Gruodžio
28 d.

Kaip tapti keliautoju


Naujųjų metų išvakarės - tinkamiausias laikas apmąstyti kokius tikslus ateinančiais metais bandysite įgyvendinti, ką keisite ir ką pasižadėsite.
Na, o mes siūlome Jums ateinančiais metais tapti tikrais keliautojais!!! Ir, kad sėkmė Jus lydėtų, siūlome keletą tinklaraštininkės Dana Covit (JAV) patarimų „Kaip tapti tikru keliautoju“.

Mesk sau iššūkį

Viliojantys kelionių agentūrų siūlomi maršrutai į egzotines šalis visuomet atrodo gundančiai. Penkių žvaigždučių viešbutis, balto smėlio paplūdimiai, puikus aptarnavimas, gidų iki smulkmenų suorganizuotos ir apgalvotos ekskursijos į populiarias turistų mėgstamas vietas – tikriausiai taip dauguma įsivaizduoja atostogas. Tačiau tokios kelionės tavęs keliautoju nepaverčia. Pasistenkite skirti šiek tiek laiko pažinti apylinkes pėsčiomis, pabendraukite su vietiniais, paragaukite kažko neįprasto, leiskitės į žygį, atsispirkite pagundai laikytis numatyto plano, tiesiog išstumkite save iš komforto zonos ir tuomet pajusite tikrą kelionių džiaugsmą. 


Naudokitės viešuoju transportu

Tikrai nėra geresnio būdo pajusti vietinį gyvenimo rimtą, nei važiuojant viešuoju transportu. Jums reikia tik dairytis ir mėgautis. 

Suvenyrai

Ar Jums tikrai reikia dar vieno suvenyrinio magnetuko? O gal geriau žygiuokite į turgų ir nusipirkite tai, kuo tikrai džiaugsitės ne vienerius metus. Galbūt tai bus rankinė, papuošalas, skrybelė ar net šlepetės, svarbiausia tai, jog šis suvenyras jums primintų nuotykių pilną kelionę.  

 

Įamžinkite kelionės akimirkas

Rašykite dienoraštį, fotografuokite, kelkite nuotraukas į Instagram’ą, Facebook’ą ar siųskite jas savo draugams. Bet nepamirškite, jog geriausios akimirkos lieka jūsų atmintyje.

 

Rinkitės tuos restoranus, kuriuos renkasi vietiniai

Internetiniuose portaluose, tinklaraščiuose  ar socialinėse erdvėse  galima rasti galybę rekomendacijų, kur skaniai pavalgyti ir smagiai praleisti laiką. Bet jei tikitės atrasti vietas, kuriose lankosi vietiniai gyventojai- pakalbėkite su jais.

 

Pramokite vietinės kalbos

Prieš išvykdami iš namų, būtinai išmokite kelias pagrindines frazes, tam,kad būtų lengviau bendrauti su vietiniais. Jeigu to padaryti nepavyks,pasiimkite su savimi kišeninį pasikalbėjimų žodyną, kurį galima įsigyti net ir oro uoste. Vietiniai tikrai įvertins jūsų pastangas.

 

„Panaktinėkite“ 

Jūs privalote pažinti vietos naktinį gyvenimą, nes juk viskas pasikeičia nusileidus saulei. Ir visiškai nesvarbu ar jūs pelėda, ar ne.  Galbūt norėsite paprieštarauti, sakysite, jog visur naktinis gyvenimas toks pat - tie patys barai su gyva muzika, tie patys naktiniai  klubais ar tokios pačios  jaukios kavinaitės. Galbūt… bet kaskart tai vis kita patirtis.