Balandžio
18 d.

Kur pavalgyti Klaipėdoje: TOP restoranai ir kavinės uostamiestyje pagal Makalių


Jei Klaipėdoje ieškote, kur skaniai  papusryčiauti, papietauti ar pavakarieniauti, mes net neabejojame, kad tikrai atrasite jums tinkantį restoraną, kavinę ar greito maitinimo įstaigą. O kad klaidžioti ilgai netektų dalinamės kelionių organizatoriaus ir keliautojo Makaliaus patarimais.

Labai mėgstu poilsį Klaipėdoje. Ypač savaitgaliais! O ilsintis visada svarbu žinoti, kur skaniai pavalgyti, atsigerti ar tiesiog pavakaroti. Jei pasinaudosi šiuo Makaliaus paruoštu gidu, tikrai išsirinksi šaunią vietą :) Užkeliaujam Klaipėdą!

„STORA ANTIS“

Nedidelis, šeimyniškas, vienas geriausiai lankytojų vertinamų restoranų Klaipėdoje. Čia vakarieniavo tokios žvaigždės kaip „ELO“ , „Smokie“, Mireille Mathieu, Toto Cutugno ar Candy Dulfer. Romantiška, istorija dvelkianti aplinka, žvakių šviesa, eksponatai ir iš patefono sklindanti muzika – tikrai patiks ieškantiems jaukumo ir subtilumo.

Vieta: Tiltų g. 6, Klaipėda. 

 

„KLAIPĖDOS SENAMIESTIS“

Labai jaunimo mėgstama kavinė, kurioje pajausi tikrą Klaipėdos senamiesčio dvasią. Čia rekomenduoju paragauti firminio patiekalo – iš sūrio pagamintų „Senamiesčio pirštelių“. Puikus užkandis! Iki 12 val. gali užsukti pusryčių. Pavyzdžiui, avižinių dribsnių košė su uogiene, sviestu arba kepta šonine kainuoja 2,5 €, o omletas - apie 3 €. Dienos sriuba darbo dienomis kainuoja 1,2 €, o už karštą patiekalą sumokėsi 6 - 11 €.

Vieta: Daržų g. 6, Klaipėda. 


 

 

„MERIDIANAS“

Įspūdinga vieta, ne veltui laikoma uostamiesčio simboliu. O jei paprašysi, kad kas laivo istoriją papasakotų... Beje, čia lankėsi itin garbūs svečiai: prezidentė Dalia Grybauskaitė, Švedijos karalius ir karalienė. Labai rekomenduoju išbandyti degustacinę vakarienę. Nepaprastai skanu! Vieta ir patiekalai tikrai ypatingi, tad ir kaina jų bus kiek didesnė. Užkandžiai (šviežios austrės, krevetės, aštuonkojis, mėsos užkandėlės) kainuoja 6 - 15 €, o karštas patiekalas (žuvienė, lakštiniai, įvairi mėsa ir žuvis) 9 - 25 €.

Dėmesio! Šiuo metu laikinai vykdomi priežiūros darbai, restoranas lankytojus planuoja priimti nuo  gegužės.

Vieta: Danės krantinė, prie Biržos tilto. 

 

„MEATLOVERS“

Įsikūręs praktiškai ant vandens! Maistas, atmosfera puiki, o dar tas vaizdas į Kuršių marias… Tobulas derinys ir tikras mėsos mylėtojų rojus! Pro didelius langus atsiveria uosto vaizdas, o viršuje dar yra ir apžvalgos aikštelė. Atrask naujus skonius ragaudamas šaunius kepsnius, mėsainius, sustabdyk laiką besimėgaudamas gėrimais su šauniais bičiuliais.

Vieta: Danės g.1  (Šiaurinis ragas - Senoji Perkėla), Klaipėda.

 

„MONAI“

Vienas geriausių restoranų ne tik Klaipėdoje, bet ir Baltijos šalyse! Ir tai ne tik mano asmeninė nuomonė, o profesionalų įvertinimas. Geriausių Lietuvos restoranų rinkimuose „Monai“ užėmė net 4-ą vietą! O Pabaltijo šalyse - 10-ą. Ar bereikia komentarų? :) Pasakiškas namų restoranas, kuriame sukasi šefas Vytautas Samavičius ir jo žmona Kristina. Labai jauki vieta užsukti su šeima ar tiesiog ramiai pabūti su draugais. O puikūs patiekalai taps tikra kulinarine kelione!

Vieta: Liepų g. 4, Klaipėda. 

 

„MOMO GRILL“

Dar vienas aukšto lygio restoranas, kuriame, beje karaliauja tie patys Vytautas ir Kristina. Net ir toje pačioje Liepų gatvėje jis įsikūręs. Manau, kad apie jų profesionalumą tai pasako daugiau, negu reikia, o ir įvertinimas ne ką prastesnis: 6-a vieta tarp trisdešimties geriausių! Čia paragausi ypatingų ant grotelių keptos mėsos patiekalų, ruošiamų kepsninėje, kurią savo namuose vargu, ar pasistatysi. Jos kaina, sako, kaip prabangaus automobilio!

Vieta: Liepų g. 20, Klaipėda.

 

„FRIEDRICHO PASAŽAS“

Čia apsilankęs jaučiausi tarytum kažkur Vokietijoje. Smuklė, picerija, vyninė, restoranas. Ir viskas vienoje, itin gražioje vietoje! Puiki idėja praleisti smagų vakarą. Juk Friedricho pasažas – viena ryškiausių vietų Klaipėdoje, kurioje apsilankęs norėsi grįžti vėl ir vėl!

Vieta: Tiltų g. 26a, Klaipėda. 

 

 

„KAŠTONAS“

Jei norisi pavakaroti, tam puikiai tiks baras „Kaštonas“. Čia vyksta gyvos muzikos vakarai, maistas skanus, todėl laiką praleisi puikiai. Gal ir kokį vietinį menininką sutiksi :) Labai gera vieta atsipalaiduoti ir pabūti neformalioje aplinkoje.

Vieta: Danės g. 6, Klaipėda.

 

„HERKUS KANTAS“

Baras, kur paprastos keptos duonos ir „standartinio“ alaus tiesiog NĖRA. Sako, kad tai geriausia alinė mieste. Mažų alaus daryklų lietuviškas bei užsienietiškas alus, skanūs karšti patiekalai prie jo: burito, šonkauliukai, kišas, kibinai, troškinys - virtuvė keičiasi beveik kasdien! Jaukus alaus rūsiukas „skystos duonos“ gerbėjams :)

Vieta: Kepėjų g. 17, Klaipėda. 


„KAVOS ARCHITEKTAI“

Nebūtina rytinę kavą gerti viešbutyje. Užsuk kavos pas „Kavos architektus“! Vieta visiems geros, kokybiškos ir skanios kavos mėgėjams. Paragauk šviežiai skrudintos kavos, įvertink skirtingus jos aromatus ir skonius arba tiesiog ramiai pasimėgauk šiuo dievišku gėrimu.

Vieta: H. Manto g. 9, Klaipėda. 


„ANIKĖS KAVINĖ“

Ar žinai, kur galima paragauti ypatingos gintarų arbatos? O gi „Anikės kavinėje“ Labai sveika, ypač žiemą. Ši vieta paperka savo jaukumu ir paprastumu: maži staliukai, garuojanti šviežia kava ar arbata, gabalėlis skanaus pyrago. Ko daugiau reikia? Nepasididžiuok ir būtinai čia apsilankyk!

Vieta: Teatro aikštė, Teatro g. 7, Klaipėda.

 

Parengta pagal www.makaliauslietuva.lt