Liepos
04 d.

BLON festivalis sulaukė Emelie Awards atstovų įvertinimo


Dar jaunas, kasmet Klaipėdoje vykstantis BLON animacijos ir videožaidimų festivalis sulaukė tarptautinio įvertimo. Europos animacijos apdovanojimų Emelie Awards atstovai festivalį įtraukė į žemyno animacijos renginių žemėlapį ir pripažino jį reikalavimus atitinkančiu, kokybišku festivaliu. Tai reiškia, kad šiemet pirmą kartą BLON surengtos konkursinės trumpųjų filmų programos darbai galės pretenduoti į Europos animacijos apdovanojimus.

„Tai yra milžiniškas įvertinimas ir gerokai didesnis Europos ir viso pasaulio animacijos industrijos dėmesys tiek Lietuvai ir jos animacijos bendruomenei, tiek Klaipėdos miestui, kur vyksta festivalis. Jau kurį laiką siekėme tapti kvalifikuojančiu festivaliu Emilie Awards. Šiais metais Klaipėdoje sėkmingai pristatėme tarptautinę trumpo metro animacinių filmų programą, kuri sulaukė žiuri įvertinimo kaip stipri, įvairi programa. Po pokalbio ir festivalio rezultatų pristatymo Europos animacijos apdovanojimų atstovams neseniai įvykusiame pasaulio animacijos festivalyje  Annecy Prancūzijoje, BLON ir sulaukė pripažinimo“, – pasakojo festivalio vadovė Laura Almantaitė.

Pasak jos, BLON konkursinės programos filmų kūrėjai galės teikti savo kūrinius 2020 m. Europos animacijos apdovanojimui. Nugalėtojai kasmet skelbiami gruodį. Trumpo metro animacinio filmo kategorijoje vertinama geriausia režisūra ir geriausias aplinkos, charakterių sprendimas. Šiais metais BLON konkursinės programos nugalėtoju tapo vokiečio Florian Maubach darbas „Vagys ir policininkai“. Iš viso sulaukta daugiau kaip100 darbų, iš kurių buvo atrinkta 15 trumpųjų filmų iš įvairių šalių, taip pat Lietuvos. Kitais metais BLON ketina pristatyti ir konkursinę videožaidimų programą.

„BLON tikslingai pasirinko Klaipėdos miestą festivaliui, nes noris, kad pripažinti tarptautiniai renginiai vyktų ne tik sostinėje ar Kaune, tad kasmet siekiame uostamiestį apkrėsti festivalio nuotaika, pakviesti įdomių svečių iš kitų šalių. Jau turime lojalią auditoriją, kuri per penkerius metus išaugo kelis kartus, kasmet didėja ir profesionalų auditorija: šiemet BLON apsilankė per 70 animacijos ir videožaidimų kūrėjų. Sieksime šias auditorijas kasmet auginti bent po 10 proc. Industrijos atstovai labiausiai vertina galimybę jaukioje aplinkoje apsikeisti žiniomis su kolegomis, planuoti bendrus projektus, dideliuose festivaliuose tai padaryti yra gerokai sudėtingiau. Jiems patinka ir BLON bendra renginio kokybė, svetingumas, tuo tarpu klaipėdiečiams ir miesto svečiams esame renginys, kuriame siūlome vienintelę galimybę Lietuvoje pamatyti meniškesnius animacinius filmus, videožaidimus, VR kūrinius bei susitikti, pabendrauti ir pasisemti įkvėpimo iš jų kūrėjų“, – teigė L. Almantaitė.

BLON festivalis vyksta balandį Klaipėdoje, Kultūros fabrike. Jo metu rengiamos ne tik filmų, videožaidimų, virtualios realybės kūrinių peržiūros, bet vyksta seminarai profesionalams ir ketinantiems dirbti industrijose, susitikimai su kūrėjais, edukacinės animacijos dirbtuvės vaikams.

Informacija iš Lietuvos Kino Centro svetainės