Balandžio
18 d.

Klaipėdoje startuoja ilgiausias kruizinės laivybos sezonas


Vakar, balandžio 17 d.,  Klaipėdos uoste oficialiai prasidėjo kruizinės laivybos sezonas. Jį atidarė 160 metrų ilgio, su Portugalijos vėliava plaukiojantis, laivas "Astoria", atplukdęs kone... pusę tūkstančio turistų.

"Šių metų kruizinių laivų sezonas ilgiausias per visą kruizinės laivybos Klaipėdoje istoriją. Pirmas laivas čia lankosi balandžio 17-ąją, paskutinis – spalio 19-ąją. Sezonas išsiskiria dar ir tuo, kad Klaipėdoje apsilankys net trys naujos kruizinės linijos, rekordiškai daug sulauksime laivų, kurie į Klaipėdą atplaukia pirmą kartą. Kaip ir įprastai, tokių laivų kapitonai pagerbiami uostamiesčio ženklu", - pasakojo Arvydas Vaitkus, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius.

Šiais metais į Klaipėdos uostą kruiziniai laivai užsuks 60 kartų. Laivais turėtų atplaukti apie 80 tūkstančių turistų. Kruizinis turizmas – apčiuopiama nauda miestui. Apskaičiuota, kad vienas kruizinis turistas krante  vidutiniškai palieka apie 50-70 eurų.  Skaičiuojama, kad pridėtinė kruizinio turizmo vertė Lietuvai – apie 1,6 mln. Eur per metus.

"Klaipėda buvo pripažinta sėkmingiausia 2017 metų Lietuvos turizmo traukos vietove ir kartelės nuleisti neketina. Šiemet turistus pasitinkame su atsinaujinusiais ir naujais turizmo objektais – rekonstruotu Jūrų muziejaus akvariumu, nauja muziejine erdve Klaipėdos piliavietėje "Muziejus 39/45". Turistus taip pat kviesime į kokybiškus paplūdimius, pristatysime naujus turistinius maršrutus. Didžiulį dėmesį turizmui planuojame skirti ir ateityje – Klaipėdos proveržio strategijoje numatyta plėtoti sveikatinimo, konferencijų, verslo turizmą, didinti Klaipėdos pasiekiamumą, Smiltynę bei Girulius plėtoti kaip kurortines teritorijas, išnaudoti geoterminius vandenis kuriant SPA centrus pajūryje", – sako Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Merą papildo ir Klaipėdos turizmo ir informacijos centro vadovė Romena Savickienė. Jos teigimu, į Klaipėdą užsukę turistai galės rinktis iš gausybės įvairių maršrutų, dalis jų pritaikyta ir žmonėms su judėjimo negalia.

"Esame pasiruošę sutikti visus į Klaipėdą atvykusius svečius - jiems parengti nauji maršrutai pėsčiomis ar dviračiais ne tik po Klaipėdos senamiestį. Siūlysime svečiams aplankyti ir karališkąjį Tauralaukį, Girulius ar Melnragę. Ypač didelį dėmesį šį sezoną skyrėme ir  Smiltynei - tai vienintelė Klaipėdos dalis įtraukta į Unesco paveldo sąrašą. Parengtas ir maršrutas žmonėms su judėjimo negalia, kuris turėtų būti naudingas kruiziniais laivais atvykusiems svečiams. Džiaugiamės, kad ir privačių iniciatyvų dėka atsiranda įdomūs maršrutai, kurie leidžia pažinti miestą kitaip - "Šachas Prūsijai. Karalienė Luizė", Lietuvos šimtmečiui dedikuota ekskursija ir kt.", - pasakojo R. Savickienė.

Kruiziniais laivais atplaukusių turistų laukia ir daugiau naujovių. Vasaros pradžioje Uosto direkcijos iniciatyva, kruizinių laivų keleiviams ketinama pasiūlyti modernią naujovę – nemokamą elektroninį gidą. Ši mobilioji programėlė padės turistams susipažinti su uostamiesčio lankomiausiais objektais. Apie juos audiogidas pasakos trimis kalbomis. Projektui Uosto direkcija gavo Europos Sąjungos finansavimą pagal projektą "Žaliasis kruizų uostas".

 

www.port.lt informacija

Foto: Kęstutis Macevičius