandenyje.